aninkah aninkah komentáře u knih

Synnøve ze Slunečného návrší Synnøve ze Slunečného návrší Bjørnstjerne Bjørnson

Četla jsem už dávno, ale pocit pohody a hezkého příběhu vydržel. Jedna z mála severských knih, ve které jsou hlavní hrdinové úplně normální a autor je nevystaví jedné tragédii za druhou :-).

09.12.2015 5 z 5

Skákavý žabák a jiné prózy Skákavý žabák a jiné prózy Mark Twain (p)

Nadčasová a neuvěřiteně vtipná kniha. Některé povídky jsou opravdu nezapomenutelné :-) Lék na špatnou náladu.

07.12.2015 5 z 5

Jih proti Severu 1 Jih proti Severu 1 Margaret Mitchell

Zajímavý děj války Jih proti Severu, výborně popsané prostředí a tehdejší společnost. Scarlett mi vadila už od prvního přečtění, ale stejně mi to nezabrání si knihu opět s radostí přečíst :-).

06.12.2015 4 z 5

Pokání bratra Cadfaela Pokání bratra Cadfaela Ellis Peters (p)

Je velká škoda, že tento případ je poslední. Rozhodně me ale nezklamal, ba naopak. Nechybí zrada, vyšetřování zákeřné vraždy, přátelství, odpuštění.. Tento Cadfael má (dle mě) i výborně propracované postavy, které mají své vlastní pohnutky a chování. Nic není černé, ani bílé. A víc neprozradím :-)

06.12.2015 5 z 5

Rytířská píseň Rytířská píseň Sharon Kay Penman

Rytířskou píseň a mám od autorky asi nejraději. Je sice volným pokračováním Ve stínu krále a Prokletého trůnu, ale myslím, že se s přehledem dá číst i samostatně, bez znalosti předchozích knih. Děj se přesouvá do Anglie a soustřeďuje se hlavně na Simona de Montfort a anglického krále Jindřicha III. Příběh je velmi čtivý, je až neuvěřitelné, že se většina událostí opravdu stala. Někdy je realita mnohem zajímavější, než sebelepší fikce. Na knihu navazuje neméně úžasný "The Reckoning", kde se příběh většiny hrdinů uzavírá... Zatím (2015) v ČR nevydáno.

02.12.2015 5 z 5

Jestli bych si měla na pustý ostov vybrat jednu jedinou knihu, tak je to tahle. Humor, napětí, dobrodružství, spousta sympatických čestných chlapců :-). Stále se k ní ráda vracím. Je bezva, že jsou všechny díly v jedné knize, takže po dočtení jednoho můžete plynule pokračovat k dalšímu. Kdyby se všichni chovali jako Mirek Dušín a měli smysl pro humor jako Rychlonožka, tak by svět byl o moc hezčí a veselejší :-). Jasně za 5*!

01.12.2015 5 z 5

Červený Bedrník - I. díl: Červený Bedrník Červený Bedrník - I. díl: Červený Bedrník Emma Orczy

Také vlastním (kompletně) toto vydání, a hodnotit lze jen kladně. Moc se mi líbí i grafická úprava a Hudečkovy ilustrace. Tento díl mám zároveň nejraději. Nechybí vážné ani humorné okamžiky- Bedrník byl opravdu lstivý.... Ráda doporučuji.

18.12.2015 5 z 5

Svítání na západě Svítání na západě Edith Pargeter

Svítání na západě je historicky přesný román, a zároveň takový "odrazový můstek" pro zbylé tři díly, které jsou dle mého názoru ještě mnohem čtivější a více nabité dějem. Je velká škoda, že v ČR nevyšly. Pokud tedy budu Svítání.. hodnotit samostatně, tak za 3. Čekání na další díly doporučuji zkrátit četbou knih Sharon Kay Penmanové (Rytířská píseň a The Reckoning), kde vystupují stejné postavy a odehrávají se ve stejném období, jako Svítání na západě.

01.12.2015 3 z 5

Zelená ratolest Zelená ratolest Edith Pargeter

Výborné pokračování Nebeského stromu. U hodně trilogií bývá tendence sestupná, ale to není případ Edith Pargeter a její tvorby.

01.12.2015 5 z 5

Francouzova milenka Francouzova milenka John Fowles

Od autora jsem nejdřív četla Sběratele. To byla úžasná, napínavá četba, která nedovolila knihu odložit. U knihy Francouzova milenka jsem tedy měla podobná očekávání, ale byla jsem zklamaná. Kniha mě nudila. Kdybych ji asi nečetla bezprostředně po Sběrateli, dopadla by lépe. Nevím.

01.12.2015 2 z 5