Anetiina Anetiina komentáře u knih

Mlýny osudu Mlýny osudu Johan Theorin

Autorovi nelze upřít neotřelost témat všech dílů série. Ani tento díl není výjimkou. Ale - a tento pocit mám ze všech dílů - je zvolené téma v kontextu délky detektivky asi až moc velké sousto, které se projevuje nedotaženými linkami, nepropracovanými postavami a ve čtenáři zanechá pocit jakési odbytosti. Co ještě musím vytknout, je to, že Gerlof, ač senior v pokročilejším slova smyslu, je buď génius nebo dítě štěstěny, protože při minimální námaze a aktivitě vždy všechno správně pochopí a odhalí pachatele, případně k němu obojí přijde tak nějak samo, a to opakovaně. Uvedené mouchy platí vlastně pro celou sérii a když si na ně člověk zvykne a je ochoten je odpustit, zážitek z knih je příjemný.

26.11.2020 3 z 5

Zkamenělá krev Zkamenělá krev Johan Theorin

Asi nejslabší díl série. Příběh samotný byl zajímavý, ale autor z něj ani zdaleka nevytěžil maximum, postavy byly málo propracované, závěr odbytý na pár stranách, víly otravné a nadbytečné. Ale opět nezklamala příjemná severská atmosféra.

26.11.2020 3 z 5

Obětina Obětina Sharon J. Bolton

Moje první setkání se S.J. Bolton. Kniha se mi dobře četla, příběh se zdál zpočátku taky zajímavý, ale pak moje nadšení notně ochladlo a poslední třetinu knihy jsem trpěla. Rozuzlení a závěr knihy mi přišel, mírně řečeno, přitažený za vlasy. Naštěstí jsem si následně se sérií s Lacey spravila chuť.

21.06.2020 2 z 5