animovanej medv animovanej medv komentáře u knih

Přízrak Přízrak Jo Nesbø

Baví mě, jak nám to autor pořád říká a my tomu pořád nechceme věřit. A to, že člověk i jeho jednání je jednoduché a to nejjednodušší řešení je většinou správné. A my tomu nevěříme a zase hledáme složité vzorce a operace a na konci se znovu a znovu divíme, že to bylo zase tak jednoduché, že jsme to věděli od začátku.

Přízrak není špatný, ale jednoduše není to nejlepší, co jsem zatím ze série o Harrym četla. Ačkoli mě to moc bavilo, hlavně to, že až do konce knihy se čtenářem mluví zavražděný a povídá svůj příběh, za to jsem byla opravdu ráda.

Závěr: Baví-li Vás Harry, určitě čtěte. Jeli- to pro Vás první setkání, spíš bych volila jinou knihu než Přízrak. Asi Nemesis jako přípravu na Pentagram. Ten se mi zatím líbil nejvíc.

23.01.2019 4 z 5

Malé ženy Malé ženy Louisa May Alcott

Moc pěkná a roztomilá kniha. Často se mi nestává, že bych si přála, aby kniha pokračovala, protože příběh je tak dobrý a vůbec není okoukaný, ale u téhle knížky se mi to stalo. Velmi doporučuji.

14.12.2018 5 z 5

Gejša Gejša Arthur Golden

Je to nádherná kniha, u které se Vám tají dech, jestli člověk může být člověk někdy šťastný.

16.09.2018 5 z 5

Křest ohněm Křest ohněm Andrzej Sapkowski

První část je trošku rozvleklejší, ale pak se to rozjede a je to super! Ve chvíli, kdy na scénu přišel upír, jsem knihu neodložila. Nové postavy mě baví a trpaslíci, no kdo by je nemiloval, no ne?

02.08.2023 5 z 5

Čas opovržení Čas opovržení Andrzej Sapkowski

Moc mě tahle část příběhu bavila. Trošku mě mátly postavy mágů, ale nakonec jsem se v nich zorientovala.
Trošku se bojím, že po této akci přijde trošku nudnější díl...

31.07.2023 5 z 5

Červená, bílá a královsky modrá Červená, bílá a královsky modrá Casey McQuiston

Naprosto skvělá queer romance. Bavilo mě to celé od začátku i do toho trošku delšího konce, než by za mě muselo být, ale nevadilo mi to. Osobně mám raději, když je příběh vyprávěn déle než kratší dobu a my si pak musíme domýšlet...

20.07.2023 5 z 5

Vrstva ticha Vrstva ticha Vilma Kadlečková

Myslím, všichni kdo jsme četli až sem už jsme dávno propadli kouzlu psaní paní Kadlečkové :)

Co říct než, super, jsem ráda, že jsem se dozvěděla zase něco z minulosti Lucase. Chyběla mi ovšem Kamele. Těším se na další díl :)

11.06.2022 5 z 5

Oznamuje se vražda Oznamuje se vražda Agatha Christie

Mě paní Marplová baví!

Nutno říct, že v této knize narozíl od těch dalších, jsem si tipla vraha, což mě vlastně trošku mrzelo. Čtenáře podle mě baví být překvapen. Na druhou stranu jsem neznala motiv, tak aspoň to bylo překvapení.

05.04.2022 4 z 5

S láskou, Eloise S láskou, Eloise Julia Quinn

Přečteno během jediného dne.

Vlastně ani nevím, proč mě to tam bavilo, ale nemohla jsem se ubránit. Asi to byla knížka, kterou jsem zrovna potřebovala a byl to krásný zážitek.

A jako obvykle, líbí se mi, že příběhy Bridgetonovych nekončí svatbou a zvoláním "a žili spolu šťastně až do smrti", ale že se autorka přiznává k tomu, že se má manželství musí pracovat a šťastné manželství není bez práce.

31.01.2022 5 z 5

Čekanka Čekanka Julia Quinn

Penelope a Colin.

Co říct - je to nádhera. Je tam všechno, po čem romantická duše touží a vlastně i něco víc. Jak jsem zmiňovala už od předchozích knížek, líbí se mi, že knihy nekončí svatbou a kýčovitou větou "a žili spolu šťastně až do smrti", ale ve všech je celkem jasný důraz na to, že problémy se ani manželství nevyhnou a že je nutné je řešit společně a to se mi hrozně moc líbí.

Jako jasně, dám si chvíli pauzu, nějaké sci-fi nebo jiné téma a pak si zase dám pokračování této romantické lahůdky.

13.12.2021 5 z 5

Drasticky děsivý Dexter Drasticky děsivý Dexter Jeff Lindsay (p)

Ohooo Dexter byl lepší než jsem čekala.
Nějak jsem neměla valná očekávání, ale kniha byla rozhodně dobrá!
Hrozně mě bavilo vyprávění postavy o sobě jako "dobré nápodobě člověka". Přijde mi, že kniha otevírá otázku toho, s čím se sem tam setkáme v seriálech z nemocničního prostředí - jak má žít člověk, který má neovladatelné touhy, které nejsou slučitelné se zákony společnosti, ve které žije?

Jsem ráda, že moje neovladatelná touha se týká čtení a ne řezání lidí...

15.11.2021 4 z 5

To by se zvěrolékaři stát nemělo (1. a 2. díl) To by se zvěrolékaři stát nemělo (1. a 2. díl) James Herriot (p)

Přijemná oddychovka. Na mě místy to bylo moc dlouhé, ale jak říkám - velmi příjemné na mnoha místech jsem se s chutí zasmála.

03.06.2021 4 z 5

Veronika se rozhodla zemřít Veronika se rozhodla zemřít Paulo Coelho

Tato kniha má tolik přesahů, myšlenek a metafor, které jsou hodny zapamatování, že už teď mi je jasné, že tuto knihu musím zařadit mezi knihy, které je potřeba si čas od času přečíst. Snažím se tento seznam udržovat krátký, je to tedy velká čest, pro tuto knihu, že jí tam zařadím.
Jako křesťana mě velmi bavila obhajoba Adama a Evy. A vlastně by mě zajímalo, jak by tento soudní spor dopadl.
Líbil se mi výklad doktora o hořkosti a se smutkem jsem si uvědomila, kolik hořkých lidí znám.
Líbil se mi už tolikrát omýlané téma o tom, že blázni jsou blázni jenom proto, že někdo rozhodl o tom, co je normální a oni do té kolonky nezapadají.
Tedy jestli váháte, neváhejte a přečte si, co se Vám bude z knihy líbit. Určitě tam něco naleznete :)

02.12.2020 5 z 5

Hlasy a hvězdy Hlasy a hvězdy Vilma Kadlečková

Vilma Kadlečková píše skvěle.
Tato série mě hrozně baví. Vlastně plyne trošku pomalu, ale i tak je to napínavé, je tam akce a hlavně tam je myšlenka. Člověk pořád nachází věci, které četl už v prvním nebo druhém díle a zjišťuje, že jim najednou mnohem líp rozumí...

Ze všeho nejvíc se mi ale líbí, jak se vyvýjí postavy. Minulý díl byla nejzajímavější proměna Pinky, teď se mi moc líbí, jakým procesem prošel Lukas i Aš-šád.

Stále vlastně nerozumím postavě Sofii, ale věřím, že i ta se nějak vybarví :)

19.06.2020 5 z 5

Dívky z trajektu Dívky z trajektu Lone Theils

Mě se moc líbílo, jak se napětí opravdu postupně zvyšovalo.

Nebylo to zde, jak u mnohých knih, že tak od půlky je to napnuté k nevydržení, ale opravdu se to napínalo postupně :)
Líbil se mi i ten milostný vedlejší příběh, což u detektivek moc neznám.
Já jsem z četby spokojená :)

13.05.2020 5 z 5

Jantarové oči Jantarové oči Vilma Kadlečková

Knihu jsem poslouchala a poslouchala se velmi dobře.

Se sci-fi mám často problém s tím, že mám pocit, že se autor nechal až moc unést svou fantazií a chce celý jeho vymyšlený svět mi chce co nejdříve vyklopit. Já jsem z toho zmatená a většinou knihu odložím.

Zde se to nestalo a kniha je zajímavá, ačkoli uznávám, že je trošku vleklá a zase tolik se toho tam nestalo. Mě to ale nevadí a tak ubírám za vleklost 1 hvězdičku a pouštím se do dalšího dílu.

16.04.2020 4 z 5

Sofiin svět Sofiin svět Jostein Gaarder

Baví-li Vás filozofie, rozhodně doporučuji. Také mám pocit, že si tu knihu budu muset přečíst ještě tak stokrát, než porozumím aspoň půlce.
Přikládám pár řádků, co jsem si zapsala:
"Jednej tak, jako by se zásada tvého jednání měla tvou vůlí stát všeobecným přírodním zákonem."
"Existenciální otázky nelze zodpovědět jednou pro vždy. Filozofická otázka je už svou podstatou taková, že si ji musí každá generace, dokonce každý jednotlivý člověk pokládat stále znovu."

26.04.2019 5 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Kniha se mi líbila a moc mě bavila. Těším se, až se kouknu na seriál a trošku doufám, že bude pokračování.

01.02.2019 5 z 5

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

Rozhodně doporučuji. Kniha je hlavně o rasismu v době kuklus klanu, ale je to vyprávěné pohledem 8leté holčičky. Dozvíte se více o životě a morálce, než od dospělých :)

04.01.2019 5 z 5

Dívka s pomeranči Dívka s pomeranči Jostein Gaarder

Dívka s pomeranči rozhodně není kniha jen pro děti. Nemusí se jí bát ani žádný dospělý.

Přemýšlím nad tím, kdy jsem naposledy byla ráda za prostý fakt, že jsem na světě. Na planetě Zemi.

"Život je taková gigantická loterie, v níž jsou viditelné jen vítězné losy.
Ty, jenž čteš tuto knihu, jsi takový vítězný los.
Lucky you!"

30.10.2018 5 z 5