Na osobu zaměřený přístup

Na osobu zaměřený přístup https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/136586/na-osobu-zamereny-pristup-136586.jpg 3 7 3

Kniha je moderní učebnicí na osobu zaměřeného přístupu v psychoterapii a poradenství, jenž vychází od klasika Carla Rogerse. Autorka popisuje všechny významné aspekty terapeutického vztahu - od úvodního setkání a domluvy kontraktu až po ukončení terapie - a na řadě příkladů a cvičení demonstruje, jak je efektivně využít v rámci terapeutického procesu. Hlavními tématy přístupu, popisovanými v knize, jsou psychologický kontakt, kongruence, empatie a bezpodmínečné pozitivní uznání klienta. Kniha je ideálním úvodem pro začínající terapeuty (poradce) i pro praktiky, kteří chtějí rozšířit své profesní dovednosti, a pro účastníky výcvikových kurzů.... celý text

Literatura naučná , Psychologie a pedagogika

Vydáno: , Portál

Skills in person-centred couselling and psychotherapy , 2003

Darkhen
Darkhen
12.03.2020 2 z 5

Musím říct, že po nedotčení knihy jsem zjistil, že mnoho psychologů, co si berou peníze za jejich služby to dělá špatně.
Tady autorka vysvětluje, jak se to dělat má a oni dělají přesně opak.
Byl jsem ze zvědavosti na několika sezení u pár terapeutů a když bych to měl porovnat, tak se nedivím, že lidé nadávají, že vyhazují peníze, když psycholog je jen poslouchá :). A tady v té knížce je dobře uvedeno, jak by to mělo a nemělo vypadat.

Není to úplný návod, ale takový základ s příklady. A takhle bych si představoval psychologa. A ne jen natahovat čas o prachy. To znamená, že většinou jednoslovně odpovídali a nedali mi ani možnost volby, abych se třeba mohl zamyslet nad celou situací jinak :)

Delicius
Delicius
28.07.2019 5 z 5

Jo, asi takový úvod. Moc hezky napsaný, čtivý a praktický.
Klobouk dolů, jako tušil jsem, že rogeriánská terapie je těžká, ale ted mi přijde ještě těžší, než dříve.

Alteriol
Alteriol
15.11.2018 4 z 5

Přehledná, srozumitelná, praktická. Nemám výhrad.

Autorovy knížky

Janet Tolan
britská
2006  69%Na osobu zaměřený přístup

Kniha Na osobu zaměřený přístup je v