aNGie5 aNGie5 komentáře u knih

Každá sedmá vlna Každá sedmá vlna Daniel Glattauer

Skvěle napsané pokračování romantického příběhu

23.11.2021 5 z 5

Kafe a chlup Kafe a chlup Michaela Šalé

iceVS řekla o této knize vše, souhlasím s každým slovem. M.Šalé mě ohromila. Také se mi líbí styl ilustratorky K.Urbánkové.

21.03.2024 5 z 5

Jen aby, řekla moje žena Jen aby, řekla moje žena Michael Třeštík

Skvělý styl, úžasný humor, stejně jako v LEDAŽE SE SPLETU.

15.03.2024 5 z 5

Láska na zavolanou Láska na zavolanou Madeleine Wickham

Hlavně nečtěte spoilery, protože při čtení prvních stránek ani náhodou neuhadnete, co se všechno semele :)

13.01.2024 5 z 5

Neřízená střela Neřízená střela Mark Greaney

Ve srovnání s prvními dvěma díly pokulhává a ztratilo to originalitu.

29.05.2023 4 z 5

Knihkupectví pana Livingstona Knihkupectví pana Livingstona Mónica Gutiérrez Artero

Tuto knihu jsem si užila od první do poslední věty. Je plná humoru a lásky k životu a lidem. "...klíč ke štěstí spočívá ve svobodě a klíč ke svobodě v odvaze"...

25.06.2022 5 z 5

Nevídáno - neslýcháno Nevídáno - neslýcháno Josef Kainar

Mé dítě i já jsme si té knihy svého času opravdu užívaly - nádherné básničky :)

19.12.2021 5 z 5

Bretaňské zlato Bretaňské zlato Jean-Luc Bannalec (p)

Zrovna tento díl je trochu zdlouhavější a nudnější, ale na ostatní romány z této série nedám dopustit: skvělé detektivky a cestopisy v jednom. Objevila jsem pro sebe Bretaň.

23.11.2021 4 z 5

Čtenář z vlaku v 6.27 Čtenář z vlaku v 6.27 Jean-Paul Didierlaurent

Kniha, která stojí za přečtení

23.11.2021 5 z 5

Ledaže se spletu Ledaže se spletu Michael Třeštík

Skvělý styl, úžasný humor. Náhodou jsem začala touto knihou, ale už se těším na Jen aby,...

11.03.2024 5 z 5

Ostrov s vůní čerstvého chleba Ostrov s vůní čerstvého chleba Jenny Colgan

Je tam i drama i zábavný papuchalk, ale jak píše Evaho 73, jsou tam zbytečnosti, jako třeba napětí vyvolané nedorozuměním (ve stylu amerických filmů), Star Wars a jiné "nadstavby", což kazí celkový dojem. A k tomu ty zmatky v textu a v překladu, které nacházím v každém z románu J. Colgan, už mě nebaví, tak jsem pokračování - Léto s vůní čerstvého chleba - ani nedočetla.

08.01.2024 3 z 5

Báječný krámek s čokoládou Báječný krámek s čokoládou Jenny Colgan

Je to "dospělejší" román, než "Rosiin sladký krámek snů", podle mě je na vyšší úrovni. Zkusím dlaší romány.

04.01.2024 4 z 5

Zloděj hvězdného prachu Zloděj hvězdného prachu Chelsea Abdullah

Čáry a kouzla, odhalená a neodhalená tajemství, ale taky láska a přátelství, zrada a pomsta, něco co tušíte a co překvapí, něco z čeho mrazí a z čeho přechází zrak, všechny vášně co patří k pohádkám (či fantasy) a dobrodružství z arabského světa...

15.12.2023 5 z 5

S láskou z Londýna S láskou z Londýna Jules Wake (p)

Mně se to líbilo, i když musím souhlasit s předchozími komentáři v tom, že logika anebo překlad místy neseděly (to ale poslední dobou pozoruju u různých autorů, resp. překladů romantických příběhů) a opravdu někde uprostřed to drhlo. Nicméně, celkové mě ta kniha moc bavila, takže ji přece jen doporočuji milovnikům melodramatických příběhů a divadelního prostředí.

02.12.2023 5 z 5

Štěstí voní jako chleba Štěstí voní jako chleba Pauline Mai

Dala jsem 5 hvězdiček (oproti 4 za ...slunce), protože některé pasáže tohoto románu byly na dost vysoké úrovni. Nicméně, vytkla bych Maiové, že úvahy a chování jejích hrdinek odpovídají spíš puberťačkám, než ženám 25-30 let, ledaže by to byl záměr.

21.10.2023 5 z 5

Inkoust a pečeť Inkoust a pečeť Kevin Hearne

Vtipné, zábavné, zajímavé - doporučuji (Železného druida jsem ještě nečetla).

14.04.2023 5 z 5

Příští rok v tento den Příští rok v tento den Sophie Cousens

Taky jste měli pocit u někoho, že jste se museli už někdy někde setkat, nebo aspoň že se znáte odjakživa? Pak je tato kniha pro vás :) A že život není černobílý, to bychom se snad měli už dávno poučit...

16.09.2022 5 z 5

Večery na dědince nedaleko Dikaňky Večery na dědince nedaleko Dikaňky Nikolaj Vasiljevič Gogol

Krásné povídky, to musíte přečíst

16.09.2022 5 z 5

Mouka pro meluzínu a jiné glosy Mouka pro meluzínu a jiné glosy Petr Kukal

Skvělé humorné glosy profesoionála i člověka. Velmi zajímavý rozhovor na konci knihy. Tato kniha je pro ty, co si umí užít dobře napsaného díla, umí a chtějí se vcítit do něj a porozumět tomu, co autor píše.

14.07.2022 5 z 5

Bretaňské speciality Bretaňské speciality Jean-Luc Bannalec (p)

Přestože ani v tomto dílu si čtenář není jist, kdo, proč nebo jak a je to hodně zamotané, přišlo mi to celé trochu chaotické a uspěchané, závěr knihy (nemyslím samotného případu) nějaký strojený. Prostě jsem měla pocit, že to chtěl autor tentokrát rychle dopsat. Je to samozřejmě subjektivní, ale jako velký fanoušek Bannaleca si to dovolluji napsat :)

21.03.2022 4 z 5