andyval andyval komentáře u knih

Všechno, úplně všechno Všechno, úplně všechno Nicola Yoon

Všechno, úplně všechno (anglicky everything, everything) jsem si zvolila jako svoji první knihu v angličtině a osobně si myslím, že jsem si líp vybrat nemohla. Byla naprosto skvělá a kdybych ji neměla v aj, tak ji přečtu, jak se tady říká, jedním dechem. Našla jsem tam taky několik vět, ke kterým se asi budu ještě dlouho vracet. Za mě 5*

03.11.2016 5 z 5

Kostičas Kostičas Samantha Shannon

Jsem nadšená! Ze začátku jsem se malinko motala v celém tom světě, ale v momentě, kdy jsem se začala orientovat, jsem zjistila, že je tam slovník pojmů, který jsem ale i tak ocenila. Chválím celkovou propracovanost světa a oceňuju mapu Šeolu a přehled řádů jasnovidosti, jde vidět, že při psaní této knihy někdo myslel. Na rozdíl od komentáře pode mnou mi milostná zápletka nevadila, i když bych se bez ní obešla. Jak už jsem psala, jsem nadšená a těším se na další díl. Dávám 5*.

18.06.2017 5 z 5

Ostrov lhářů Ostrov lhářů Emily Jenkins

Tahle kniha není úplná typická a to je možná důvod proč se mi tolik líbila. Někde jsem slyšela, že kniha vypráví příběh, který vám bude dávat smysl a celý se objasní až na konci. A s tím jsem do toho šla. Příběh se mi líbil a konec měl ten správný wow efekt. A prosím řekněte mi někdo, že se vám taky líbily ty ''pohádky''. Musím dát 5*.

09.08.2016 5 z 5

Cress Cress Marissa Meyer

Sevřelo se jí srdce. ,,Kapitáne?‘‘
Zpozorněl. ,,No?‘‘
Zatahala za šifon na sukni. ,,Myslíte, že nás svedl dohromady osud?‘‘
Přimhouřil oči a po chvíli přemýšlení zavrtěl hlavou. ,,Ne. Jsem si vcelku jistý, že to byla Cinder. Proč?‘‘

Já jsem z toho nemohla :D. S každým dílem se do této série zamilovávám víc a fakt nevím co bude, až ji celou přečtu. A to píše člověk, který sci-fi ani fantasy nemá rád.

16.04.2017 5 z 5

Girl Online Girl Online Zoe Sugg

Tahle kniha je jako čaj do, kterého sypete jednu lžičku cukru za druhou, pak přidáte citrón, ale zjistíte, že jste co s tím citrónem přehnali, tak tam přidáte ještě dalších pár lžiček cukru.

08.08.2016 5 z 5

Pekelný spasitel Pekelný spasitel Hana Kavurová

Upřímně, větší slátaninu jsem už hodně dlouho nečetla. Jak už tady někdo psal, čekala jsem příběh o holce, která se řeže a vážně jsem nečekala příběh o lásce nelásce k upírovi. Taky občas vadily na mě někdy až filozofické pasáže o tom jak vypadá nebe a podobně, které bylo pro občas mučení číst. Možná je to i tím, že vážně nemusím knihy o upírech, ale dávám 2 hvězdičky :/

24.07.2016 2 z 5

Vidořád Vidořád Samantha Shannon

Jedním slovem strhující. Miluju tyhle knihy, které vás vtáhnout do děje a vy máte pocit, jako byste přenesli do jiného světa. Víte, knihy jako je tato jsou pro mě něco jako bezpečné útočiště, do kterého se můžu ponořit a vždycky mám jistotu, že přenesu jinde mimo realitu. Prostě vás vcucnou a vy nechcete aby ta chvíle někdy skočila. Všechny další mé pocity skvěle vyjádřil pisatel komentáře pode mnou. Samantha Shannon je pro mě od teď královnou (Kmotryní) fantasy, kterou bude těžké překonat. Nemůžu jinak než dát 5*.

PS: Pokud sháníte do čtenářské výzvy nějakou knihu, které začíná otázkou, tak tady máte vhodného adepta ;). (Cožpak jim nejsme výrazně nadřazeni, my Nepřirození?)

18.08.2017 5 z 5

Tíha vesmíru Tíha vesmíru Jennifer Niven

Přesně tohle jsem teď potřebovala. Nenáročnou, ale poutavou knížku, u které se prostě nejde neusmívat. Zároveň to není jen další bezvýznamná love story bez pointy, ale silný příběh. Hlavní hrdiny si nejde nezamilovat, obzvlášť Libby, ze které bychom si měli vzít příklad. Za mě 5*.

16.07.2017 5 z 5

Dám ti slunce Dám ti slunce Jandy Nelson

Ze začátku jsem měla problém se začíst, vše mi připadalo až zbytečně těžkopádné a musela jsem si od čtení dát čtvrt roku pauzu. Nicméně jsem se ke knize vrátila a nelituju. Příběh se začal vyvíjet, nabírat na obrátkách a já s úžasem četla dál. Líbilo se mi, že i když autorka rozvíjela romantickou linku s Jude a Oscarem nebo Noahem a Brianem, tak se nenechala pohltit a stále na prvním místě zůstal příběh dvou sourozenců, kterým bylo souzeno potkat se ve stejném příběhu.
Celkově bych to zhodnotila na 4+* (možná bych dala i 5*, ale čtvrt roku pauza se neodpouští).

04.07.2017 4 z 5

Pád noci Pád noci Alexander Stainforth (p)

MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY!
Z této knihy jsem poněkud rozpačitá. Na začátku se to vyvíjelo romanticky, teda autor se o to aspoň snažil, ale já jsem celou dobu nemohla uvěřit, že všechno šlo takhle hladce a jednoduše. Když na přišla dívčí hlava a FBI, už jsem si říkala, že se začne konečně něco pořádného dít, protože vše směřovalo k tomu, že Charlie je vrah a já byla upřímně zvědavá, jak se vše bude vyvíjet dál. Bohužel, když se do příběhu přimotaly přízraky, lovci duší - nebo jak jim chcete říkat, tak mě to poměrně odradilo od čtení, protože jsem si opravdu přála něco jiného, ale má přání nebyla vyslyšena. Co musím pochválit, tak to je konec, který mě skoro dohnal k slzám a to se moc často nestává.
Celkem to tedy vidím na 3*.

21.02.2017 3 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Říká se, že na tuhle knihu můžete mít jeden ze 2 názorů. Buď tu knihu bezmezně milujete nebo nenávidíte (když to zjednodušíme). Na začátku jsem měla problém se začíst a spadala jsem spíš do skupiny č.2, ale postupem času jsem se dokázala začíst a hezky zapadla do skupiny č.1. Osobně netuším,kdy se dostanu k druhému a třetímu dílu, ale jejich přečtení je rozhodně v plánu. Za mě tedy 5*.

28.08.2016 5 z 5

Girl Online - Na turné Girl Online - Na turné Zoe Sugg

shrnu to rychle: kniha se mi strašně líbila a taky jsem (až zbyčetně moc) prožívala. Jsem docela naštvaná, že třetí díl v originále výjde teprve v listopadu (konkrétně 17.11.2016) a bude se jmenovat Girl online: going solo. Tady máte odkaz, kdybyste si náhodou chtěli přečíst anotaci v angličtině: https://www.amazon.co.uk/Girl-Online-Zoe-Zoella-Sugg/dp/0141372176
Za mě tedy 5 hvězdiček.

07.08.2016 5 z 5

Danteho holka Danteho holka Courtney Cole

Tohle je jedna z těch milých oddechovek, po kterých v létě saháme skoro všichni. Co se týče mého hodnocení, tak já hodnotím z velké části podle žánru, protože v mojí (někdy pomatené) logice mi příjde jako blbost porovnávat tyto letní oddechovky s promyšleným, složitějším fantasy. Takže v rámci žánru love story, hodnotím za 4*. Je tomu tak proto, že se nejedná o nic světoborného a nenašla jsem zde žádnou hlubší myšlenku.

PS: Pokud jste ještě nenašli knížku do čtenářské výzvy, která by se odehrávala na ostrově, tak tady máte vhodného adepta ;).

21.08.2017 4 z 5

Jak jen začít. Tato kniha mě bavila, dobře se četla a konec jsem doslova zhltla. Zní to jako ideální kombinace, ale je tu jedno ALE, které mi znemožňuje dát této unikátní knize plný počet hvězd. Mám pocit, že než se začalo něco pořádného dít, nebo než se Jakob vůbec poprvé setkat s dětmi ze sirotčince, tak to snad trvalo celou první polovinu knihy. Autor píše čtivě, takže pro mě nebylo utrpením to číst, ale stejně si myslím, že by ten prostor dal lépe využít. Co opravdu oceňuju, jsou fotografie, které perfektně dotvářely celý příběh. Celkem bych to zhodnotila na 4+*.

Co se týče filmového zpracování, tak viděla jsem jenom menší část, takže nemůžu porovnávat s knihou, Nicméně jsem si všimla jednoho rozdílu, který mě osobně bil do očí celou dobu. Týká se postavy Emmy, která v knize manipuluje s ohněm, ale ve filmu levituje. Vzhledem k tomu, že jsem film neviděla celý, tak by mě zajímalo, jak tato skutečnost ovlivnila dějovou linku.

13.07.2017 4 z 5

Dash & Lily: Kniha přání Dash & Lily: Kniha přání Rachel Cohn

Co této knize říct. Klasický romantický příběh dvou lidí, kterým je určeno být spolu, ať se děje co se děje. To máme tak za 3 hvězdy. Já osobně přidám ještě jednu za za skvělé vykreslení šílenosti některých dnešních matek, čtivost knihy a postavu Boomera, která je prostě dokonalá :D. Plný počet nedávám, protože v příběhu nebylo nic, co by mě překvapilo nebo co bych neočekávala.
Viděla bych to tedy na 4*.

26.02.2017 4 z 5

Chlad Chlad Arnaldur Indriðason

MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY!
Po prvních pár stránkách těžkého čtení jsem měla chuť knihu zavřít a odhodit co nejdál, ale rozhodla jsem se jí dát ještě šanci. Oceňuju, že to není klasické krimi plné honiček a těchto věcí, ale na druhou stranu, tolik důchodců jsem v knize ještě neměla :). Nápad s dávnou lásku dvou lidí, kterým nebylo přáno, se mi líbí. Zvrat o smrti o Jakoba jsem nečekala, takže za to má autor plus. Nakonec to u mě stačilo na 3*.

28.01.2017 3 z 5

Anna krví oděná Anna krví oděná Kendare Blake

Musím se přidat k většině z vás. Rozhodně bych více rozvinula Annin příběh. Jinak se mi kniha hodně líbila. Nevím jestli to je tím, že horory nečtu, ale asi jsem čekala, že když je to horor, tak se budu víc bát, ale nebála jsem se vůbec, ale zaseje to jen můj osobní postřeh.

11.12.2016 4 z 5

Myši - Každému jednou dojde trpělivost Myši - Každému jednou dojde trpělivost Gordon Reece

kniha se mi líbila, ale jak jsem zvyklá na čtění young adult thrillerů, tak jsem TO tipla a zároveň odhalila už po přečtení anotace. Ale musím uznat, že tohle nepatří k typickým thrillerům, které čtu a to se mi líbilo. OBSAHUJE SPOILERY!! Myslela jsem si, že to skončí tak, že na ně příjdou, ale nepřišli, ale docela by mě zajímalo, jak by to vypadalo, kdyby na ně přišli a jak by celé dopadlo, ale to jsou jen moje myšlenky.KONEC SPOILERŮ. Docela mě mrzí, že autor toho nenapsal víc. Za mě teda 4 hvězdičky.

24.07.2016 4 z 5

0.4 - Soumrak civilizace 0.4 - Soumrak civilizace Mike Lancaster

Námět je super, ale ze začátku se nejde moc začíst. Rozuzlení mě dostalo, ale jinak jinak se žádný wow efekt nekonal, ale nemůžu ani říct, že by to byla špatná kniha, to vůbec. Tahle kniha je pro mě další odbočka od toho co normálně čtu a na to je tahle kniha naprosto ideální. Pokud autor napíše něco nového s podobně nápaditým námětem, tak se do toho ráda pustím. Celkově se mi kniha líbila, ale četla jsem i lepší, takže dávám 3 hvězdičky, i když tady byl wow efekt, tak to na ty čtyři prostě podle mě nestačí.

24.07.2016 3 z 5

Cinder Cinder Marissa Meyer

I když nejsem velký fanoušek fantasy, tahle kniha mě přesvědčila k tomu, abych fantasy dala ještě šanci. Hledala jsem nějakou odbočku, od toho,co normálně čtu. Z anotace jsem byla taková zmatenější, ale i tak jsem si knihu půjčila. Posledních 200 stran jsem přečetla jedním dechem, protože jsem prostě potřebovala vědět jak to dopadne. S velkou radostí si přečtu Scarlet i další díly, protože mě zajímá jak to bude dál a kam se to bude celé vyvíjet, a navíc jetu hodně otevřený konec. Nemůžu jinak, než dát 5 hvězdiček :)

24.07.2016 5 z 5