Anna_Malik_Ova Anna_Malik_Ova komentáře u knih

Třetí zahrada Třetí zahrada Sarah Parsley (p)

Dámy a pánové, já se zamilovala!

Třetí zahrada je kniha, která mě opravdu chytla za srdce. Musím říct, že autorka dokázala skvěle navodit atmosféru té doby. Při čtení jsem si dokázala všechno barvitě představit a má dušička plesala. Hlavní hrdinka Nella měla těžký - ale o to zajímavější - život a já jí po celou dobu čtení nesmírně fandila. Obdivovala jsem její vytrvalost a podnikavého ducha. A litovala jsem její počínání co se týče mužů, avšak jsem plně chápala a respektovala, jak se věci mají.
Muži jsou v téhle knize na samostatné téma.
- U Sebastiana jsem si byla jistá, že tam něco není v pořádku.
- Kníže Nikolas Albrecht - na první dobrou záporák, ale já si ho přes to strašně moc zamilovala - vůbec netuším, co to o mně vypovídá. Jeho postupná proměna, ale potvrzovala, že jsem si ho oblíbila právem.
- Darien byl rytíř se vším všudy a vůbec nebylo těžké propadnout i jemu. Avšak kníže je kníže.

Největší prča pro mě byla, jak spolu hlavní postavy skoro vůbec nekomunikovali - nesčetněkrát jsem nimi chtěla zatřást, ale zároveň by to pravda, ztratilo své kouzlo, takže jsem to brala tak jak to je.

Všichni kdo milují Bridgertonovi, tak by si měli tuto novinku přečíst. Věřím, že budete nadšeni jako já.
Sice nejsem žádná odbornice na historické romány, ale tento příběh se mě dotknul tak silně, že ani nemůžu jinak, než ho stále doporučovat.
Chtěla bych ještě napsat o jednom momentu, kdy jsem se při čtení zaradovala. (A jak jsem si všimla v různých recenzích, nejsem sama.) Ten moment, když pochopíte proč má kniha název jaký má - je k nezaplacení!
Jediné, ale naprosto jediné ALE, mám u anotace, která toho opravdu zbytečně moc prozrazuje.

23.10.2021 5 z 5

Letní kraťasy Letní kraťasy Šárka Hieková

(SPOILER) Letní knihu čtyř novel, kterou autorky napsaly s neskutečným nápadem pomáhat potřebným se náramně povedla. Níže popisuji proč si to myslím a proč knihu budu doporučovat všem lidem okolo.

První - Díky ti, Franzisko od Miriam Blahové
Příběh se odehrává v Českém Švýcarsku, konkrétně u Dolského mlýna. Sledujeme dvě nejlepší kamarádky, které se na cestu vypravily z rozdílných důvodů. Za prvé musím říct, že styl autorčina popisování byl skvělý. Po celou dobu čtení jsem si připadala, že tam jsem s nimi. Děj krásně ubíhal a já otáčela stránku za stránkou s pocitem vnitřního štěstí. Dýchla na mě atmosféra českého léta a prázdnin. Zážitek ze čtení je prostě na jedničku. Mělo to vše, co jsem si přála. Jmenovitě: letní láska, přátelství až za hrob, spaní pod širákem, lehkou erotiku, zklamání, rozchod a šťastný konec. Prostě perfektní oddechovka.

Druhá - Teorie prvního polibku od Theresy Black
Setkáváme se zase se dvěma kamarádkami, ale tentokrát odlétáme do Benátek. U téhle novely jsem se neskutečně bavila - fakt jsem se uculovala a smála. Byla psána lehce, čtivě a prostě vtipně. Popisy byly psány tak šikovně, že vlastně ani nevíte, jestli jste nějaké četli a zároveň přesně víte, o čem autorka píše a o co v příběhu jde. Tleskám a gratuluji. Jediné, co mě lehce zamrzelo byl konec, chtělo to ještě aspoň pár řádků navíc, ale chápu a vlastně… když jsem dočetla, tak jsem si sama v sobě chvíli filozofovala.

Třetí - Jinolický trip od Jany Jánské
S tímto příběhem se vracíme zpět do Česka a dokonce i do minulosti - konkrétně do devadesátek. Oproti předchozím novelám je tato neskutečně napínavá a akční. Naprosto nečekáte jakým směrem se bude vyvíjet a hltáte stránku za stránkou. Prostředí kempu zase skvěle plní zadání letního čtení. Kniha je zatím bravurně namixovaná a její čtení je opravdu zábava.

Čtvrtá - Klíčové rozhodnutí od Sarah Parsley
Dokonalá novela plná zrady, přátelství, sexu a lásky a ten pocit zadostiučinění? Třešnička na dortu a já tleskám.

Musím říct, že jsem z této knihy nadšená a to stále není konec. Čeká nás totiž bonusový příběh - lépe řečeno, pohádka.

Pohádka Tlapka a Hvězdička od Šárky Hieke
Krátký a krásný příběh sice na první dobrou nepasuje k ostatním novelám, ale vůbec není na škodu a nijak nepřekáží ba naopak. Odkáže vás zpět k nádhernému gestu, které autorky vymyslely. Pomáhat se prostě vyplatí. ️

29.06.2021 5 z 5

Zatracená láska Zatracená láska Tess M. Puffrová

Lepší YA od české autorky jsem nečetla. Doporučuji všema deseti. Přečtete to max za dva večery, protože nebudete moct přestat. Jazyk, stylistika a střídání pohledů obou hrdinů je geniální. Ještě jsem nečetla knihu kde by z obou pohledů bylo jedno a to samé, a tady mě to nadchlo. I když jsem text jednou četla z pohledu Anny, z Maddoxova jsem si ho vychutnávala úplně stejně, ba i možná trošku víc. Od půlky si ale začnete říkat: „To už se mi znovu číst nechce.”
V ten moment autorka překvapí a děj druhého vyprávění posune, tudíž to stejné nečtete. Prostě zkrátka a jistě: nejlepší YA román na české scéně!

16.06.2021 5 z 5