angelice angelice komentáře u knih

Petr, Ida a miminko Petr, Ida a miminko Grethe Fagerström

Jako malá jsem knížku zbožňovala a dokud jsem neuměla číst, byli mí příbuzní vystaveni stálemu škemrání o zopakování přečtení.

24.12.2015 4 z 5

Zvoník u Matky Boží Zvoník u Matky Boží Victor Hugo

Kniha mně opravdu zasáhla. Na rozdíl od Bídníků mi přišla tvrdší, a to i přez Hugův elegantní, jakoby neutrální styl psaní, jež je na všech jeho dílech viditelný jako jemný mráz na okenní tabulce. Zakrývá veškerý děj kouzelným příkrovem něčeho neuchopitelného. Ale zpět k Notre Dame. Chápu, že kniha měla být odrazem doby v níž si nikdo moc nelámal hlavu se spravedlností, ale musím se přiznat, že jsem chtěla na konci trochu víc hlavních hrdinů, kteří by přežili. Nevím, jestli je živá postava klišé a kýč, ale toto bylo trochu moc i na mě.

20.12.2015 5 z 5

Když bohové dělají průsery Když bohové dělají průsery Marie Phillips

Nevím jestli je to překladatelkou, ale kniha byla tak zajímavě podivná, že jsem jen žasla. Styl psaní byl osvěžující, přitom tak specificky nepopsatelný...

20.12.2015 4 z 5

Florentský čaroděj Florentský čaroděj Endre Murányi-Kovács

Moc hezká kniha pro toho, kdo má blízko k umění, historii atd. Dobrá oddechovka.

04.12.2015 3 z 5

Vampýrská akademie Vampýrská akademie Richelle Mead

Z celé série jsem byla nejdřív nadšená, s odstupem asi půl roku si nadávám za plýtvání času.

04.12.2015 2 z 5

Tajný deník Anny Boleynové Tajný deník Anny Boleynové Robin Maxwell

Jestli nějaké období produkuje nejvíc příšerné beletrie, podle mě jsou to Tudorovci...Podařené knihy z temné Anglie mám opravdu ráda, nicméně zrovna tahle k nim nepatří...

04.12.2015 1 z 5

Poslední templář Poslední templář Raymond Khoury

Moc se mi líbila, je štěstí, že jsem ji četla před Šifrou..., protože by mi přišla slabší. Na rozjezd v takovém žánru je ale perfektní.

Hrdost do vínku Hrdost do vínku Hana Parkánová-Whitton

První opravdová historická knížka co jsem četla. Rozhodně autorce děkuji že mě vtáhla do světa již pozapomenutých osobností, do světa o kterém už můžeme jen číst.

Faraonka Faraonka Patricia L. O'Neill

perfektní...jen jsem to asi měla číst později než v 11. Teď však vřele doporučuji.

Parádní eso Parádní eso Radka Doubravská

Citlivá a napínavá, na druhou stranu prostá a obyčejná kniha se hodí spíše jako oddychová četba.

Znamení bohyně Isis Znamení bohyně Isis Stephanie Dray

Skvělá knížka, další krok v mém rozhodnutí být historičkou. Zajímavé je, že tato knížka je obsahově přístupná i dětem, což se u většiny historických románů říct nedá, takže jsem ji půjčila i bratrovi, který z ní byl taky nadšený.