Anička.pa Anička.pa komentáře u knih

Společně s přítelem jsme knihu poslouchali jako audio na cestě. Pro mě jako téměř neznalce historie a dění kolem KKK byla kniha skvělým seznámením! Možná bych ocenila mít historii seřazenou chronologicky a více informací z její osobní návštěvnosti. Kniha je však poutavá, místy děsivá a přináší mnoho zajimavých informací. Rozhodně doporučujeme.

07.08.2020 5 z 5

Doupě Doupě Lisa Jane Smith

Obdobně jako u prvního dílu jsem i po druhém sáhla se stejným záměrem, a to si odpočinout. Kniha se četla rychle a děj ubíhal :-) Za mě dobrý relax :-)

06.08.2020 4 z 5

Lovec Lovec Lisa Jane Smith

Kniha je asi spíše pro mladší, ale hledala jsem něco u čeho si mohu odpočinout a skvělá volba. Hra se mi líbila, jen bych možná udělala trochu strašidelnější noční můry. Děj ubíhal velmi rychle, za pár hodin přečteno.

21.07.2020 4 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Tak tohle bylo neskutečný. Zaklapla jsem knihu a sedím a nemůžu tomu všemu uvěřit. Kniha se skvěle četla, bylo to napínavé, místy až děsivé. Tohle jsem vůbec nečekala! Opravdu skvělá knihy!

27.06.2020 5 z 5

Sucho Sucho Neal Shusterman

Kniha mě nadchla svým tématem! Četla se opravdu skvěle, stránky mi mizeli pod rukama. Hned ze začátku jsem se přistihla, jak při čtení najednou se svou nalitou sklenkou vody šetřím. Vůbec si nedokážu představit, jak bych sama v těchto situacích reagovala, do jaké skupiny bych asi patřila. Určitě knihu doporučuji! Jediné, co mi u knihy chybělo, bylo alespoň malé vysvětlení, jak k tomuto stavu došlo.

19.06.2020 4 z 5

Kdo chytá v síti Kdo chytá v síti Marika Pecháčková

Tak tohle byla síla!!! Stejně jako filmové zpracování i kniha mě dost zasáhla. Bylo to pro mě velmi náročné čtení, několikrát jsem knihu musela i odkládat. Líbilo se mi, že kniha není pouze z pohledu obětí, ale i z pohledu odborníků a dokonce i z pohledu predátora. Určitě doporučuji, měl by si snad přečíst každý rodič.

13.06.2020 5 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Tak to bylo něco úžasného, takové pohlazení na duši! Krásné prostředí a postavy, které si nelze nezamilovat ♥️

03.06.2020 5 z 5

Volání netvora Volání netvora Patrick Ness

Touhle knihou jsem byla velmi mile překvapena, protože jsem vůbec netušila, co vše se uvnitř ukrývá! Myslím, že na knihu budu ještě dlouho vzpomínat a určitě se k ní ještě vrátím!

25.05.2020 5 z 5

Vegetariánka Vegetariánka Han Kang

Knihu jsem poslouchala jako audioknihu a určitě doporučuji. Po celou dobu poslechu jsem si sebou nesla nějaký zvláštní pocit, takový nepříjmený. Některé scény pro mě byly strašlivé, až jsem si říkala, že knihu budu muset odložit, ale nestalo se tak, chtěla jsem vědět, co bude dál.. Určitě to není kniha pro každého, ale i tak doporučuji.

06.05.2020 4 z 5

Veronika se rozhodla zemřít Veronika se rozhodla zemřít Paulo Coelho

Když jsem o knize slyšela a přečetla jsem si anotaci, musela jsem si jí okamžitě přečíst. Každopádně nejvíce mě zaujala hlavní myšlenka knihy a to bylo možná taky jediná věc. Samotný děj mě už tolik nenadchnul, někdy jsem se přistihla, jak příběh ani nevnímam.

21.04.2020 3 z 5

Feministky nenosí růžovou a jiné lži Feministky nenosí růžovou a jiné lži Scarlett Curtis

Jako nejspíš káždého z nás, kdo tuto knihu četl, zaujali některé eseje více, některé méně a nějaké naopak vůbec. Líbilo se mi zpracování knihy, že jsme mohli nahlédnout, jak všemožně lze feminismus chápat a jak ho vnímají ostatní ženy. Knihu jsem četla s velkými přestávkami, když jsem měla chuť po knize jsem sáhla a pár esejí si přečetla.

14.04.2020 3 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Už od samého začátku jako všichni tady, jsem měla chuť skočit mezi stránky a hlavní hrdinku Barču obejmout a nepustit. Nečekala jsem, že tak útlá kniha mě dostane. Líbilo se mi, jak autorka rozlišila styl psaní dcery a matky, kde jsme mohli vidět jak každá z nich na různé situace přihlíží jinak, ale také byl skvělý jednoduchý jazyk, díky kterému byl příběh ještě reálnější.

06.04.2020 5 z 5

Prokletý rok Prokletý rok Kim Liggett

Tak tohle byla síla, alespoň tedy pro mě rozhodně. První polovina knihy pro mě byla místy až děsivá. Co byly dívky schopné si navzájem udělat a jak ovlivnitelné byly, bylo šílené. Druhá polovina knihy, kdy nastala romantická linka, jsem se obávala, že tím už kniha ztratí své kouzlo, ale vůbec ne, bylo to na chvíli takové odpočinkové čtení. Ten konec? Ten mě úplně dostal... Celkově se kniha četla opravdu hezky, krásný styl psaní a jazyk květin, byl také krásný doplněk, ten nápad se mi opravdu líbil.

23.03.2020 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Krásně napsaný příběh. Zpočátku jsem myslela, že to asi nebude kniha pro mě, ale po chvíli se stalo opakem. Příběh jsem četla jedním dechem! Bylo zajímavé vidět oba pohledy, otce i dceru. A ten konec? Když jsem viděla těch posledních pár stránek říkala jsem si, že to nemůže přeci skončit a ono přece jen. Byl to na mě velmi rychlý konec. Těšila jsem se, co přijde dál a přála jsem si alespoň ještě jednu kapitolu.

26.02.2020 5 z 5

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

Moje první kniha od této autorky a vůbec by mě nenapadlo, že mě až takhle dostane. Velmi aktuální téma, ve svém okolí mám hned několik žen, které se s tímto problémem potýkají a nikdy jsem nepřemýšlela, co vše se v jejich životech a myšlenkách musí odehrávat. Hlavní hrdinové mi byli velmi sympatičtí, především Graham, který byl pro mě něco jako pan Božský :-) Kapitoly se střídají ve dvou liniích, tehdy a teď, v jednu chvíli jsem preferovala jednu pak druhou, ale nestalo se mi, že by mě kniha nebavila. Za mě skvělá kniha :-)

19.02.2020 5 z 5

Ze života knihomolky Ze života knihomolky Debbie Tung (p)

Krásné a příjemné počtení a ještě k tomu ty dokonalé ilustrace, no prostě dokonalost sama :-) V mnoha situacích jsem viděla samu sebe a musela si pousmát, opravdu milá jednohubka. Vřele doporučuji všem knihomolkám / knihomolům :-)

06.02.2020 5 z 5

Ani později, ani jinde Ani později, ani jinde Delphine de Vigan

Moje první kniha od autorky a jsem nadšená, i když to může znít zvláštně, když kniha je plná smutku a deprese. Příběh o jednom dni, dva hlavní hrdinové a jejich myšlenky. Trochu mě mrzelo, že nebylo více stránek věnované Thibaultovi, ale chápu, že Mathilda si díky svému osudu zasloužila více stránek . A konec? Doufala jsem v nějakou světlejší stránku, že se alespoň na úplném konci hrdinové střetnou, . "Ale proč se snažit vykřesávat ze všednosti něco, co v ní není?"

29.01.2020 5 z 5

Píseň zítřka Píseň zítřka Alice Peterson

Kniha, která ve Vás rozhodně něco zanechá. Jak jsem si zpočátku myslela, že jsem sáhla po sladkého románku, tak ani náhodou. Čím dále jsem byla, tím více mi hlavní hrdinka a její celý příběh přirůstal k srdci. Obdivuji Alici, že přes veškeré ty překážky šla za svým cílem a dosáhla ho! Po přečtení knihy jsem si její písničky ihned našla a zamilovala jsem se do nich jako do Alice. Rozhodně doporučuji!

10.01.2020 5 z 5

Úplně nevím, jestli to byla kniha pro mě. Některé pasáže mě bavili a myšlenky byli zajímavé , některé pasáže naopak vůbec. Možná jsem čekala i něco jiného. Každopádně záleží na každém :-)

15.12.2019 3 z 5

Všechny malé zázraky Všechny malé zázraky Jennifer Niven

Knihu jsem poprvé po pár stránkách odložila a ani na po druhé mě zpočátku moc nebavila, ale jsem ráda, že jsem u knihy zůstala! Skvělý příběh, celou dobu jsem doufala v dobrý konec..
Když jsem si po přečtení knihy, zjišťovala co vše bipolární porucha obnáší, tak o to víc mě kniha zasáhla a některé Finchovo stavy, nálady lépe pochopila.

14.12.2019 5 z 5