Anna195 Anna195 komentáře u knih

River Wild River Wild Samantha Towle

Toto je moja úplne prvá kniha, ktorú som od autorky čítala. Hneď prológ vás vtiahne do deja a kniha vás úplne pohltí. V príbehu sa nachádzajú vážne témy: domáce násilie, zneužívanie, ale nemusíte sa toho báť, pretože tento príbeh je veľmi dobre vyvážený. V knihe sa nachádza aj správna dávka humoru. Pri čítaní o ich bolestiach som si pomyslela...Kto môže byť schopný takéto čosi urobiť? Carrie aj River si v minulosti prešli peklom a snažia sa žiť ďalej. Veľmi ma bavili ich doťahovačky a postupné zbližovanie. Carrie je silná žena, ktorá chce aby jej dieťa malo lepší život. Pre Rivera bolo o čosi ťažšie sa s niekým zblížiť, no Carrie sa mu dostala postupne pod kožu. Veľmi krásne bolo, ako sa River staral o Carrie, a tiež jeho darčeky v podobe ovocia a zeleniny a rôzne ďalšie maličkosti. Samotný pôrod bol úžasne a vtipne napísaný, proste wow.Na konci príbehu bol dej o čosi zrýchlenejší, než som očakávala. No pri poslednej kapitole a pri epilóg som skoro nedýchala, to bolo teda napätie. Nakoniec sa mi dych vrátil.

14.10.2020 5 z 5

Bennett Mafia: Zakázaná láska Bennett Mafia: Zakázaná láska Tijan (p)

(SPOILER) Túto knižku som si fakt užila. Ani neviem ako mi tie strany v knihe utiekli. Hlavné postavy som si hneď zamilovala. Kai napriek tomu, že bol mafián bol aj starostlivý,milujúci a rodina pre neho znamenala všetko. Pri postupnom čítaní príbehu som verila, že v ňom nájdem aj niečo iné, než len mafiána. Čo sa mi aj postupne potvrdilo.Riley bola veľmi silná žena, odvážna aj napriek jej minulosti s otcom. Páčili sa mi aj vedľajšie postavy príbehu a hlavne celá rodina Bennettových. Medzi hlavnými postavami bola cítiť silná chémia.Tento príbeh má v sebe ukrytých množstvo pocitov a tajomstiev a nikdy som nevedela, čo bude na ďalšej strane v knihe. Dúfam, že sa dočkáme ďalších kníh od tejto autorky, pretože mňa si Tijan, týmto príbehom získala.

09.09.2020 5 z 5

Výzva Výzva Elle Kennedy

4,5/5

Keďže milujem hokejovú romantiku, najmä od Elle Kennedy, tak ani túto časť som nemohla vynechať. Toto bola ďalšia skvelá časť zo série Briar U.

Tentoraz máme na scéne troška inú hlavnú hrdinku, a to Taylor, ktorá ma veľmi bavila. Autorka nám dopriala konečne ženu s kyprejšími tvarmi, chápala som, prečo Taylor o svojej kráse a o samej sebe pochybuje. Zároveň sa mi páčilo, ako sa postupne v príbehu mení jej zmýšľanie o samej sebe. V tomto je najmä pomohol Conor. Možno nikomu bude pri čítaní vadiť, že Taylor o sebe značný čas pochybuje, ale mne sa páčila jej zmena. Veľmi ma bavil aj jej humor. Veľakrát som sa nasmiala na jej myšlienkových pochodoch.

Na začiatku som si myslela, že Conor bude typický playboy. Ale som sa veľmi mýlila. Nečakala som, že bude vtipný, zábavný a taký dobrosrdečný. A hlavne voči Taylor bol dokonalý džentlmen, čo som až tak nečakala. Veľmi ma bavilo sledovať, ako si postupnými krokmi získava Taylor. No Taylor mu hneď nepodľahla a musel sa snažiť.

Zároveň oni dvaja boli neskutoční. Možno na prvý pohľad rozdielni, ale spolu im to išlo. Chémia medzi nimi bola úžasná a som rada, že na to skutočné sme si museli počkať. Síce zvraty v knihe hneď skúsený čitateľ odhalí, čo mne neprekážalo. Len mi prišlo zvláštne, ako na určité zvraty reagovali Conor aj Taylor. V tých situáciách mi ich správanie prišlo až moc detinské a neuvážené.

11.12.2023 4 z 5

Osamělé srdce Osamělé srdce Mona Kasten

Tento príbeh predčil moje očakávania a netušila som, že ma príbeh tak nadchne, ale toto bolo úžasne. Osamelé srdce môžem po dočítaní ihneď odporučiť. Neváhajte a pustite sa do čítania. Už teraz by som potrebovala ďalšiu časť.

Ak hľadáte citlivú slow-burn romantiku s hlavnou témou, ktorá nie je v každej druhej knihe, tak smelo do toho. Musím poznamenať, že autorka vynikajúco podala rôzne témy, ako sú návaly paniky, sexuálne obťažovanie, závislosť. Zároveň sa mi páčilo, že tieto témy sú v knihe prispôsobené celkovému príbehu, teda nepôsobili na mňa, že sa v knihe vyskytujú na silu. Jednoducho každá z týchto tém mala pre príbeh svoje opodstatnenie.

Všetky postavy boli pre mňa niečím zaujímavé, samozrejme aj členovia kapely, ktorí mali tiež svoje starosti. Ale naše hlavné postavy Rosie a Beast ma dostali. Od začiatku ma autorka vedela vtiahnuť do deja, od ich zoznámenia, ktoré nebolo až tak pozitívne, po postupné otváranie sa jeden druhému. Hlavný hrdina Beast je pre mňa stále jedna veľká záhada, ktorú chcem odhaliť, teda hlavne príčinu toho všetkého.

Možno niekomu budú chýbať nejaké intímnejšie scény medzi nimi, ale podľa mňa aj tá jedna, čo tu bola stojí za to. Omnoho viac ma bavilo ich citové zbližovanie a otváranie sa, jednoznačne krásne citlivo napísaná romantika. Ja som sa do nich dvoch a ich zbližovania zamilovala. A keďže kniha skončila tak, ako skončila už odratávam dni do druhej časti.

16.10.2023 5 z 5

Twisted Games: Kráľovská hra Twisted Games: Kráľovská hra Ana Huang

Princezná a bodyguard - rozhodne áno. Možno si poviete klišé, ale toto klišé bol napísané úžasné. Áno, knihu môžeme nazvať aj novodobá rozprávka pre dospelých, ale môžete sa tešiť na zakázanú lásku či veľkú dávku pikantnosti.

Páčilo sa mi, že je kniha rozdelená na 2 časti. Prvá časť je taký slow-burn štýl, kde som mohla lepšie spoznať Bridget a Rhysa, ich hašterenie a doberanie som si naplno užívala. V druhej časti je viac akcie, napätia a zvratov, no najmä Bridget sa musí vyrovnať s novou funkciou, ktorá ju čaká. Ona bola na túto úlohu ako stvorená, v príbehu ma o tom niekoľkokrát presvedčila.

Niektoré zvraty a odhalenia sa dajú predpokladať, ale to mi vôbec nevadilo, skôr som chcela vedieť, ako toto všetko ovplyvní naše postavy. Pri tejto sérii som si začala všímať, že sa autorka orientuje na majetníckych mužských hrdinov a aj Rhys, taký bol. Viem, že niekomu sa takéto správanie nemusí páčiť, ale v tomto príbehu to skvelo fungovalo. Takže koho zaujíma zádumčivý, majetnícky bodyguard s temnou minulosťou, hor sa do čítania. Mňa Rhys očaril a nedivím sa, že mu Bridget podľahla. Pod tým drsným povrchom sa predsa len skrývalo krásne srdce.

Čo musím na tomto príbehu vyzdvihnúť je chémia medzi postavami, ktorá bola neskutočná. Možno sa niekomu bude zdať, že nejaká tá intímna scéna je príliš, ale pri takomto majetníckom hrdinovi som to očakávala. Z tohto príbehu vám bude rozhodne horúco. Najlepšia časť príbehu bola pre mňa Kostarika, to bolo niečo...

Už teraz netrpezlivo čakám na preklad ďalších častí. Ale pre mňa je už teraz Twisted Games jednou z TOP 10 kníh tohto roka.

26.04.2023 5 z 5

Prisahaj Prisahaj Meagan Brandy

Toto bolo niečo tak krásne, silné, výnimočne a pre mňa niečo neopísateľné. Niečo, čo budem mať ešte veľmi dlho v hlave a aj v srdci. Kniha Prishaj je pre mňa veľkým prekvapením roka.

Na začiatku som myslela, že príbeh bude len o milostnom trojuholníku, ale nebolo to celkom tak. Práve táto kniha vám ukáže, čo v skutočnosti je láska a akú má podobu, pretože hlavná hrdinka Arianna si v tomto príbehu prejde veľkou skúškou. Pochopí, čo je skutočná láska a čo len vidina. Arianna si ma hneď získala. Jej humor, dobrosrdečnosť či láska k jej najbližším k tomu len dopomohli. Jej vzťah s jej dvojčaťom Masonom bol veľmi krásny, páčilo sa mi, akú mala skvelú partiu priateľov, ktorí boli pre ňu všetkým.

Keď nastúpil na scénu Noah skoro som odpadla. Noah ma očaril na plnej čiare. Ach, toto je môj ďalší knižný manžel. Napriek tomu, že život nemal vôbec ľahký, ovplýval tak veľkým srdcom a jeho starostlivosť bola len čerešničkou na torte. Toto bol proste chlap, s tak krásnym vnútrom, že nie je možné sa doňho nezamilovať. Romantická linka bola plná tých správnych emócií. S každou prečítanou stránkou som sa do ich veľkolepého príbehu lásky zamilovala a nehodlám sa ani odmilovať, pretože príbeh má v sebe veľmi veľa skutočnej lásky. Toto je presne ten typ romantickej linky, ktorú chcete čítať stále.

Priznám sa posledných cca 150 strán som preplakala, toto bolo čosi čím ma autorka úplne zaskočia. Táto časť sa mi len veľmi ťažko čítala, ale o to krásnejší bol záver. Absolútne som nečakala, že dostanem, tak prenádherný príbeh, plný emócií. Neváhajte a pustite sa do čítania. Toto je veľmi výnimočný príbeh lásky.

20.03.2023 5 z 5

Travis Travis Mia Sheridan

Kto ma pozná, tak vie, ako milujem knihu Archerův hlas. Toto bude vždy kniha, ktorú budem všetkým odporúčať, a práve v tejto knihe som väčšinu času neznášala Travisa. Ale tak, ako som Travisa neznášala som sa do neho v jeho príbehu zamilovala. Nebudem hodnotiť, ktorá z kníh je lepšia, pretože oba príbehy sú iné, ale v oboch sú dvaja zlomení chlapci, ktorí si ma získali.

Spoznala som skutočného Travisa a videla jeho minulosť, jeho činy iba jeho očami a pochopila som, že aj on bol len človek, ktorý robil chyby a chcel byť milovaný. Veľmi sa mi páčilo, že sa Travis zmenil k lepšiemu a najviac, ako si postupne budoval vzťah so svojím bratom a jeho rodinou. V skutočnosti bol Travis veľmi láskavý, milý, nápomocný a všetky svoje činy z minulosti sa snažil napraviť.

Hlavná hrdinka Haven si ma hneď získala a jej netypická záľuba s rastlinami sa mi veľmi pozdávala a najmä potom, keď som zistila, čo všetko pre ňu rastliny znamenajú. Obzvlášť sa mi páčilo jej zoznámenie s Travisom, už vtedy som vedela, že iskry budú medzi nimi lietať. To puto medzi nimi bolo úžasné, aj keď si museli prejsť pár skúškami.

Pre mňa najlepšia časť z celej knihy bola určite mestská schôdza, tam si ma Travis získal na plnej čiare a priznám sa, že v určitej časti mi vyrchla aj slza, keďže tu odhalil Travis všetko, no hlavne svoje srdce. Inak milujem bratskú lásku medzi Travisom a Archerom.

Mia píše úžasné o tom niet pochýb,no som rada, že nám dala aj Travisov príbeh, ktorý mal byť len druhý najlepší.

16.01.2023 5 z 5

Srdcem proti zdi Srdcem proti zdi Mariana Zapata

Pre mňa je Zapata stále kráľovnou slow-burn romantiky, no ak som minulý rok ospevovala knihu S Láskou Lukov, tak tento rok budem všade ospevovať, práve knihu Srdcem Proti Zdi, toto je DOKONALOSŤ.

Vanessa bola ďalšia obyčajná žena, v ktorej sa môžu nájsť mnohé z nás. Páči sa mi, že autorka nám stále ukazuje hrdinky, ktoré možno nie sú dokonalé, ale sú samé sebou a nehanbia sa za to, presne ako Vanessa. No napriek menej ružovej minulosti, ktorú prežila, to bola pre mňa silná hrdinka so skvelým humorom. V určitých situáciách som s Vanessou normálne súcitila, pretože žiť s Aidenom na začiatku nebola žiadana sláva , aj keď ich sprevádzalo spolu množstvo vtipných situácií.

No ja hrdinov typu, akým bol aj Aiden mám v obľube. A áno, Hradba z Winnipegu, síce skvelo vyzeral ( fakt by som chcela, tak skvelo vyzerajúceho hráča amerického futbalu vidieť aj naživo), no ľudí si k sebe moc nepúšťal a v komunikácii tiež nevynikal, ale už tu som vedela, že sa v ňom skrýva omnoho viac, ako ukazuje pred celým svetom. Čo si budeme, za takýchto chlapov hovoria činy, a presne aj za Aidena hovorili jeho činy. A že činný, teda bol. Kto pozorne číta, pochopí veľa vecí z jeho gest či činov, no len pri tej správnej osobe sa otvorí. Ale hlavne veľa vecí sa odvíja aj z jeho minulosti, ktorá ani u neho nebola úplne ružová.

Keďže tu máme slow-burn romantiku, tak aj ich zbližovanie bolo pomalšie a ja som si ho užívala, pretože toto bola dokonalá, pomalá romantika s toľkými citmi. Ach, slow-burn romantika ako vyšitá...som nadmieru spokojná. Samozrejme opäť úžasný epilóg, presne taký, aký jednoducho milujem.

23.06.2022 5 z 5

Drahá Ava Drahá Ava Ilsa Madden-Mills

Autorka mi opäť pripomenula, prečo jej knihy, tak milujem.

Hneď prvá kapitola príbehu ma prekvapila a zostala som pravdupovediac v nemom úžase, pretože už tu sa dozvedáme, čo sa prihodilo Ave. A nie, nešlo len tak o hocičo. Vo väčšine prípadoch takéto dievčatá, len tíško trpia, ale Ava predstavuje silnú hrdinku, ktorá bojuje za svoju spravodlivosť, no najmä za pravdu a celý čas čelí bande zbohatlíckych deciek. Zanechala vo mne pocit, že bojovať sa oplatí, aj keď vieš, že to bude náročný a zdĺhavý boj.

Priznám sa, že niektoré postavy mi obzvlášť pili krv a myslím, že aj vám budú (napríklad taká Avina matka...) a zase naopak iné postavy som doslova zbožňovala.

Knox bol na začiatku pre mňa jedno veľké tajomstvo, ale neskôr som spoznala jeho skutočné ja, ktoré skrýval. Čo na mňa obzvlášť zapôsobilo, bol jeho skvelý vzťah s jeho dvojčaťom Daneom, pre ktorého bol veľkou oporou, toto bol nádherný súrodenecký vzťah. Postupne som zistila, že ani Knox nemá jednoduchý život. Pod jeho tvrdým pohľadom, ktorý nastavoval svetu sa nachádzalo veľké dobro, no najmä veľa citov a starostlivosti, hlavne voči Ave. Mal v sebe, také množstvo citov, že som pri každom jeho odhalení z toho doslova padala na zadok.

Títo dvaja mali medzi sebou neskutočnú chémiu, toľko vášne a iskrenia sa len tak nevidí. Toto na autorke milujem, pretože vie vytvoriť úžasnú chémiu medzi postavami.

Aj keď mi tento príbeh v určitých momentoch zlomil srdce a neskôr ho znova zcelil, tak toto bolo skvelé čítanie. Autorka rozberá veľmi silné témy a ani jednu z postáv nešetrí a hlavne vám ukáže, že všetky činy skôr či neskôr budú potrestané a bohatstvo nie je to najdôležitejšie.

21.06.2022 5 z 5

Road trip Road trip Beth O’Leary

Myslela som si, že tento príbeh bude taká oddychovka, síce svojím spôsobom bola, pretože tu je množstvo vtipných situácií pri spoločnom cestovaní, no v príbehu sa skrývajú aj silné témy ako toxické priateľstvo, hľadanie samého seba, rodinné problémy, depresie.

Každá postava bola iná a každá bojovala s niečím vo svojom živote. Pravdepodobne, preto mi tieto postavy prišli, tak skutočné a ani jedna postava nebolo dokonalá. Hlavná hrdinka Addie si ma hneď získala, veľakrát mi jej prišlo ľúto, čím všetkým si počas vzťahu s Dylanom musela prejsť. Aj keď som chápala, že v určitých situáciách Dylan nebol sám sebou, ale skôr bol ovplyvniteľný niekým iným. A veľakrát som s nimi oboma počas čítania zvádzala boj, aby sa nebáli povedať.. čo chcú, čo si myslia alebo, čo im vadí. A presne títo naši hlavní hrdinovia zvádzajú bojujú zasa sami so sebou, no závere som pochopila, akú veľkú cestu obaja ušli.

Striedanie minulosti a prítomnosti či pohľadov oboch hlavných postáv musím len pochváliť, pretože, len tak som mohla pochopiť celý ich príbeh.

Samostatná kapitola je Marcus, Dylanov najlepší kamarát. Marcus pre mňa predstavoval typ človeka, ktorému sa ja v osobnom živote oblúkom vyhýbam. Toto bol manipulátor ako vyšitý, svoje manipulátorstvo uplatňoval najmä na Dylanovi. Počas pár situácií zistíte, že toto priateľstvo je toxické. No aj Marcus si prešiel určitým prerodom a svoj život sa v závere snažil zlepšiť. Ale stále mi z neho ostal ten zlý pocit.

Mňa si príbeh Dylana a Addie získal, najmä ich cesta, ktorou si prešli, aby mohli byť tam, kde sú práve teraz. Pre mňa predstavujú to, že v živote nie je nič nemožné a hlavne nie je hanba vyhľadať pomoc.

10.06.2022 5 z 5

Iba desať dní Iba desať dní Michaela Brnková

Ak ste už niekde počuli názov krásna romantika, tak toto je presne tento typ príbehu. Veľmi krásne a citlivo napísaný príbeh s veľkou škálou emócií, ktoré som cítila z každej prečítanej strany. Mňa tento príbeh chytil za srdce hneď z niekoľkých dôvodov. A jeden z dôvodov je aj prostredie, kde sa dej príbehu odohráva. Autorka nesiahla po prostredí zahraničia, ale po prostredí našej nádhernej slovenskej dediny s ešte krajšou prírodou.

No nielen to, hlavný hrdina Richard, predstavuje človeka, ktorý je dokonale spätý s touto prírodou. Teda aspoň ja som ho tak vnímala počas celého čítania. Richard si ma získal svojou pracovitosťou, dobrotou, no celý čas čosi skrýval a ja som postupne odhaľovala jeho kúsky skladačky. Jeho minulosť bola veľmi ťažká, a keď som ju odhalila pochopila som presne, prečo bolo jeho správanie, také aké bolo. Aj keď Richrad bol ten, ktorý sám so sebou zvádzal veľký boj, tak jeho činy hovorili za všetko. Mužské postavy, za ktoré hovoria činy milujem, pretože, čo už môže byť viac. Vo Veronike sa môže nájsť mnoho žien, a áno aj ja som v nej našla, pretože zisťuje, čo je pre jej život to najdôležitejšie. A myslím si, že mnoho žien zvádza tento boj.

Keď boli títo dvaja spolu, nielen, že som cítila z nich iskry a vášeň, ale medzi nimi bola skutočná láska, ale fakt, že skutočná láska, ktorú len tak kdesi nenájdete. Neviem, ako sa to autorke podarilo, ale vytvorila dve postavy, ktoré zobrazujú čistú lásku, bez obmedzení, bez pravidiel. Jednoducho dokonalosť.

Príbeh Iba desať dní si rozhodne zaslúži, aby sa dostal do povedomia ďalších čitateľov.

Odporúčam všetkými desiatimi. Toto chcete čítať.

30.05.2022 5 z 5

Neústupná princezna Neústupná princezna Meghan March

Na toto pokračovanie som sa tešila ako malá, keďže v prvej časti bolo veľa vecí pod rúškom tajomstva.

Autorka nám až v tejto časti prezradila samotné meno hlavného hrdinu. Ale nielen to, hneď v úvode sme vtiahnutý do jeho minulosti, tu som zistila aj viac o ňom a najmä to, ako sa dostal k práci, ktorú robí. No konečne som sa dočkala aj kapitol z jeho pohľadu. Bola som v dobrom prekvapená, ako na mňa pôsobil. Väčšinou som zvyknutá, že takíto alfa samci, len ťažko priznávajú svoje city, ale on s tým, teda vôbec nemal problém a zároveň sa mi páčilo, ako chránil Temperance.

Spolu vytvorili skvelé duo a rozhodne som im priala, aby mohli spolu zažiť šťastie. V tejto časti sa mi páčilo, že Temperance bolo viac odvážna a viac sama sebou. Rozhodne aj tu je veľa vášne a chémie medzi nimi, ale aj viac akčnejších scén a omnoho viac odhalení, za čo som ja osobne bola veľmi rada. Aj keď na niektoré odhalenia si predsa musíme ešte počkať. Samozrejme opäť nastal koniec, aký som pri Meghan March čakala, keďže píše záverečné kapitoly plné prekvapení. Autorka to jednoducho vie a ja som zvedavá, ako sa posledná kapitola vyrieši.

Už teraz netrpezlivo čakám na ďalšiu časť.

10.05.2022 5 z 5

Projekt snov Projekt snov Lauren Asher

Keď sa mi kniha dostala do rúk zaujala ma nielen skvelá anotácia, ale aj obálka a vnútorné spracovanie knihy. A k tomu všetkému autorka vymyslela pre mňa niečo zaujímavé, kdeže s prostredím zábavného parku v knihách som sa ešte nestretla, ale môžem len povedať, že Dreamland na mňa urobil veľký dojem. Je to niečo neokukané a myslím si, že vďaka tomuto si príbeh získa viacerých čitateľov.

Hlavné postavy Zahra a Rowan sú ako deň a noc, ale presne takéto postavy ma bavia. Zahra je také slniečko, ktoré rozžiari každú miestnosť svojou pozitívnou energiou, humorom či dobrosrdečnosťou. No Rowan je jej pravý opak, večne zachmúrený, podráždený, sebecký. A vďaka týmto protikladom vznikalo veľa zábavných situácií, no najmä tie ich doberačky som milovala.

Tu sa mi páčilo, ako sa Rowan po celý čas vyvíjal, a to vďaka Zahre, ktorá mu ukáže obyčajný život a vďaka nej zistí, akým mužom chce byť a aj to, čo je pre neho v skutočnosti dôležité. Nejde len o taký klasický romantický príbeh, tento príbeh ponúka toho omnoho viac, keďže Rowan a ani Zahra to nemali v živote ľahké. Niekedy som sa pristihla, že by som Rowana chcela jednoducho objať, keďže jeho život aj napriek značnému bohatstvu nebol taký, ako si mnohí mysleli.

Čo musím vyzdvihnúť je iskrenie, ktoré bolo medzi nimi od ich samotného stretnutia až po koniec. Mali medzi sebou úžasnú chémiu, ktorá sa popri čítaní nedala vôbec prehliadnuť, z každej prečítanej strany bolo cítiť, ako ich to k sebe ťahá.

Mňa si príbeh získal na plnej čiare, keďže práve takéto príbehy sú moja šálka kávy. A už teraz sa teším na ďalšiu časť, kde bude v hlavnej úlohe Declan.

19.04.2022 5 z 5

Manažer Manažer Kristen Callihan

Keďže som už čítala prvú časť tejto série, tak som neváhala a siahla som aj po tejto druhej. A jednoznačne Manažér u mňa zatiaľ vedie, pretože táto časť mi prišla ako šitá na mieru priamo pre mňa. Hneď vysvetlím prečo.

Gabriel a Sophie sú odlišní ako deň a noc, ale to ma tom najviac bavilo, pretože vďaka večne zachmúrenému Gabrielovi a stále pozitívne naladenej Sophii, vznikalo množstvo vtipných situácií. Ich prvé stretnutie v lietadle asi viac komické byť ani nemohlo, aj keď v skutočnom živote taká náhoda neexistuje, no mne sa to páčilo. A ten humor počas celého čítania som si doslova užívala, keďže samotná Sophie ovplývala skvelou energiou a humorom.

Postava Gabriela je presne ten typ mužskej postavy v knihách, na ktoré nikdy nedám dopustiť. Vždy ma takéto postavy hneď zaujmú. Áno, Gabriel sa môže javiť ako chlap, ktorému city vôbec nič nehovoria, ale je to muž, ktorý svoje city skrýva z určitých dôvod. Ale vďaka Sophii sa postupne ukázala jeho pravá tvár, a práve ona postupne jeho múry búrala. Nuž priznám sa ja som si Gabriela zamilovala, no nemôžem zabudnúť aj na jeho starostlivosť voči Sophii, ale aj voči ďalším členom v kapele. Kto nemilujem starostlivých chlapov?... Pretože ja áno.

V poslednom čase som si obľúbila slow-burn romantiku, ktorá dominuje aj v tomto príbehu, za čo som veľmi rada, pretože vďaka tomu sa ešte viac vyzdvihla chémia a iskrenia medzi nimi. A chémia medzi nimi?... Teda, to bolo niečo, autorka to jednoducho vie. Samozrejme, že aj intímne scény boli bravúrne napísané.

Príbeh vám jednoznačne odporúčam a neviem sa dočkať ďalšej časti, pretože autorka má skvelý štýl, ktorým si ma hneď získala.

05.01.2022 5 z 5

Výměna rolí Výměna rolí Melanie Moreland

Od autorky som už mala možno čítať sériu Kontrakt a Vested Interest, ale toto je samostatná autorkina kniha, takže som na ňu bola zvedavá. Už dlho som sa pri nejakej knihe tak dobre nepobavila a nenasmiala, pretože tento príbeh srší skvelým humorom. A k tejto vtipnej knihe dopomohol práve hlavný hrdina Liam svojím vystupovaním a skvelým humorom.

Keď som čítala anotáciu bolo som presvedčená, že z herca Liama bude typický playboy, ale autorka z neho spravila úplný opak, a to sa mi práve na tom páčilo. Liam mi jednoducho učaroval: vtipný, veselý, nápomocný, priateľský a jeho humor som zbožňovala. So Shelby sa vynikajúco doplňovali, kdeže ona bola presne tá druhá polovička, ktorá mu chýbala. Shelby ho vedela vždy uzemniť, no samozrejme ani jej nechýbala správna dávka humoru. Síce na začiatku boli len najlepší priatelia, no už tu bola medzi nimi cítiť skvelá chémia. Presne toto je ten typ príbehu, kde sa z úžasného priateľstvo stane niečo omnoho viac. Medzi Liamom a Shelby bolo veľa citov a autorka vedela opäť vykresliť tieto city. A nesmiem zabudnúť na správnu dávku OJ. Obľúbila som si aj vedľajšie postavy, ktoré celý príbeh skvelo doplnili.

V príbehu je veľké množstvo vtipných scén, nad ktorými som sa veľmi dobre pobavila. Ale tento príbeh nie je len o humore, pretože poukazuje aj na úskalia slávy a ako táto sláva ovplyvňuje rodinu a priateľov.

Výměna Rolí je vtipná a možno troška sladšia oddychovka, ale mňa si jednoducho získala.

26.08.2021 5 z 5

S láskou, Lukov S láskou, Lukov Mariana Zapata

Ďalšia kniha od autorky, ktorú som si zamilovala. Jednoznačne kniha S Láskou, Lukov si ma získala na plnej čiare. Celé krasokorčuliarske prostredie, v ktorom sa dej odohráva bolo veľmi skvelo vykreslené a autorka ma do neho vedela veľmi rýchlo vtiahnuť.

Hlavná hrdinka Jasmine ma hneď uchvátila, keďže ma bavia svojské postavy. Veľmi sa mi na nej páčila jej cieľavedomosť, tvrdohlavosť a zbožňovala som jej sarkazmus, ale zároveň bola milá a pre svoju rodinu by bola schopná urobiť hocičo. Čo mala s hlavným hrdinom spoločné bol sarkazmus a ich doťahovanie som zbožňovala. Ivan Lukov bol typ hlavného hrdinu, ktorý mi v knihách veľmi imponuje. Na začiatku sa môže javiť ako chlap, ktorého by ste najradšej kdesi "zakopali", ale presne v týchto mužoch sa skrýva veľké srdce, plné citov, o čom ma aj Ivan neskôr presvedčil svojimi gestami a činmi voči Jas. Ivana jednoducho nejde nemilovať, pretože jeho činy ma vážne dostali. Ako to u slow-burn románov býva všetko ohľadom citov ide pomaly. Autorka postupne vybudovala medzi Ivanom a Jas úžasnú chémiu a osudovú lásku a opäť mi potvrdila, že je kráľovná slow-burn románov.

Nejde mi nespomenúť rodinu hlavnej hrdinky, pretože tá si ma hneď získala, no pravdepodobne to bude aj tým, že aj ja pochádzam z veľkej rodiny, a to ich doťahovanie a doberanie medzi súrodencami mi bolo veľmi dobré známe. Pri jednej pasáži som si povedala, že presne takto to funguje medzi mnou a mojimi sestrami.

Toto je jedna z TOP kníh, ktoré som mala možnosť prečítať.

29.07.2021 5 z 5

Na vlásku Na vlásku Lucy Score

Keď som držala knihu v ruke a videla som tú hrúbku (540 strán), tak som sa fakt bála, že tu nájdem hluché miesta. Ale ani raz som sa nenudila.

Kniha je plná vtipných situácii a humor, a práve toto som na tom príbehu milovala. Skoro stále som sa smiala na rôznych situáciách, ktoré mali hlavní hrdinovia v knihe. Tak vtipný a zároveň romantický príbeh som teda nečakala. Prostredie módneho časopisu, kde sa príbeh odohráva sa mi veľmi páčilo.

Obe hlavné postavy si ma hneď získali. Hlavná hrdinka tejto knihy je Ally, ktorá nie je žiadna sivá myška, ale presne pravý opak. Ally bola pracovitá, skromná, dobrosrdečná, vtipná a vždy sršala pozitívnou náladou aj napriek tomu, že sa nachádzala vo veľmi ťažkej životnej situácii. Aj keď sa jej všetky problémy sypú na hlavu, tak sa nevzdáva a bojuje. A hlavný hrdina? Tak to bolo niečo pre mňa...Dominic pôsobí navonok ako on sám hovorí "syčák", ale pod tým všetkým sa skrýva láskavý muž. Dominicov život a vlastne aj jeho správanie k svojim zamestnankyniam ovplyvňujú skutky jeho otca, ktoré napáchal. S príchodom Ally si Dominic veľa vecí uvedomí.

Užila som si doberanie a hádky medzi nimi, tie ich škriepky či jednotlivé poznámky som milovala, dobre sa na tom bavila. Chémiu ste mohli cítiť počas celého príbehu a hneď od začiatku to iskrilo. S radosťou som čakala, kedy to medzi nimi vybuchne. A, že to vybuchlo, ale sú tu prekážky, ktoré musia prekonať. Musím pochváliť oba epilógy v knihe, ktoré boli úžasné. Sú tu aj zaujímavé vedľajšie postavy, ktoré celý príbeh skvelo dopĺňajú.

Mňa si príbeh získal a dúfam, že sa dočkáme aj ďalších kníh od tejto autorky.

28.05.2021 5 z 5

Cítit znovu Cítit znovu Mona Kasten

Opäť krásny príbeh od Mony Kasten a ja som si ho doslova zamilovala. Autorka vždy dokáže do príbehu zakomponovať toľko emócií. Bola som zvedavá, ako sa tieto dve úplne rozdielne postavy zblížia a veľmi sa mi páčilo, akým spôsobom to autorka vymyslela.

Hlavní hrdinovia ma očarili. Väčšinou sa v knihách vyskytujú Bad Boy hrdinovia, ale tu sme mali skôr Bad Girl hrdinku, no zdanie môže klamať. Som rada, že autorka napísala príbeh aj o Sawyer, ktorá pôsobila v predošlých častiach ako tá, ktorá slovo láska nepozná. No tu sme mohli spoznať skutočnú Sawyeru a zistiť, čím všetkým si musela prejsť a s čím sa musela vyrovnať. V tomto príbehu viac pochopíte jej konanie a zistíte, aká je v skutočnosti. Isaac bol totálny opak než hrdinovia v predchádzajúcich dvoch príbehov, pretože bol hanblivý, nesmelý a voči dievčatám plachý. Ale vo svojom vnútri plný lásky. Grant. Isaac Grant./ Mimoň si ma získal na plnej čiare.

Ich zoznámenie bolo skvelé a užila som premenu z hanblivého Isaaca na drsniaka a veľmi ma bavili všetky tie vtipné situácie s tým spojené. Čo ma dostalo, tak to s akou láskou sa Isaac staral o svoju rodinu, ale aj to, že Sawyer ukázala Isaacovi svoje skutočné ja. Obaja sa pomaly spoznávajú a postupne zisťujú, že sú úplne iní, než sa na prvý pohľad môže zdať. Veľmi som si obľúbila Isaacovu rodinu. V tomto príbehu obaja pochopia, čo znamená láska a domov.

Opäť úžasná kniha a ja už sa idem vrhnúť na pokračovanie Doufat Znovu.

27.03.2021 5 z 5

Sběratel přání Sběratel přání Mia Sheridan

Opäť ma autorka utvrdila v to, že jej diela určite stoja za prečítanie.Toto je veľmi krásny príbeh s dávkou mágie. Môžem ho prirovnať k príbehu Kráska a Zviera alebo Fantom Opery. Keďže ja zbožňujem Krásku a Zviera, tak mi autorka zahrala na moju nôtu.

Po prečítaní prológu som okamžite chcela vedieť viac. Príbeh som si doslova zamilovala a veľmi ma uchvátil. Bol krásny a smutný zároveň a prepojenie legendy z minulosti s príbehom Clary a Jonaha mal na mňa Wau efekt. Jednucho autorka vám ponúkne príbeh plný emócií. Dej plynie pekne postupne, čo mne sa veľmi páčilo.

Hlavní hrdinovia boli skvelo vykreslení. Obaja vám ponúknu svoj pohľad. Jonah si veľa vytrpel a musím povedať, že som s ním veľakrát súcitila. Páčilo sa mi, ako sa časom viac a viac otváral. Autorka nám postupne odhaľuje všetky udalosti z jeho minulosti. Hlavná hrdinka knihy je Clara, baletka, ktorá sa presťahovala do nového mesta. Claru som si obľúbila hneď. Bola láskavá, dobrosrdečná a viac myslela na druhých, ako na seba. Obdivovala som na nej, že chcela celú záhadu vyriešiť a veľmi sa mi páčilo, že pomáhala aj Jonahovi. Budovanie citov medzi nimi bolo postupné, ale to prepojenie, čo mali medzi sebou môžete cítiť od začiatku. Musím veľmi pochváliť, že sa tu nachádzajú aj časti, ktoré rozprávajú vedľajšie postavy, pretože ten nápad bol úžasný. Epilóg bol tak krásny ako celý dej tohto príbehu.

Príbeh určite odporúčam, jedoducho som si ho celý zamilovala.

26.02.2021 5 z 5

Ruckus: Šílená láska Ruckus: Šílená láska L. J. Shen

Hneď prológ vás vtiahne do deja a nebudete vedieť, ako to skončí. V knihe sa objavujú vážne témy... závislosť a choroba. Dean sa mi páčil o čosi viac ako Vicious. Dean je členom HotHoles, je bohatý, má všetko čo len chce a dievčatá mu ležia pri nohách. Rosie trpí chorobou, ale aj napriek tomu chce byť nezávislá a samostatná. Strašne ma štvali rodičia Rosie. V knihe sú tiež časti z minulosti, kde je viac vykreslený vzťah, aký mali medzi sebou Dean a Rosie. Dean ma na začiatku tiež hneval, ako sa správal. No neskôr pochopíte, že aj on v sebe čosi ukrýva, čo nám autorka odhalí. Dean a Rosie to nemali vôbec v živote ľahké a museli sa so všetkým popasovať a zabojovať o lásku. Ku koncu vám zase Dean skoro zlomí srdce. Ale koniec príbehu je pre mňa veľmi krásny. Jedno veľké Wow.
L. J. Shen píše fakt úžasné príbehy, ktoré za prečítanie určite stoja.

28.10.2020 5 z 5