Andrys Andrys komentáře u knih

Klient Klient John Grisham

Občas mi přišlo, že ten kluk se chová nepřiměřeně ke svému věku.

Modrá sféra Modrá sféra Jeffery Deaver

Na zadním přebalu knihy je super dovětek, nějak takhle:
Pokud se Vám zdá, že Vaše myš nepracuje jako obvykle, že se Vám občas zasekne počítač... Nemějte strach, nic Vám nehrozí.

Pravděpodobně

Dívka, která si říkala Tuesday Dívka, která si říkala Tuesday Stephen Williams

Ach jo, kdyby to šlo, tak by tam bylo hodnocení 3 a půl hvězdy. Kniha se mi líbila, ten nápad, střídání pohledu na děj různými aktéry (skoro ve stejném čase) i ten konec mi seděl ke knize. Ale ... nedokázala jsem se úplně ponořit do děje. Možná to bylo množstvím názvů stanic a prostředí, které mi nic neříkalo, možná stylem uvažování Tuesday, nevím. Její plán byl opravdu propracovaný. Ani by mi nevadilo, kdyby Pětka měla větší prostor nebo rovnou knihu ;).

26.05.2017 3 z 5

Kruh věrných Kruh věrných Nora Roberts

Tato kniha je opravdu autorčin průměr. Nápad se mi líbí, ale ústřední dvojice prvního dílu je taková hodně plochá. Hoyt je tak strašně vážný a důležitý až se jeho vztahu ke Glenně ani nechce věřit. Kniha má spád až v poslední třetině a to jen díky Blair. Naštěstí už jsem četla i druhý díl, který je už o trochu lepší. Každopádně se těším na třetí díl, který se soustředí na mé oblíbené postavy.

21.05.2017 3 z 5

Výjimečná láska Výjimečná láska Johanna Adorján

Krásná kniha.
Asi si dokážu představit to zděšení a pocit zhrouceného života, který v mládí několikrát ohrožoval Veru, když nevěděla jak je to s Pistou. Občas jsem v jejich chování viděla vlastní prarodiče, jak spolu mluvili, jaké byly jejich repliky.
Zajímavou postavou je i sama autorka, která pátrá po životě svých prarodičů, který si nechávali jen pro sebe (ani svým dětem toho moc neřekli). Jak vyhledává informace přes staré známé a jak se vidí v některých rysech svých předků.
Z celého příběhu jsem měla pocit uzavírajícího se kruhu.

22.08.2012 5 z 5

Trojitý gambit Trojitý gambit Ken Follett

Trochu zavádějící popisek. KGB a egyptskou rozvědku bych asi neoznačila za západní. Stejně jako výrok, že Coparelli je sovětská loď přepravující uran Palestincům. I tu krásnou a odvážnou dívku po boku bych brala trochu s rezervou (ano obojí sice je, Natovi hodně pomůže, ale až ke konci knihy, neprovází ho celým dějem). Neschopná byrokracie? Ani o ni to není, je to spíše o schopnosti Nata ji obejít.
Kniha má celkem spád, každý ze tří hlavních agentů má svůj vlastní důvod, proč misi splnit. I když se nejedná o novou knihu, mohu ji doporučit.

01.10.2011 4 z 5

Šestý cíl Šestý cíl James Patterson

Tato kniha je rozhodně z této série nejhorší. Nejen že obsah zde i v knize je zavádějící, ale Lindsay je úplně mimo. Vše jí dochází velmi pomalu. K tomu všemu se chová nesmyslně. Její rozhovory s Jacobim byly moc umělé .... Autor musel být v době psaní knihy velmi naštvaný na nějakou ženu ...

28.08.2011 3 z 5

Noc nad oceánem Noc nad oceánem Ken Follett

Po Kavkách a Sršni byla tato kniha spíše zklamáním :( .Přišlo mi to celé moc "růžové". Několik dvojic a se všemi to dopadne tak, jak to dopadne. Jediná více burcující věc je tam sympatie lorda Oxenforda a jedné jeho dcery k fašismu. Líbila se mi postava Percyho, i když v jedné scéně mohl být duchaplnější a důraznější.

10.02.2011 3 z 5

206 kostí 206 kostí Kathy Reichs

Překvapuje mě, jak často Tempe propouští ze zaměstnání. Buď to je dobrá vědkyně a věřím jejímu úsudku, nebo ne a tím pádem ji nechci mít ve svém úřadě.

05.12.2010 4 z 5

Zápisník jedné lásky Zápisník jedné lásky Nicholas Sparks

Při čtení této knihy se před vámi odvijí pozvolna příběh, který je tak klidný a příjemný, že když zavřete knihu s úžasem zjistíte, že jste vlastně na konci. Obdivovala jsem jejich sílu a lásku, která se nejvíc projevila (nebo spíše byla zvýrazněna) v podzimním období jejich životů.

Stopy v písku Stopy v písku James Patterson

Tak jsem si zlepšila chuť po Domu na pláži. V této knize se opět objevuje postava Maclina (jen okrajově). I když jsem neodolala a koukla se na konec, tak mi ani nepřišlo, že by mi to zkazilo závěr knihy, který byl i tak plný zvratů.

Dům na pláži Dům na pláži James Patterson

Tato kniha se mi nějak nelíbila. Bylo to zřejmě obsahem, který mi připomínal romány z lékařského prostředí (Cook, Palmer), kdy jsou všichni proti jednotlivci (okolí včetně nějakého státního aparátu) a nakonec to vše dobře dopadne a je tu šťastný konec, ve kterém všichni spolu žili šťastně až do smrti.

Smutné pondělí Smutné pondělí Kathy Reichs

Hm, hm...tak tady si neurony Brennanové udělaly dovolenou. Dalo se celkem brzo pochopit, jak je to s kostmi a obětmi a také odhalit, kdo je komplic. Takže mě tak trochu otravovalo, že ona to nevidí. Řekla bych, že je to zatím nejhorší kniha série.

30.11.-0001 3 z 5

Intimní dobrodružství jedné londýnské prostitutky Intimní dobrodružství jedné londýnské prostitutky Belle De Jour (p)

Je to záchodová literatura (=literatura, která je rozdělena do krátkých kapitol a nemusí se o ní nějak moc přemýšlet). Kniha má i světlé chvilky, proto jsem ji nehodnotila jako Odpad, ale ke konci jich je míň a míň. Díky této knížce si myslím, že Angličani jsou divní nebo já moc usedlá. Každopádně s Bellou bych rozhodně nekamarádila, není to tím, že by byla prostitutka, to je na ní asi to "nejnormálnější".

30.11.-0001 1 z 5

Menuet v hangáru Menuet v hangáru Ilona Borská

Kniha se mi moc líbila, jen je škoda, že na konci se nepsalo víc o Helence. Na téma této knihy by se nemělo nikdy zapomenout.

Troufalý autor osud Troufalý autor osud Ilona Borská

Nádherná kniha (jakovšechny od této autorky) :) doporučuji pro ty, co četli Doktorku z domu Trubačů.

Svaté kosti Svaté kosti Kathy Reichs

Líbilo se mi, že se nebojí různých teorií ohledně J.K., s některými jsem se setkala i v jiných knihách. Konec se dal očekávat, vždyť je to detektivka a ne kniha zabývající se původem křesťanství :).

Horečka Horečka Robin Cook

Vadil mi hlavní hrdina a přístup jeho druhé manželky (nebo přítelkyně, teď si nejsem jistá). On sám vše zvládne a vše bude podle jeho. Docela mě zarazili i léčebné postupy. Možná je to rokem prvního vydání.

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Nádherná kniha. I když znáte děj z vyprávění, tak Vás stejně dostane.

Tanec větru Tanec větru Nora Roberts

Tato kniha mě nenadchla tak, jako ostatní knihy této autorky. Snad druhý a třetí díl této série bude lepší.