Andyska007 Andyska007 komentáře u knih

Byli jsme tu vždycky Byli jsme tu vždycky Filip Titlbach

O knize jsem se dozvěděla náhodou, hned jsem si jí koupila a přečetla jedním dechem. Pozitivní je její otevřenost, člověk se z rozhovorů dozví mnoho o LGBTQ+. Mimo jiné smekám před Filipem Titlbachem, je to Pan novinář, a má odvahu.

03.12.2022 5 z 5

Miro Žbirka – Zblízka Miro Žbirka – Zblízka Honza Vedral (p)

Knížku jsem si přála k Vánocům. Příběhy populárních zpěváků moc často nečtu. Ale tato knížka mě moc bavila svojí propracovaností a zajímavým životem Mekyho. Pouštím si jeho písničky a je mi smutno, že už není mezi námi...

03.12.2022 5 z 5

Jak napravovat svět: Rozhovory s inspirativními Izraelci Jak napravovat svět: Rozhovory s inspirativními Izraelci Terezie Dubinová

Rozhovory s lidmi z Izraele, které a kteří jsou velmi inspirativní. Kniha není napínavá beletrie, ale přesto mě zcela pohltila a bylo mi líto, když jsem dočetla do konce.

Život v papiňáku Život v papiňáku Randi Kreger

Opravdu těžké čtení! Kdo nemá blízkého s HPO, snad ani číst nemusí. Kdo ano, jako já, získá díky této knize nové informace i nový náhled na tuto nemoc. Snad budu nyní umět lépe na svého blízkého nahlížet, ale člověk se dozví i děsivé věci...

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Není to úplně klasická detektivka, ale o to víc se mi knížka líbila. Nechybí tajemno a napětí, nečekané rozuzlení.

Cílené náhody Cílené náhody Alexander Goldscheider

Autor má nejen bohatý, zajímavý, ne vždy lehký život. Umí o něm i poutavě psát.

Mlčenlivé ženy Mlčenlivé ženy Kerry Fisher

Lehké, zábavné čtení. Sice téma není úplně pro zasmání, ale na mě kniha působila pohodově, asi díky jedné z hlavních hrdinek.

První terapie První terapie Anna Fodorova

Příběh začínající terapeutky je zajímavý, příběh její pacientky trochu přitažený za vlasy.

Na hraně Na hraně M'Badjala Diaby

Houževnatost, s jakou dívka bojuje s psychickou nemocí je obdivuhodná. A ještě bojuje krasosmutnými básněmi...

Uprdelismus Uprdelismus Jan Menděl

Knihu jsem po přečtení dala dceři, aby jí třeba myšlenky J. Mendela trochu pomohly.

03.12.2022 3 z 5

Máme na vybranou Máme na vybranou Edith Eva Eger

Velmi silný příběh. Nejenom svým obsahem, ale i poutavě popsaný. Upoutal mě nejenom autorčin příběh za války a po ní, ale i příběhy lidí, které léčila jako terapeutka.

03.12.2022 5 z 5

Zajímavé čtení, kniha se mi líbila, rozhodně jsem se nenudila. Martina Řezníčka mám ráda. V porovnání s knihou Jakuba Szánta se mi tato zdá trochu uhlazenější (asi jako je autor sám).

Ani slovo Ani slovo Patricia Gibney

Žádný díl této série nemohu vynechat, knihu jsem si přála k narozeninám. Téma je tentokrát tíživé, ale opět se kniha dobře čte.

Nebezpečná místa Nebezpečná místa Patricia Gibney

Mám moc ráda tuto sérii s inspektorkou Parkerovou, no a Boyd je taky miláček... Četla jsem hned po předchozím díle a opět skvělá, napínavá zápletka.

Stará tajemství Stará tajemství Patricia Gibney

Skvělá detektivka, líbí se mi, že můžeme sledovat i osobní dějovou linku Lottie.

Ukradené životy Ukradené životy Patricia Gibney

Knihu jsem, stejně jako předchozí, přečetla jedním dechem. Je to napínavé, nervy drásající čtení.

Z Izrastiny s láskou Z Izrastiny s láskou Jakub Szántó

Jakub Szántó píše o mém milovaném Izraeli... A píše o něm krásně, nezaujatě, poučně, zábavně...