Trojitý gambit

Trojitý gambit https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/15470/trojity-gambit-15470.jpg 4 81 16

Špionážní román, popisující zásah izraelské tajné služby proti sovětské lodi, která veze Palestincům uran na výrobu jaderných bomb. Hlavní hrdina je členem Mossadu, po boku má krásnou a odvážnou dívku a bojuje s neschopnou byrokracií i příslušníky jiných západních rozvědek. Obtížný úkol se mu nakonec podaří splnit...

Literatura světová Romány
Vydáno: , Knižní klub

Triple , 1979

Jerry H
01.03.2024 4 z 5

Až na ten konec poutavé čtení.

Nofar197
16.12.2022 3 z 5

Za mne dost zklamání, ačkoli příběh byl velmi nosný, zároveň mi připadal necelistvy. Konec byl totálně pritazeny za vlasy.

zdenaR
01.01.2021 4 z 5

Napínavý špionážní román, závěr se mi zdál trochu přitažený.

Schamila
02.09.2020 4 z 5

Typická špionáž pro tohoto autora, zajímavé prostředí, zajímaví špióni, jen doufám, že vše kolem je jen fikce a nikdy se neuskuteční a už vůbec ne v garáži .....

Ran
29.12.2019 3 z 5

Celkově se mi to četlo dobře. Líbil se mi autorův styl vyprávění a to kam byl děj zasazen.

DuncanIdaho
13.12.2019 4 z 5

Docela pěkný špionážní román. Nebyly tam žádné nelogičnosti, jen asi dvě méně reálné situace. Kniha se četla docela dobře, ale Kavky se mi líbily víc.

misa_k
13.03.2019 3 z 5

I když o špionážích moc nečtu, tento příběh mě bavil. Tedy aspoň do doby, dokud se děj nepřesunul na moře. Z hlavních aktérů se buď stali nesmrtelní zabijáci nebo naopak neschopní jelimánci. A samozřejmě nesměla chybět krásná a neobyčejně chytrá dívka, která v pravou chvíli dokáže zachránit situaci. Nejsem fanynka bondovek, proto asi nedokážu správně ocenit ani tohoto Folletta.

Endy17
17.04.2018 3 z 5

Největším handicapem knihy je paradoxně sám autor - čtenář od Kena Folletta očekává maximum a na tomhle příběhu je přece jen znát, že patří k prvním dílům.

zd0981
12.01.2018 2 z 5

Docela naivní, špatně přeložený. Už ty špionážní thrillery nejsou co bývaly, nebo jsem náročnější?

davidurban1973
18.07.2016 4 z 5

Slušně napsaný špionážní příběh ve stylu Forsytha. Čtivé, akční.

astroweb
01.06.2015 3 z 5

Začalo to dobře, pokračovalo taktéž, ale ke konci už jsem fakt téměř nevěděl kdo je kdo. Od autora už jsem četl lepší díla.

Jihorka
09.03.2015 4 z 5

Velmi dobrý špionážní román. Výborně se četl, měl spád. Čtenář je svědkem plánování celé akce, a tak vnímá průběžně nastávající komplikace a následující změny v plánu velmi živě. Co mě ovšem poněkud zchladilo, je milostný příbeh (červená knihovna jako vyšitá) - četla jsem již třetí špionážní román od Folletta a ve všech případech se tato dějová linie objevuje. V Oku jehly však byla nejméně patrná.

Rabjohns
26.01.2015 5 z 5

Výborný špionážní román, trochu mi připomínal Forsytha (detailní přípravy). Situace jsou popisovány i z pohledu protistrany,takže tím kniha dostává spád..

marimari
15.10.2014 3 z 5

Zajímavé téma, ale zase řadím tuto knihu k méně zdařilým, je rozdíl mezi dřívější tvorbou a současnou, i když Klíč k Rebece se mi zdál lepší. Čekám na poslední část trilogie Století!

Jack Bauer
27.03.2013 4 z 5

Výborně napsaná kniha, jako od Forsytha.

Andrys
01.10.2011 4 z 5

Trochu zavádějící popisek. KGB a egyptskou rozvědku bych asi neoznačila za západní. Stejně jako výrok, že Coparelli je sovětská loď přepravující uran Palestincům. I tu krásnou a odvážnou dívku po boku bych brala trochu s rezervou (ano obojí sice je, Natovi hodně pomůže, ale až ke konci knihy, neprovází ho celým dějem). Neschopná byrokracie? Ani o ni to není, je to spíše o schopnosti Nata ji obejít.
Kniha má celkem spád, každý ze tří hlavních agentů má svůj vlastní důvod, proč misi splnit. I když se nejedná o novou knihu, mohu ji doporučit.

Ken Follett
britská, 1949