Alteriol Alteriol komentáře u knih

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Inspirativní kniha ukrývající nebývalé množství moudrosti, doporučuji.

21.05.2019 5 z 5

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

První díl mě z počátku doslova uchvátil.

01.02.2019 5 z 5

Zenová mysl, mysl začátečníka - Všední hovory o zenu Zenová mysl, mysl začátečníka - Všední hovory o zenu Šunrjú Suzuki (p)

Zajímavá kniha, jednoduše pochopitelná, popularizačně vysvětlený/nevysvětlený zen („Nikdy byste neměli říct „Vím, co je zen.“ - strana 25). Příjemné čtení.

Já a Ty Já a Ty Martin Buber

Pro mě zásadní kniha, která mě vtáhnula do nedualistického pohledu na svět. Četl jsem v češtině, nikoliv v originále. Kniha je v některých částech zbytečně složitá a trochu mě mrzí, že autor/překladatel, z někdy sic hlubokých, tak jednoduše popsatelných myšlenek, utvořil zbytečně složitá souvětí, která nabízejí velmi volnou interpretaci.
Knihu jsem četl již asi 5x a mohu říct, že jak můj život plyne, nacházím v Já a Ty stále nová moudra. Doporučuji.

Obejměte své vnitřní dítě Obejměte své vnitřní dítě Ladislav S. Dvořák

Kniha o práci s vnitřním dítětem, dětskou stránkou každého, chcete li. Kniha je prakticky sepsána a obsahuje mnoho úkolů a návodů důležitých kroků při setkávání se s vnitřním dítětem. Sepsána přehledně, srozumitelně, přínos publikace je závislý na osobnostní zralosti a otevřenosti vůči zkušenosti čtenáře. Doporučuji.

Na osobu zaměřený přístup Na osobu zaměřený přístup Janet Tolan

Přehledná, srozumitelná, praktická. Nemám výhrad.

15.11.2018 4 z 5