Andi Andi komentáře u knih

Penzión pro svobodné dámy Penzión pro svobodné dámy Josef Frais

Minulý rok, 2017, byl jeden z bodů Knížní výzvy zde - Děj, který se odehrává v Praze. Většina lidí, stejně tak jako já, jsem sáhla po knize Patrika Hartla, no kdybych věděla, že se děj v téhle knížce v Praze odehrává taky, byla bych čtení Malého pražského erotikonu ušetřena.
Tohle je mnohem lepší příběh, mnohem vtipnější a tak celkově jsem se u tohoto čtení více bavila.

09.05.2018 4 z 5

Svítání: hledejte v sobě a poznáte štěstí Svítání: hledejte v sobě a poznáte štěstí Alue K. Loskotová (p)

Moc krásné čtení. Autorka povzbuzuje, krásně vysvětluje, píše velmi jasně a čtivě. Kniha navíc obsahuje i několik osobních zážitků, které jsou také nápomocné (nejen) k pochopení výkladu. Kniha vzdělávající - napomáhající lidem opět najít svou přirozenost. Přečtěte si, neprohloupíte! Naopak.

08.05.2018 5 z 5

Svět za oponou: nahlédněte do říše zázraků Svět za oponou: nahlédněte do říše zázraků Alue K. Loskotová (p)

Tak. Paradox je, že tuhle knížku - autorčinu prvotinu - jsem četla až jako poslední. Až po Svítání a Anděl strážný. Knížka Svítání je úžasná, ta je bez debat na plných 5 hvězdiček, stejně tak jako kniha třetí, zatímco tato se pohybuje v šedém průměru.

Osobně přiznávám, že kdybych ji začala číst právě v roce 2011, kdy byla kniha poprvé vydána, ukákla bych si do kalhot a jen tak bych to nerozchodila.
Jsem bojsa.
Dobrá zpráva je, že se čtení nevleče, je svižné. Co se týče příběhu, je velmi jednoduchý. První půlka je více méně o ničem, ta druhá rozhodně není pro poseroutky.

08.05.2018 3 z 5

Jak žít a nezbláznit se Jak žít a nezbláznit se Lidmila Pekařová

Moc pěkné počtení, určitě se mnoho rodičů chytá za hlavu. Taky to vidíte, napříč společností, rozhlédneme se a všimneme si, že z dětí rostou - no, ... - vyrosteme z nich my. Kdyby byla výchova konstruktivní a produktivní, svět by nebyl v takovém stavu v jakém je. Knihu vřele doporučuji všem rodičům, kteří mají díky svým vlastním špatným návykům a závislostem doma malé smrady.

03.05.2018 4 z 5

Jsme Anonymous Jsme Anonymous Parmy Olson

Nechala jsem se unést vysokým hodnocením, a s úsměvem na rtech si nesla tuhle 500 stránkovou bichli domů. Chyba.
Doufala jsem a doufala, že na další stránce už opravdu půjde o zajímavé čtení, ale nedočkala jsem se. Vzdala jsem to. Tolik násilí a lidské zkaženosti, tolik úchylek a psychických narušení, a navíc pěkně barvitě popisovány.
-Anonymous fandím a za jejich snahy velmi děkuji-
Ale - Ne, na tohle nemám žaludek.

02.05.2018 odpad!

2001: Vesmírná odysea 2001: Vesmírná odysea Arthur Charles Clarke

Nedočteno, nedokázala jsem se začíst.

02.05.2018 1 z 5

Kavárnička v Kábulu Kavárnička v Kábulu Deborah Rodriguez

Zajímavé téma, pěkná kniha o Američance, která si zamilovala Kábul, založila si kavárnu, kterou navštěvují hlavně cizinci.
V příběhu vystupují 4 ženy, jejichž osud je propleten a vzájemně ovlivňován.
Nenáročné čtení, které po přečtení pravděpodobně zmizí v zapomnění.

02.05.2018 3 z 5

Život na trampolíně Život na trampolíně Frances Whiting

Nenáročné čtení, pěkný příběh, nenadchne, neurazí.

02.05.2018 2 z 5