AndreaP. Online AndreaP. komentáře u knih

Panství Edenbrooke Panství Edenbrooke Julianne Donaldson

Krásný historický romám z období gentlemanů a mladých lady usazený do krásného prostředí panství Edenbrook. Velmi naivní hlavní hrdinka a proti ní drsný, ale gentlemanský sir, usilující o její srdce. Romantiky tolik, že by z toho člověk dostal cukrovku, nicméně tak krásně se to četlo a snilo u toho. Bylo mi líto, když jsem knihu dočetla, že ten příběh musím opustit.

13.03.2023 5 z 5

Hrad ve Skotsku Hrad ve Skotsku Julie Caplin

Série s nejkrásnějšími knižními obálkami, ze kterých dýchá atmosféra. Další pohodový příběh, kdy po přečtení si říkám, toužím se podívat do Skotska :-)

08.03.2023 4 z 5

Srdce mezi vinicemi Srdce mezi vinicemi Miriam Parker

Nenáročná oddechová četba na dovolenou. Čtvrtou hvězdičku dávám za místo samotné, kde je děj usazen, protože na mě dýchala z toho místa velmi příjemná atmosféra.

05.03.2023 4 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Bouře emocí, přesně toto je tato kniha. Kniha, která mě nutila číst dál a dál. Kniha, u které jsem přestávala dýchat, vnímat, jíst. Kniha, u které jsem polykala slzy a nakonec kniha, kterou, když jsem dočetla a zavřela, tak nastalo tíživé tiché prázdno. Smutek. Naděje. Bezmoc. Zoufalství. Nekonečná láska. Tato kniha se řadí do naprostého topu knih, které jsem za svůj život přečetla a nikdy na ní nezapomenu.

03.03.2023 5 z 5

Dopis Dopis Kathryn Hughes

Tak tato kniha byla za mě totální emotivní jízda. Četla jsem téměř v kuse, nemohla se odtrhnout. Dvě dějové linky - minulost a současnost, osudy dvou žen, které se nakonec díky jednomu dopisu propojí.

26.02.2023 5 z 5

Knihkupectví poslední naděje Knihkupectví poslední naděje Emily Blaine

Tato kniha není žádná těžká četba, u které člověk musí přemýšlet. Naopak, je to prostě oddechová, těžce naivní romantika, na straně jedné bouřlivý alfa samec, na straně druhé naivní nesmělá dívka. Jak to dopadne víte vlastně od první stránky. Jako oddechovka je to dobrá četba. Co se mi na knize opravdu líbilo, a co chci vyzdvihnout, je střídání kapitol z pohledu jeho a jejího. To bylo fakt prima.

19.02.2023 3 z 5

Žena z čísla 24 Žena z čísla 24 Juliet Ashton

Upřímně nevím, jak tuto knihu hodnotit. Na jednu stranu se četla dobře, kapitoly byly příjemné, člověk od toho od počátku nečekal nic extra, postavy byly více - méně sympatické, děj uvěřitelný. Nebyla to sice kniha, kterou bych nedokázala odložit, ale prostě dala se. Pak se to ale začalo nabalovat. Jedna zápletka střídala druhou, kdy ve finále to byla spleť těžko uvěřitelných situací, které by vydaly tak na pět knih a ne na jednu. Zápletky byly neuvěřitelné, nepochopitelné, obzvláště v tomto množství. Kniha tím zcela ztratila a pro mě osobně se stala úplně blbou. Zklamání.

18.02.2023 2 z 5

Kniha ztracených jmen Kniha ztracených jmen Kristin Harmel

Právě jsem dočetla a kolem mě se rozhostilo ticho. Neskutečná kniha, hluboká, bolestná, ale také nadějná. A ten konec! Autorko bravo!

10.02.2023 5 z 5

Od oltáře do Santiaga aneb na svatební cestu pěšky Od oltáře do Santiaga aneb na svatební cestu pěšky Lukáš Hanuš

Humor, odvaha, nadhled, sebezapření a vůle novomanželů. Cíl dojít od oltáře až k vytýčenému cíli, kdy jich na jejich cestě provázíme formou jejich deníků. Mají můj obdiv, nejen za to, že to ušli, ale hlavně za to, že se u toho nezabili navzájem. Jak už zde bylo zmíněno, také mi chyběly nějaké ty mapky či fotky, kniha by byla ještě lepší. Nicméně pro mě osobně skvělá četba, u které jsem se bavila a byla ráda, že jsem v teple a suchu.

27.01.2023 5 z 5

Holky s voctem Holky s voctem Klára Mandausová

Nenáročná kniha fejetonů, takový ten styl nevážně a s nadhledem o obyčejných věcech každodenního života pohledem jedné ženy.

22.01.2023 3 z 5

Záchytný bod Záchytný bod Martina Jelínková

Rozhodně nejsem cílová skupina této knihy, neb hlavní postava je ve věku mých dětí. Nechápu, jak se mi kniha vůbec připletla do hromádky v knihovně, nicméně asi to tak mělo být. Četla se velmi dobře, je to prostě oddychovka, u které jsem naprosto vypnula, krátké kapitoly, stylově ironický humor tomu dodává šmrnc. A navíc se člověk i poučí, jak vlastně panická ataka ze života může udělat peklo. Takže shrnuto a podrženo, "naivní" literatura pro mladé, která ale při dobrém načasování chytne i starší čtenářky.

15.01.2023 3 z 5

Italská dívka Italská dívka Lucinda Riley

Tato knížka je prostě jiná. Ukazuje, že láska má mnoho podob, a ne každá tato podoba je dobrá pro všechny. V průběhu čtení mnou probíhaly různé emoce, od pochopení přes údiv, občas i vztek a hlavně otázka, k čemu vlastně ta kniha směřuje, k jakému závěru. Závěr mě rozesmutnil. Krásná kniha.

13.01.2023 5 z 5

Vandrovní apatykářka Vandrovní apatykářka Iny Lorentz

Co se mi na této knize líbilo, je historie vandrovních apatykářů. Je zajímavé číst, jak to fungovalo. Jinak děj celé knihy je značně neuvěřitelný, hlavní hrdinka byla opravdu něco jako Xena, a těch jejich zážitků a náhod bylo na jednu knihu ažaž, nicméně moc hezky se to četlo a jako oddechovka je to skvělý počin.

10.01.2023 4 z 5

Zimní slib Zimní slib Rosie Goodwin

Dojemný a velmi silný příběh Opal a jejich sourozenců, který se nádherně četl. Styl psaní autorky je velice příjemný. Kniha mě pohltila hned na první stránce a než jsem se nadála, byla jsem na konci.

01.01.2023 5 z 5

Italské jednohubky Italské jednohubky Marta Kučíková

Taková nenáročná oddechovka krátkých vtipných fejetonů z každodenního života, trošku mi to připomíná styl Haliny Pawlowské.

11.12.2022 4 z 5

Agnetino dědictví Agnetino dědictví Corina Bomann

SPOILER
První díl této trilogie se mi moc líbil. Oddechové romantické čtení. Po tragickém úmrtí otce a následně i bratra je nucena Agneta opustit svůj vysněný moderní život, za který bojuje, vzdát se studia umění a vrátit se na panství, kde se narodila a odkud po hádce s rodiči utekla, a zde převzít odpovědnost jako nová hraběnka.

03.12.2022 5 z 5

Čokoládový klub Čokoládový klub Carole Matthews

Tady tak trošku platí pořekadlo, že čeho je moc, toho je příliš. Zlákala mě obálka, sympatický název knihy, ale po pár stránkách jsem už začala být na čokoládu krapet alergická (což nechápu, miluju ji). Neumím si ovšem představit, že by někdo v reálném životě dokázal spořádat tuny čokolády, jak hlavní hrdinky, a nemít z toho minimálně 150 kg. Příběh 4 kamarádek, každá se svou životní linkou, kdy jejich osudy se vždy protnou v čokoládovém klubu při čokoládové pohotovosti. Sympatická a reálná pro mě byla Autumn a Nadia. Chantal díky svým sexuálním avantýrám, respektive díky tomu, že nemyslela na nic jiného, už trošku méně, nicméně to je nic proti Lucy, která byla tak praštěná, naivní a neuvěřitelná, až byla na facku. Ta mi v knize doslova vadila. Když to shrnu, nenáročné čtení, které asi oddechově nezklame, ale ani nenadchne.

29.10.2022 3 z 5

Pekárna plná života Pekárna plná života Ruth Kvarnström-Jones

Mám rozporuplné pocity. Na jedné straně příjemné čtení o adventním čase v malebném městečku zasazené do voňavé pekárny a na straně druhé hlavní postava, která je na pěst a chová se iracionálně. Nevím, nestává se mi často, že mě irituje hlavní hrdinka knížky, tady to ale tak bylo. A bylo to škoda. Být hlavní postava "normálnější", je to bomba kniha :-)

08.10.2022 4 z 5

Pekárna s vůní skořice Pekárna s vůní skořice Ruth Kvarnström-Jones

Miluju knihy s tímto námětem, kde se hrdinka snaží oživit tradici, v tomto případě pekárnu, kdy z knihy cítíte doslova vůni skořicových šneků. Na začátku mě trošku zmátla najednou vložená historická linka, která ale ve finále si mi líbila velmi, a až mi bylo líto, že byla tak rychle utnuta, klidně bych četla dál a dál... Samotný příběh byl pak na mě trošku moc přeslazený, hlavně ten konec, v běžném životě to tak prostě nechodí, také hlavní hrdinka se dost nechala ovlivňovat svou nenávistí, celkově když to ale shrnu, tak je to pohodový příběh a já se hned vrhám na další díl.

02.10.2022 5 z 5

Motýlí ostrov Motýlí ostrov Corina Bomann

Knihy, které mají dvě dějové linky, mě velmi baví a je zvláštní, že ve většině případů se mi více líbí ta historická, kdy nejinak bylo tomu i zde u této knihy, kde mě příběh Grace naprosto pohltil.

27.09.2022 4 z 5