Alisa1980 Alisa1980 komentáře u knih

Bubny podzimu Bubny podzimu Diana Gabaldon

Miluju příběh Claire a Jamiho, takže mám přečteny všechny knížky. Prvnímu dílu se nic nevyrovná, další už se táhnou, jsou dějové linky zajímavější, některé méně, ovšem jako celek mají pro mne smysl.

09.06.2022 3 z 5

Mořeplavec Mořeplavec Diana Gabaldon

Cizinka top, Vážka v jantaru slabší a Mořeplavec mě mile překvapil a vztáhl do děje. Proto dávám 4*. Netrpělivě jsem čekala na společné setkání Clare a Jamieho po 20 letech. Musím říct, že jsem si vždycky přečetla nejdřív knihu a pak shlédla sérii, podle které byla natočena a jsem ráda, že jsem to tak udělala. Ale je fakt, že dvojice Clare a Jamie se Vám vryjí pod kůži a buď si je zamilujete nebo ne. Já jsem si je zamilovala. Takže knihám ledacos odpustíte.

09.06.2022 4 z 5

Vážka v jantaru Vážka v jantaru Diana Gabaldon

Jsem milovnice seriálu, takže hodnocení knih je velmi obtížné. Cizinku jsem přečtla jedním dechem, u dalšího pokračování se čtení táhlo. Určité pasáže se četly pěkně, další jsem přeskakovala (historické události ve Francii ....). Knížky jsou hodně tlusté, což mi zas tak nevadí. Vážku v jantaru jsem přelouskala, Mořeplavec byl lepší. Znovu říkám, miluju dvojici Claire a Jamie, takže knihám ledacos odpustím.

09.06.2022 3 z 5

Já a ty, navždy Já a ty, navždy Jo Watson

knihu jsem dostala k vánocům a autorku jsem si zamilovala, takže jsem si dokoupila další. Hezký příběh, Pebecca - situace, do kterých se dostala velice vtipné. Mike dokonalost sama - na mě trochu nudný. Ale kniha jako celek - oddechovka.

Strach Strach C. L. Taylor

(SPOILER) Přečteno za pár dní, začátek fajn, mělo to spád, jakmile se dostal Mike do klece, trochu děj upadal, Lou začala pochybovat, postava bývalé Mikovo ženy mi přišla trochu zbytečná. S koncem jsem byla zklamaná - nakonec se vlastně měli všichni rádi a odešli bez trestu. Ale kniha slabá, takže přečteno rychle

03.06.2022 2 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Cizinku jsem začala sledovat v televizi, po třetím díle jsem zjistila, že je knižní vydání. Takže nejdřív kniha a pak série, podle které byla natočena. Postavy Claire a Jamieho jsem si zamilovala, neustále se k nim vracím, proto dalším dílům ledacos odpustím - obsáhlost, trochu zdlouhavé popisování historických událostí a vůbec mi nevadilo, že byly čím dál obsáhlejší. Další komentáře v dalších knihách.

03.06.2022 5 z 5

Moje první kniha od autorky. Stejně jako u Podbrdských žen - krajina, místa která jsou mi velmi známá, perfektně popsaná. Přečteno během chvilky.

V jiné době V jiné době Jillian Cantor

(SPOILER) Chvíli mi trvalo, než jsem se zorientovala, období před válkou, po válce. Líbily se mi části, kdy autorka popisovala Německo před válkou. Chyběla mi pasáž, kterou si Hanna nepamatovala, protože na to přišla až pomalu na konci knihy, tudíž už nebyl čas se tomu věnovat. Chtěla jsem se dozvědět i víc o cestování časem. Jak dopadli lidé, kteří skříní prošli. Ale jinak hezky napsáno.

22.07.2023 4 z 5

Až ji uvidíš Až ji uvidíš Joy Fielding

Strašně zdlouhavé hledání mrtvé dcery. Joy má lepší knížky. Ale knížka nebyla obsáhlá a autorku mám ráda, takže alespoň ***

30.08.2022 3 z 5

Dítě z trosek Dítě z trosek Mechtild Borrmann

Perfektní. Téma odsunu Němců mne zaujalo, děj pěkně zapadl. Finále hodně překvapivé. To mám ráda, celou dobu si něco myslím a pak je to úplně jinak. Všechny palce včetně těch na nohou nahoru.

17.08.2022 5 z 5

Povídej, co vidíš Povídej, co vidíš Joy Fielding

Začátek slibný, dobře rozjeto. Pak dlouhé pasáže v domě…. Většinou špatně odhadnu kdo je pachatel, tady jsem to tušila poměrně brzy, byť k tomu nebyla žádná vodítka, takže překvapení se nekonalo. Ovšem do knihy jsem se začetla, nepřeskakovala žádné pasáže, přečtení za týden při cestách do práce. Dávám *** protože autorka má lepší knížky a jdu na ně

29.07.2022 3 z 5

S láskou tě nenávidím S láskou tě nenávidím Jo Watson

Přečteno jako třetí kniha od autorky. Opět, začátek fajn, na autorku takový rozjezd hned v počátku překvapivý. Od homosexuálních spolubydlících jsem čekala víc vtipných akcí. Předchozí dvě knihy byly vtipné, tahle už tolik ne. Sera už mi trochu lezla na nervy neustálým odmítáním pomoci. Ale romantika byla, hodové čtení. Autorku znám, sázka na jistotu pohody. Palec nahoru.

20.06.2022 3 z 5

Souhlasím s Baja333, první stránky perfektní - natěšená na další a pak slabší a slabší. Ostatně tak mi přijdou všechny knihy od tohoto autora. Plus dávám tomu, že jsou slaboučké, takže za chvíli přečteno, takže to vlastně ani nevadí.

03.06.2022 3 z 5

Útěk Útěk C. L. Taylor

Knihu jsem začala číst a po pár stránkách odložila. Už ani nevím proč. Pak jsem se k ní vrátila a přečetla za pár dní. Téma, kdy z člověka udělat naprostého blázna, bezvadně zpracováno.

07.08.2022

Zamilovaná hypnotizérka Zamilovaná hypnotizérka Liane Moriarty

První kniha od autorky, téma stalking se mi líbilo, popis hypnózy fajn, provázelo celým dějem. Celá kniha je vyprávěna ze směrů dvou osob - Ellen, Saskia. Trochu jsem měla problém se hned zorientovat, ale pak jsem si zvykla. Trochu mě zklamal konec, čekala jsem asi větší "drámo" ne takový klid. Ale hezké, pohodové čtení.

16.06.2022 4 z 5

Svatba naoko Svatba naoko Jo Watson

Ze čtyř knih, které mám tahle nejslabší. Jednoduchý děj s naprosto předvídatelným koncem. U téhle knihy jsem se zasmála nejmíň. Ale oddechovka - OK.

03.06.2022 3 z 5

Dítě na nástupišti Dítě na nástupišti Gill Thompson

Čtivý příběh, líbily se mi pasáže opřené o skutečné události. Snad až příliš náhod.

10.01.2024 4 z 5

Pohlednice z východu Pohlednice z východu Reyes Monforte

(SPOILER) Na knihu jsem se těšila a už v půli jsem si přála, abych jí měla dočtenou. Kniha je v podstatě bez příběhu. Autorka popisuje situace, pokusy, prostě všechno, co se v koncentračním táboře mohlo stát. Setkání hlavní hrdinky Elly a Anny Frankové mi přišlo úsměvné. V té chvíli mi přišlo, že autorka se snažila do knihy vtěsnat prostě všechno, což bylo trochu nešťastné.
Když se Ella setkala s Joskou, začala se trochu vyvíjet odbojová činnost v táboře... to mi přišlo zajímavé a těšila jsem se na příběh, ovšem tato dějová linka brzy skončila.
Asi by se mi i lépe četlo, kdyby autorka nechala prolínat skutečnost s minulostí, v průběhu popisu událostí v Osvětimi jsem vlastně zapomněla na začátek a proč hlavní hrdinka příběh vypráví.
Jako velké plus a dávám * za konec knihy, kdy autorka vypsala veškeré skutečné postavy v knize uvedené spolu s jejich koncem.
A kniha za přečtení určitě stojí.

07.11.2023 3 z 5

Ta druhá Ta druhá Marta Rojals

Možná jsem se nechala strhnout recenzemi, ale i tak jsem začala část. Nic, nuda v Brně, nezaujala, prostě jsem nedočetla. Tedy nehodnotím.

10.08.2022

Deníček moderního fotra 3 aneb Historky z rodičovského podsvětí Deníček moderního fotra 3 aneb Historky z rodičovského podsvětí Dominik Landsman

Do čtvrtky jsem se smála nahlas, pak potichu a pak vůbec. Ale u tohoto autora klasika, knížky slabé, takže za chvíli přečteno a jako oddychovka OK.

03.06.2022