anetka.repova anetka.repova komentáře u knih

Valašské právo Valašské právo Petr Kubánek

Čekala jsem od knihy trochu něco jiného, ale i tak jsem ráda, že jsem si knihu přečetla a dozvěděla se něco o tom, jak se trestaly zločiny na Valašsku, hlavně ve Vlašských Kloboukách.

24.04.2020 3 z 5

Podívej, jak je hezky ve městě a na venkově Podívej, jak je hezky ve městě a na venkově kolektiv autorů

Krásná kniha pro děti, kde se na základě krásných ilustrací učí poznávat život ve městě a na venkově.

13.04.2020 5 z 5

Popelka, prostorové leporelo Popelka, prostorové leporelo Zanna Davidson

Krásné prostorové leporelo o Popelce

Moře potkalo oblohu Moře potkalo oblohu Eric Fan

Ty dětské knihy jsou krásnější a krásnější. Nádherný příběh a ty ilustrace. Paráda!

Deníček našeho štěňátka Deníček našeho štěňátka Ivana Auingerová

Krásná vzpomínková kniha vašeho pejska. Jen,kdybych byla poctivá a pravidelně zaznamenavala události.

Zprávy z pelíšku Zprávy z pelíšku Daniela Krolupperová

Nádherný příběh, který je doplněn krásnými ilustracemi.

Kluk z hájovny Kluk z hájovny Stanislav Timofejevič Romanovskij

Kniha mého dětství. Sice ne oblíbená, ale nebyla úplně špatná.

10.04.2020 3 z 5

Fáma Fáma Lesley Kara

Od knihy jsem čekala hodně a byla jsem zklamaná. Čekala jsem více napětí, to se dostavilo až v polovině knihy. První polovinu knihy jsem se nudila a říkala si, kdy se už začne něco dít.
Vše podstatné se odehrávalo v druhé půlce knihy.

Za mě dost průměr. Je to velká škoda, námět skvělý, ale snad v další knize to bude lepší.

01.04.2020 2 z 5

Smrt Smrt Stéphanie Duval

Příběh, který dětem citlivým způsobem a úměrně jejich věku popisuje smrt.

20.01.2020 4 z 5

Ztratil pejsek trenýrky Ztratil pejsek trenýrky Hynek Vilém

Jako básnička Ztratil pejsek trenýrky, nafouká mu do dírky, nejde zkrátka nemilovat,

je to boží, vtipné a pokud se chcete pobavit a od plic zasmát, tak vřele doporučuji.

20.01.2020 5 z 5

Polibek v Paříži Polibek v Paříži Catherine Rider

Mrzí mě, že se z knihy nedala poznat ta vánoční atmosféra, kterou vám slibuje obálka knihy, ale i přes občasné chyby ve větách se mi kniha líbila a hlavní hrdiny jsem si hned od začátku oblíbila.

Kniha je napsaná jednoduchým jazykem, takže se čte sama.

Neurazí ani nenadchne.

20.01.2020 4 z 5

Pacifik: Peklo za oceánem Pacifik: Peklo za oceánem Hugh Ambrose

Příběhy z druhé světové války já můžu.

I když jsem viděla seriál, ze kterého mě mrazilo, byla jsem nadšená.

Kniha byla na mě docela těžká. Vzhledem ke spoustě jmen a informací, jsem se trochu v ději ztrácela. To nic nemění na tom, že jsem dala plný počet hvězdiček.
Jde spíše o to, že takové knihy moc nečtu a všechny události v knize mi nebyly známe.

Ale jinak je to moc povedené dílo, které mám ráda a ráda se ke knize vrátím.

Zvuky přírody: Svět lesa Zvuky přírody: Svět lesa Robert Hunter

Další nádherná kniha z nakladatelství Drobek.

Zvuky přírody lesa z různých koutů světa, je překrásná kniha, doplněná jak skvělými ilustracemi, tak skvělými zvuky. Celá kniha je doplněna nenasilným textem, který knihu dotváří.

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Knihu jsem si musela přečíst na skvělé doporučení mé kolegyně.

Z prvu se mi do knihy nechtělo, odrazovala mě její tloušťka. Nakonec jsem ráda, že jsem si knihu přečetla.

Ten příběh mě uchvátil už od první stránky, hltala jsem stránku za stránkou a neskutečně moc jsem se bavila.

Ten svět, který autorka vytvořila byl dokonalý, postavy, které se v příběhu vyskytly byly boží, zaporaky jsem nesnášela a hlavní hrdinku jsem si zamilovala.

Zpracování Krásky a zvířete bylo tak krásné. Příběh se mi natolik zalíbil, že jsem v to ani nedoufala.

Ještě teď jsem unesena z celého příběhu a těším se na pokračování.

Aničko, děkuju. ????

Malý princ (převyprávění) Malý princ (převyprávění) Agnes de Lestrade

Malého prince všichni znáte, toto je navíc vydání s překrásnými ilustracemi. Jednou pořídím do knihovny.

25.04.2019 5 z 5

Zvuky přírody: Svět ptáků Zvuky přírody: Svět ptáků Robert Hunter

Tak překrásná kniha a ty zvuky, je to kouzelné a věřím, že to zaujme děti už od první stránky.

25.04.2019 4 z 5

Tajemství černé skály Tajemství černé skály Joe Todd-Stanton

Pro malé čtenáře je to krátký, ale o to krásný příběh o malé dobrodružné holčičce Erice. Kniha je doplněna krásnými ilustracemi, které děti zaujmou už od první stránky.

24.04.2019 4 z 5

Velké dobrodružství malého pejska Velké dobrodružství malého pejska Ladislav Csurma

Krásná knížečka pro děti o malém pejskovi, který se jedné noci ocitne v bouřce se zmítajícím lese, kde na něho číhá nejedno nebezpečí.

Ty ilustrace jsou překrásné.

Rozhodně můžu doporučit.

21.04.2019 5 z 5

O kravičce, která chtěla zhasnout měsíc O kravičce, která chtěla zhasnout měsíc Christine Beigel

Krásný příběh s ponaučením pro děti, které nechtějí zhasnout a spát. :)

21.04.2019 3 z 5

Rytíř, který nechtěl bojovat Rytíř, který nechtěl bojovat Helen Docherty

Malý rytíř Leo, který by měl bojovat s drakem jen čte knihy, a že se mu to i vyplatí. Posuďte sami.

Já jako knihomolka jsem spokojená.

21.04.2019 4 z 5