animovanej medv animovanej medv komentáře u knih

V zajetí zimy V zajetí zimy Naomi Novik

Je to taková ta kniha, jak vám je líto, že jste jí dočetli. Krásný příběh, líbí se mi vyprávění vícero postav, líbí se mi hlavní hrdinky, všechny. Líbí se mi, že postavy nejsou ani kladné ani záporné, prostě žijí svůj život tak, jak nelépe dovedou a je tedy možné se do jejich situace vžít, ačkoli se jim dějí fantastické věci.

V zajetí zimy se mi rozhodně líbilo víc než Ve stínu hvozdu a to jsem si myslela, že je nemožné. Nezbývá se jen těšit na další knihu od autorky.

30.11.2022 5 z 5

Spis Odessa Spis Odessa Frederick Forsyth

Silné, děsivé a člověka to přijme uvažovat nad tím, že spravedlnost v našem světě má opravdu jen velmi omezené schopnosti.

Spis Odessa vás vtáhne od prvních kapitol. Já jsem si oblíbila hlavní postavu, která trošku nelogicky riskuje vlastní život a čtenář si není tak úplně jistý proč. Nakonec vám dojde, že na tom vlastně nesejde. Prostě se naštval na tu omezenost lidské spravedlnosti a chce s tím něco udělat. Kdo z nás už něco takového nezažil? Velmi mistrovský kousek. Mnou tato kniha pohnula v mnoha směrech.

Zvěrstva 2. světové války jsou jedna věc, ale byli její viníci potrestáni? Poslední věc, autor mi konečně odpověděl na otázku, jestli existuje kolektivní vina. Neexistuje. Nesouhlasíte? Přečtěte si tu knihu.

08.04.2022 5 z 5

Mrtvá v knihovně Mrtvá v knihovně Agatha Christie

Tahle knížka je takový comfort food, taková dobrá rajská s knedlíkem. Prostě přijemná knížka, která vás baví a nakonec to dobře dopadne :)

18.03.2022 5 z 5

Rybí krev Rybí krev Jiří Hájíček

Silný příběh, mistrovsky napsán.

Autor přesně ví, co a kdy odkrýt a co nechat ještě zahalené tajemstvím.

19.10.2021 5 z 5

Novičok nebo kulka: Jak umírají Putinovi kritici Novičok nebo kulka: Jak umírají Putinovi kritici Ondřej Kundra

Super práce investigativního novináře!

Spoustu věcí jsem vůbec nevěděla - třeba to, že se Rusko pokusilo o státní převat v Černé hoře.

Nejzajímavější pro mě samozřejmě byly příběhy z naší kotliny, ale paradoxně víc než Vrtbětice, o kterých toho bylo všude dost a přijdou mi pěkně zdokumentované našimi médii, zajímalo mě víc to, co se rozjelo po odstranění sochy Koněva. O tom, jak k nám přijel vrah s posláním zavraždit 3 starosty. Jsout o věci, o kterých si dneska děláme trošku srandu, ale mrazí z toho.

Nejvíc se mi ale líbí doslov, kde Kundra zhodnocuje, jak důležité je zůstat na západě a že Rusko nemůžeme vnímat jako partnera, protože je všehoschopné.

Pěkná kniha vydaná ve správnou chvíli.

13.09.2021 5 z 5

Pastýř Pastýř Frederick Forsyth

Kraťoučký ale zajímavý příběh, který skončí přesně ve chvíli, kdy víte vše a nemusíte vědět víc.

18.05.2020 5 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Hrozně se mi líbí, jak pořád nevíte o čem ta knížka vlastně je.

18.03.2020 5 z 5

Den pro Šakala Den pro Šakala Frederick Forsyth

Jsem trošku zaujatý čtenář, protože Forsytha miluju :)

Každopádně Den pro Šakala je úplná klasika - asi nejvíc mě na tom baví, že jsem vlastně celou dobu fandila atentátníkovi, ačkoli jsem předem věděla, jak to dopadne :)

23.02.2020 5 z 5

Paní jezera Paní jezera Andrzej Sapkowski

(SPOILER) Asi jdu proti proudu, ale jsem zklamaná.
Až na pár scén s Marigoldem nebo trpaslíky, zmizel už úplně vtip.
Přišlo mi hrozně smutné, jak během jedné kapitoly zemřel celý Geraltův doprovod.
Nebavil mě popis bitvy, nebavilo mě závěrečné politické rozdělení moci, neorientovala jsem se v jednotlivých králích a zemích, protože se o tom příběh do teď zmiňoval pouze okrajově. Vadil mi detailní a brutální popis smrti Filippy.
Samotný závěr nechápu, konec je velice smutný, člověk do poslední chvíle doufá, že se to ještě nějak změní, ale ne.

Za mě měl příběh končit svatbou Geralta a Yen, jak je to v Meči osudu.

16.08.2023 3 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Super čtivá a celkem nečekaně přemýšlivá kniha. Ačkoli má v sobě napětí a akci, má v sobě spoustu myšlenek, nad kterými ještě nějakou dobu budu uvažovat.

31.03.2023 5 z 5

Tajný deník čínské císařovny Tajný deník čínské císařovny Johan Fabricius

Kniha mě hrozně bavila a otevřela mi svět, který jsem dosud neznala. Občas bylo čtení zdlouhavé a proto odebírám jednu hvězdičku. I tak si ale myslím, že kniha stojí za pozornost a čas strávený v její přítomnosti je velmi příjemný, zábavný a občas poučný.

Líbilo se mi jak císařovna je k sobě až překvapivě objektivní. Uvědomuje si svoje slabé stránky, svá špatná rozhodnutí a nesnaží se před čtenářem (o kterém si myslela, že žádný nikdy nebude) vypadat dobře, prostě vypráví svůj život takový jaký byl. Nevím, kdo znás by dokázal sám k sobě přistupovat takhle objektivně.

03.12.2021 4 z 5

Dvě věže Dvě věže J. R. R. Tolkien

Kdo by neznal Pána Prstenů? Kdo by nemiloval Pána Prstenů?

(spoiler) Líbí se mi, že Frodo nikdy nevyhnal Sama, jak je to ve filmu. Líbí se mi, že ti dva si vždycky věřili a nikdy neudělali nic, co by jejich přátelství ohrozilo.

Líbí se mi, jak vás kniha nutí se dívat na obyčejný svět očima jeho autora, jak se přistihnete u toho, že se toužíte někdy podívat do Fangornu a potajmu koukáte po stromech v krásných zahradách, protože doufáte, že tam někde objevíte Entky.

08.11.2021 5 z 5

Kmotr Kmotr Mario Puzo

Nechápu, jak jsem mohla tuhle knihu tak dlouho přehlížet.

Moc mě bavila a byla velmi zajímavá. Bavilo mě nakouknout, jak organizačně mafie funguje. Baví mě tam to, že všichni Donové jsou stejní v tom, že odmítli žít podle pravidel společnosti a odmítli se jí nechat omezovat. A taky se mi líbí kolik tam je postav, že má každá svůj vývoj a charakter a že rozhodně nejsou stejné a že i přes množství postav a vedlejších linek se čtenář neztratí.

30.01.2021 5 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Druhá kniha od této autorky. První knihu jsem četla Heřmánkové údolí a byl to skvělý zážitek, takže když jsem zjistila, že zjistila, že autorka vydala novou knihu, neváhala jsem.

Kniha je moc pěkná. Bála jsem se tématu, protože knihy o druhé světové válce ani kolem ní už nečtu, protože na to nemám žaludek. Tohle je ale jenom vedlejší, kniha je hlavně o ženách. O tom, že silné ženy občas dokážou vydržet snad skoro všechno.

26.08.2019 5 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Je to nejlepší detektivka, co jsem kdy četla.

18.06.2019 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Kniha se čte krásně, ačkoli má trošku předvídatelný dej.

28.03.2023 4 z 5

Program apokalypsy Program apokalypsy Vilma Kadlečková

Uf uf uf! Ano, bylo to dlouhé, ale bylo to krásné a neskutečná jízda. Moc mě to bavilo a posledních 400 stránek jsem hltala a nechápala jsem, jak je možné tak propracovaný příběh vůbec vymyslet. Smekám a jsem pyšná, že taková krásná série je od české autorky ️

27.02.2023 5 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Skvělá knížka, jen ten konec byl takový no čekala jsem nějaké ukončení, přitom tak knížka prostě skončila...

13.04.2022 4 z 5

Dárce Dárce Lois Lowry

Jsem převapená, jak dobrá ta kniha byla. Zvládla jsem jí za 24 hodin a jdu rovnou na pokračování. Jediné, co mi na knize vadilo bylo, že nebylo vysvětleno, jakým způsobem zásobují ten vymyšlený svět enektřinou. Ale jsem trošku puntičkář. Na příběhu to nic neubírá.

04.06.2021 5 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Opět přečteno během dvou dnů. Achjo. S takovou celou sérii dokončím do týdne. No můj pracovní i osobní život asi bude muset počkat :)

Nemůžu nesrovnávat Eriku s hrdinou detektivek od Nesbo Harry Hole.
Oba dva mě dost štvou vlastně - Erika svou tvrdohlavostí a neposlušností. Harry je v tomhle trošku podobný, ale u něj mě teda štval jeho alkoholismus.
Kdybych měla srovnat, které detektivky se mi líbí více, tak musím se přiklonit na stranu Eriky. Vlastně ani nevím proč, ale líbí se mi její postoj nemám co ztratit, tak aspoň chytu ještě jednoho zločince. Ačkoli doufám, že se s dalšími díly bude měnit a bude trošku víc dbát příkazů autorit. Přecijen, představte si, že se jako Erika chová každý pocajt...

Každopádně mám Eriku ráda a vrhám se na další díl :)

17.11.2020 4 z 5