annes annes komentáře u knih

Stínadla se bouří Stínadla se bouří Jaroslav Foglar

První díl je rozhodně jedinečný, nicméně další příběh s Rychlými šípy byl super.

12.02.2022 4 z 5

Rod země a krve Rod země a krve Sarah J. Maas

Za ten strašnej začátek než se člověk začte (u mě tak 200 stran aspoň) a příběh se začne rozjíždět nedávám všech pět hvězd...ale jinak to byla fakt jízda. Wow. Zbytek knihy jsem četla, kdy jsem mohla abych se dozvěděla další části skládačky (bohužel s tříměsíčním miminem se to opravdu nedělá snadno:-D). Vážně mě to chytlo.
S láskou je všechno možné:-)
A Maasová KOUKEJ TO ROZPÁLIT i v dalších dílech:-)
Jinak Bryce pije kafe, takže kdo nestihne letos může číst do ČV22

15.11.2021 4 z 5

Pes baskervillský Pes baskervillský Arthur Conan Doyle

Můj nejoblíbenější případ. Filmova zpracování shlédnuta nesčetněkrát, audio znám skoro zpaměti a velmi mile mě překvapilo, že použili přesné pasáže z knihy. Byla to pod mě tedy rychlovka, ale narazila jsem i na pasáže, které byly vypuštěny (nebyly zásadní pro hlavní děj i když právě tyto maličkosti potvrzovali genialitu sherlokova pátrání a odhalování), což bylo super pro zpestření.
Ke knize se rozhodně budu vracet nejlépe za deštivých pochmurných večerů, ať to má atmosféru:-)

04.11.2021 5 z 5

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

No jako kdybych si nepřečetla dva předešlé díly před čtením trojky tak bych se vážně ztratila v odkazech na dej a v historii stopro (a nebylo jí tam pomálu:-D)..jinak doufám že nejpozději příští rok bude čtyřka! Takže Stehlíková PIŠ:-):-):-)
A teda ještě Vargas a Raven jsou dle mého pěkní blbci, protože Ilan měli říct dávnou to co se dozvídáme ke konci a nemuselo by to dopadnout jak to dopadlo..chlapi zase dělají problémy:-D;-) tak snad se to ještě vzpamatuje a dopadne to dobře (dle mých představ:-))

20.09.2021 4 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Když jsem si přečetla, že hlavní hrdinka se jmenuje Animant, říkala jsem si "Proboha, co to bude? "...ale kniha je krásně napsaná - všechny ty pocity, pohledy, chvění - prostě NÁDHERA. A hlavně knihovna, vášnivá čtenářka a knihovník a ještě k tomu styl Austenové - to je prostě boží :-) Dlouho jsem nebyla z knihy bez předchozího očekávání/doporučení takto naděšená :-)))
ČV 2018 kniha zmíněna v jiné knize - Oliver Twist, Casanova, Nebezpečné známosti (a bylo toho víc, ale nezapamatovala jsem si :-D)

24.08.2020 4 z 5

Advent Advent Gunnar Gunnarsson

Po knize jsem sáhla náhodou, protože svou knihu jsem zapomněla doma. Udělala jsem dobře :-) Jednoduchý příběh říkající mnohem víc. Jen m mrzí, že jsem si knihu nevzala v období adventu a neměla to více se zamyšlením, ale tak třeba příště :-)

06.02.2020 5 z 5

Obřad Obřad Carmen Mola

Některé popisky (třeba představování jednotlivých postav) mě moc nenadchly. Naopak motiv vražd se mi líbil, jen tedy ten závěr byl dost drsný. Postava hlavní hrdinky je skvělá, zpustošená a neutěšená a zároveň systematická a výkonná.
Konec knihy a celý podtext mi zanechal pachuť v ústech a žaludek celkem na vodě. Ale já jsem citlivá a ještě rodič malého malého dítěte, tak mě to hodně vzalo.
Nicméně to byl skvělý případ s dobrou zápletkou, zvraty a napětím, takže pro nadšence Oddělení Q a tak určitě doporučuji :-)

25.08.2023 4 z 5

Smrt na Nilu Smrt na Nilu Agatha Christie

Otevřeno pro osvěžení paměti před nadcházejícím filmem..jej, zase postav jak na orloji a nějak jsem si myslela že je to nafingované a ono ne, chudák holka a to se mohla mít tak dobře...

31.01.2022 5 z 5

Špicberky. Zima. Samota. Všechno to tenhle příběh splňuje, Já osobně bych to tedy asi nezvládla absolvovat, protože jak píše autorka na Špicberkách, jste s tím co si sami přinesete a můlj balíček hlavový je celkem velký..A teda aspoň jednu knihu bych si přibalila, i když ten malinký prostor v obydlí vyžadoval spíše praktické věci :-D
Christiane má můj obdiv, že se vůbec na tuto cestu vydala a zvládla žít na takovémto místě. Já jsem radši pro nějaký hluboký hvozd než tuhlůe siberii :-)

01.06.2021 4 z 5

Vitka Vitka Kateřina Tučková

Když jsem byla malá jezdili jsme s prarodiči do Tří studní a babička vždycky ukazovala dům, kde žila Vitka. Doteď jsem o ní ale nevěděla vůbec nic a nepřišla mi nikdy zajímavá. Po přečtení a zjištění, kdo vlastně byla jsem velmi mile překvapená. Rozhodně přečtu ještě něco o této pozoruhodné ženě.

21.11.2020 5 z 5

Introvertka v hlučném světě Introvertka v hlučném světě Deborah Tung

Fůha, jako název vypovídal dost o tom, co bude obsahem knihy, ale...naprosto mě to oslovilo tím vnitřním způsobem, kdy cítíte spřízněnost. Úplně se v knize vidím :-D a nejen sebe i několik svých kamarádek a není to jen o tom, že rády čteme a pijeme čaj, máme rády déšt a svůj vlastní klid, je to tak nějak úplně o všem :-))

10.09.2020 5 z 5

Diabol v zrkadle Diabol v zrkadle Juraj Červenák

Skvělý díl. Moc se mi líbilo tajné společenství s ještě lepším úkrytem v jeskyni. Výborná legenda. A to jiskření s mladou šlechtičnou, o jo joj.
P.S. Skvělá zbraň ta Sedmička ;-)

15.11.2023 5 z 5

Čas čarodějnic Čas čarodějnic Deborah Harkness

Nechala jsem se zlákat na seriál a po shlédnutí bylo jasné, že přijde čas i na knihy. První díl rozhodně nezklamal. Velkým plusem je atmosféra vš, studium v knihovně, nádech historie a v neposlední řadě, že je to lehká romantika, ne žádná červená knihovna, jak bývá nyní zvykem. Příběh má své kouzlo a rozhodně si zase otevřu další díl.

15.11.2023 5 z 5

Ozvěny run Ozvěny run Christina Courtenay

Tak takhle kniha mi vážně sedla! Objevena před výzvou ale čtena až teď. Vikingové, představa poklidné chaty ve Švédsku i milostný příběh se mi líbily. Jen si teda moc nedokážu představit pokračování, spíš sérii podobných příběhů. Uvidíme, rozhodně si to nechám v hledáčku.

13.05.2023 5 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Meh, rozhodně jsem se neklepala nebo nebála, jak někteří píší, nicméně do té oblasti se raději vydávat nebudu. Čekala jsem trochu lepší odhalení/vysvětlení, ďatlev to taky úplně nebyl ovšem nápad a zpracování celkem dobré, takže pro zajímavost asi můžete otevřít.

03.07.2022 4 z 5

Jméno větru Jméno větru Patrick Rothfuss

Ach, ta přirovnání! Hotová lahoda pro oko i mysl! Naprosto čtivé, věrné, vtipné, romantické i tragické. Ten příběh má všechno️. Za mě asi do top desítky fantasy.

31.03.2022 5 z 5

Divá Bára Divá Bára Božena Němcová

Bára i Elška mi byly velmi sympatické (třeba na hlídkách na táboře by se mi hodilo mít Bářinu odvahu) a taky odkazy na staré zvyky a obyčeje mi osvěžily paměť. Za mě rozhodně poutavější než babička:-)

04.11.2021 5 z 5

Vražda na faře Vražda na faře Agatha Christie

Jane M. nepotkávám poprvé, ale když se stala vražda na faře vypadalo to že se vrah nenajde. Ospalá malá vesnička kde Jane bydlí skryla skvěle vystavěnou zápletku a opravdu skvělé rozuzlení.

03.11.2021 5 z 5

Záhada na zámku Styles Záhada na zámku Styles Agatha Christie

Super příběh. Poirot i Hastings jsou hezky vykreslení a člověk se aspoň dozví jak se ti dva vlastně dali dohromady. Děj celkem frčí, takže rozhodně sáhnu po dalším příběhu a nezůstanu asi u jednoho :-)

06.10.2021 5 z 5

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Dlouho jsem s knihou otálela kvůli strachu z prvních kapitol, že na mě budou moc drsné...Mám velmi ráda miniserii i některá filmová zpracování. Kniha však dosahuje samozřejmě větších kvalit, zvláště když si uvědomíme, kdy a v jakém prostředí ji autorka psala. Za mě rozhodně opět lepší kniha než film.

19.03.2021 5 z 5