Andi Andi komentáře u knih

Sňatky z rozumu Sňatky z rozumu Vladimír Neff

To jsou mi novinky. Nešlo jen o shodu jmen, Ondřej Neff je synátorem pána, co napsal tento skvost. A shodou náhod jsem na oba narazila v krátkém sledu za sebou, aniž bych o tom věděla. ... Velmi čtivé, mistr jazyka českého, ironický humor, skvělý příběh, byla radost to číst. Jedna z nejlepších knih z pera českého autora vůbec.

28.04.2021 5 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Vtipné. Coby humoristický román by být měl, žejo. Škoda, že toho Saturnina tam nebylo víc. Ale toš je to důležitá postava. Jakoby se ukázal na scéně jen aby ovlivnil všechno dění kolem, a najednou ho opět nebylo. Ale to motání se kolem ženské mě nudilo - už nevím jak se jmenuje, ta hlavní postava - , ale tlustá tetka Kateřina mi to vynahradila. Na facku bába, jsem ale důvěřivá. Asi bych jí skočila na špek.

04.12.2020 3 z 5

Můj otec byl MIB Můj otec byl MIB Jan van Helsing (p)

Hrůza. To jsem opravdu nečekala, souhlasím s předchozím komentátorem, kniha obsahuje snad všechny konspirace na světě, problém je v tom, že i sám autor skočil tomu týpkovi Jasonovi na špek. "Zveřejníme toho tolik, přehltíme je informacemi, že jim (i tobě, Helsingu) půjde hlava kolem." Tolik stran totiž očividně nebyl ani Helsing sám schopen zkontrolovat, myslím, že to byl záměr. Nevím, jak se k tomu dílu staví, ale z rozhovoru s Jasonem v úvodu knihy jsem zpozorovala, že byl množstvím obsahu nadšený. Velká chyba!
Mám na to čuch. Párkrát jsem už totiž na knihy obsahující lži a dezinfomace vyzrála. Pozor pozor, je to trilogie Hovory s Bohem a Ženy, které běhaly s vlky. Koupila jsem si je, achjo. Škoda peněz vážení, protože NE, tohle opravdu není literatura obsahující osvětu. Byly napsány přesně z opačného důvodu. Aby vás zmátly.
Spoustu konspirací znám snad doslova, ale v této knize byly vyloženě kecy. Není divu, že se mnoha lidem nelíbila. Helsingu, dávej si pozor ... BŮH ví na čí straně ten Jason Mason ve skutečnosti stojí.

28.08.2020 odpad!

Posel Posel Markus Zusak

Hm. To, že pomáhal lidem bylo opravdu zajímavé, spíš se mě ale zdálo, že ten "někdo" pomáhal celou dobu jen Edovi, aby se dal dohromady a dospěl. Povedlo se. No a k tomu se jako bonus pomohlo i lidem okolo Eda a pár dalším. Co na knize velmi oceňuji je nápad. Pěkný příběh, pěkně napsané.

30.03.2020 4 z 5

...o psu nemluvě ...o psu nemluvě Connie Willis

Super příběh, zajímavě zamotaný, vtipný a vůbec - ten typ děje, který se jen tak nenajde. Doporučuji každému. Je škoda, že kniha u nás není tak známá, určitě si zaslouží větší ohlas a více čtenářů. To by bylo super, více smíchu ve světě udělá divy.

08.02.2020 5 z 5

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

Bichle, která stojí za to být přečtena. Mnohem lepší než film.

16.03.2019 5 z 5

Emma Emma Jane Austen

Tahle se mi od Austinové líbila ze všech nejvíce, i když je pravda, že s onou délkou tak úplně nesouhlasím. Zbytečně dlouhé. Ale to nevadí. Postavy jsou jako vždycky zajímavé, skutečné a uvěřitelné. Emmu bychom nazvali emancipovanou, Harriet s dlouhým vedením, Elton dostal co si zasloužil, pana Woodhouse hypochondrem (který mě bavil, to musím uznat), Jane otravně "neutrální", Franka Churchilla potvorou, když takhle využíval ostatní kolem, hlavně Emmu, aby nic neprasklo. Chtěla bych o těch třech posledních napsat více, ale nemůžu, to bych už toho hodně prozradila. Rozhodně to stojí za to. Tím ale nechci tvrdit, že by tam byl někdo vyloženě záporný a zlý! Nikdo není.
Na koho jsem zapomněla? No ano, na tu nejdůležitější postavu - pana Knightleyho.
Muž dobrého srdce, zdravého rozumu, čest sama. Takového chlapa bych brala, mám ho dokonce mnohem radši než Darcyho ;)

10.12.2018 5 z 5

Zajímavé, číst o vlcích je pro mě vždy zábava. Jsou to krásná zvířata. Dozvěděla jsem se o nich, díky této knize, i něco nového.

24.11.2018 4 z 5

Ready Player One - Hra začíná Ready Player One - Hra začíná Ernest Cline

Super věc, doporučeno od sestřenky. Čteno před více než dvěma lety. Plných 5 hvězdiček. Zaslouženě. ♥
I film byl super, ikdyž mohl by být mnohem delší, v knize byla spousta věcí jinak a do filmu se toho vlastně moc nevešlo. Koukla bych klidně i na 4 hodinový RPO.

30.07.2018 5 z 5

Něco skutečného Něco skutečného Erin Watt

Občas dostanu chuť na něco jednoduchého, předvídatelného, romantického, co určitě dobře dopadne ... (a vážně mě naštve, pokud ne) ... dostala jsem, co jsem chtěla. Takže super. Nic skutečného to sice není, ale oddychovka pro zlepšení nálady jó.

30.08.2022 4 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Má třetí autorova kniha. První byla "Důvody, proč zůstat naživu", po které jsem namátkou sáhla u pultu v knihovně, aniž bych tušila o čem bude. O depresi? Zajímavé téma, o té nic nevím. Začtu se. Psal o sobě a svém životě. Poté autor vydal svou první beletrii "Vězeň času". Knížka to byla pěkná, ale tahle je ještě lepší. Dokonce i sám pan spisovatel od té doby, co psal o své depresi, jaksi zkrásněl. (dle fotografií tehdá vs. dnes, zdr. google) Asi něco pochopil, něco dokázal.
Ony ty úvahy o životě byly v knize občas dosti únavné, protože jich bylo moc, ale stejně se od knihy nedokážete odtrhnout. Je velmi čtivá.

29.06.2022 4 z 5

Život, vesmír a vůbec Život, vesmír a vůbec Douglas Adams

Se mi zdálo, že autor kolikrát plácá páté přes deváté. Pak už jsem i přestávala dávat pozor, co čtu. A najednou konec - uff. Ale pořád jsem se u toho bavila a několikrát se i zasmála, takže furt je to spíš dobré než špatné čtení.

08.10.2021 3 z 5

Dominika na cestě Japonskem Dominika na cestě Japonskem Dominika Gawliczková

Je to super, protože je to vtipné. Protože je kniha plná barevných fotek, protože je kniha sama o sobě jedním super designovým kouskem. Rychle se to přečte. Z pohodlí domova, kdežto i přesto dokážete ten déšť a mrazivý vítr přes stránky cítit a těžké chvíle prožívat spolu s dominikou. Je to skutečné.

13.07.2021 5 z 5

Pôvod Slovanov: Genealógia DNA Pôvod Slovanov: Genealógia DNA Anatolij Kľosov (p)

Zklamání. Autor napíše název kapitoly a po pár odstavcích hovoří o něčem úplně jiném. Pořád se opakuje a vrací k tématům, které v knize už alespoň 150x napsal. Přeskakuje od tématu k tématu a vůbec nemá žádnou pořádnou osnovu, totiž má, ale nedodržuje ji. Něco jako: "Dnes si povíme o tom, jak se dělají děti. To máte tak, na oběd jsem měl brambory s omáčkou a zítra bude pršet." Ale to téma mě zajímá a byly při čtení i lepší chvilky, takže jsem se nakonec rozhodla dát slabé 3.

21.04.2021 3 z 5

Silmarillion Silmarillion J. R. R. Tolkien

Podivila jsem se, že knížku už dávno nemám uloženou ve vlastním seznamu TOP knih. Jak se to mohlo stát? Takový must-read pro fanoušky Středozemě, povedené a pěkné čtení.

12.02.2021 5 z 5

Jediný Jediný Richard David Bach

Nemůžu se ubránit dojmu, že byla kniha zavádějící, nebo jen opravdu moc geniální na mé znalosti o světě jež nedosahují takové výše, abych psané pochopila. Takže, když si to převedu do mé řeči a přidám si tam trochu té fantastiky, je to úžasná story, která pro mě byla radost číst. Zažrala jsem se do čtení tak, že jsem to přečetla za den. Přinesla si z knihovny, a večer už bylo dočteno. Nemohla jsem se od toho odtrhnout. To už se mi dlouho nestalo.

23.05.2020 4 z 5

Cesta pokojného bojovníka Cesta pokojného bojovníka Dan Millman

Anotace je vesměs koukám nic neříkající. Ve zkratce, jde o autobio román, hlavní postavou je student, gymnasta jménem Dan. Má vše co si mladý muž může přát - úspěch, popularitu, krásnou přítelkyni, ale přesto není šťastný. Jednoho večera pozná muže, který mu změní život. Ukáže mu "jiný" svět, stačí se jen dívat jinýma očima? Dan pozná, že cesta k sobě samému a trvalému štěstí je cesta trnitá.

02.05.2020 5 z 5

Muži pod ochranou Muži pod ochranou Robert Merle

Takže. Ten doslov kdo psal nevím, ale byla to spíš slátanina. Jediné s čím jsem souhlasila byl fakt, že tohle dílo bylo jen jinak zobrazující fašismus, ono je jedno jestli jsou aktérkami ženské nebo chlapi.
Nakonec z toho vzniklo to samé co dělali chlapi ženským po staletí jen naopak.
Myslíte si snad, že tak by bylo dobře?
Tohle by vedlo k naprosté degeneraci mužského pohlaví. Žádné nároky, motivace, mateřský pud? Cože? Chlapi se o nás přece mají starat, ne my o ně ...
Ne, i ony dámy samy by nakonec přišly na to, že ani tak to nepůjde. Ani tak nebude společnost vzkvétat k míru. Ve světě kde má jedno pohlaví nad druhým navrch nevede nikam jinam než do dalších sraček, páč druhé pohlaví bude chtít svou svobodu zpátky.
Jinak chlapy jsem ale nelitovala ani trochu, sorry.
Jinak opět jedno z těch děl co nevím jestli hodnotit vysoko (nápad, čtivost) nebo podprůměrně, protože - nepravděpodobnost - , ale toš, je to sci-fi. Dávám 4.

12.01.2019 4 z 5

Opatství Northanger Opatství Northanger Jane Austen

Tak. Je to jednoduché počtení, ale zajímavé tím, že J.A. kolikrát oslovuje čtenáře a připíše si tam něco svého, názor na věc, někdy to ani nemá s příběhem nic společného. To tu ještě nebylo.
Každé z děl je něčím jiné, hlavní hrdinky jsou jiné, jiné povahy apod. Tahleta je 17ti letá kolikrát se chovající na 12. Ale charaktery jsou to aspoň vždy opravdové, skutečné a možné.
No a dílo se mi zdálo přímé a upřímné - v jiných dílech jde hlavně o slovní hříčky mezi postavami, naznačování v rámci společenských norem, tady šlo o něco zcela jiného, až na dvorské komplimenty kapitána T. se mládež a ostatní postavy mezi sebou bavili zcela otevřeně.
Thorpovi - no větší otravné hajzlíky jsem nepoznala.
Kapitán Tilney - tak přísný, neosobní, fuj
První polovina knihy, odehravájící se v Bathu, se mi líbila více.
4 hvězdy za onu "jinakost" a zajímavé rozuzlení.

10.12.2018 4 z 5

Tato země je naše – 25 rozhovorů s prezidentem Milošem Zemanem Tato země je naše – 25 rozhovorů s prezidentem Milošem Zemanem Radim Panenka

Jednou nebo dvakrát si pán prezident v rozhovorech protiřečil, no, a co se týče jeho tiskového mluvčího Ovčáčka, spoluautora, viděla jsem jen jednou rozhovor s ním, bije se za prezidenta jak má být, ale na otázku - jestli pan prezident pije alkohol - mlžit, je blbost ... když všichni víme, že chlastá. Možná, že ne jako duha, ale odpověď je tady přece jasná.
Rozhovory jsou zajímavé, ale je samozřejmé, že ani s tímto státníkem nesouhlasím úplně ve všem, i když jsem ho volila.
Málo hvězd dávám také za zpodobení, kniha je velmi těžká a zbytečně moc velká.

17.11.2018 2 z 5