alibaba72 alibaba72 komentáře u knih

Zločiny pro dva Zločiny pro dva Agatha Christie

Aghata Christie je geniální a myslím, že při psaní této povídkové knížky se i ona sama náramně bavila. Případy jsou to zajímavé, ale tak nějak mám raději samostatné dlouhé případy.

12.04.2021 4 z 5

Volání hvězd Volání hvězd Emma Donoghue

Přečetl jsem na jeden zátah a je to drsné čtení, smutné čtení o španělské chřipce... Moc dobře napsaná kniha.

06.04.2021 5 z 5

Proč spíme Proč spíme Matthew Walker

Kávu už nepiji, mobil nechávám v obýváku, v ložnici mám chladno a očekáván přísun kvalitního spánku a tím pádem i zdraví. Velmi zajímavá a poučná kniha.

29.03.2021 5 z 5

Skrytá zuřivost srdce Skrytá zuřivost srdce John Boyne

Kdyby to šlo, tak bych dal 6 hvězdiček. To je úžasná kniha. John Boyne je skvělý autor.

30.01.2021 5 z 5

Rakvář Rakvář Sharon J. Bolton

Skvělé čtení, S. J. Bolton nikdy nezklame :-)

17.07.2020 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Co víc k této knize napsat, když už níže bylo vše sepsáno. Příběh je to velmi zajímavý, poutavý, byl jsem nadšený. Ale ten závěr, co to bylo? Na mě to působilo tak, že už paní spisovatelka usoudila, že už je to dost dlouhé a tak to utnula a rychle dovysvětlila, to mně tedy rozladilo a tak jsem dal jenom čtyři hvězdy.

19.02.2019 4 z 5

Dalajlamova kočka Dalajlamova kočka David Michie

Toto je velmi milá a moudrá kniha, ke které se budu jistě rád vracet. Joo, měl jsme velkou chuť si jít pořídit koťátko :-)

16.12.2018 5 z 5

Už mě vidíš? Už mě vidíš? Sharon J. Bolton

Kniha, která vás chytne a nepustí, já jsem zapomínal i na jídlo :-) těším se na další knihu Sharon J. Bolton. Už mě vidíš je první případ ze série s detektivkou Flintovou. Jack Rozparovač se vrací do Londýna... skvělý příběh, skvělé charaktery, je to pěkně zamotané a závěr mě opravdu překvapil.

05.08.2018 5 z 5

Prokletí hrobky Prokletí hrobky Gill Paul

Toto už je třetí kniha Gill Paulové a opět jsem byl nadšený. Autorka píše dokonale, u této knihy jsem měl pocit, že čtu skutečný příběh o existujících lidech, chtěl jsem si je googlit, ale kdepak, hned na začátku knihy autorka upozorňuje, že se jedná o fikci a i přes to jsem se nachytal jak chci jít dohledávat info :-)

06.02.2023 5 z 5

Krvavé skládanky Krvavé skládanky Nadine Matheson

Já osobně přečetl téměř na jeden zátah a moje krimi dušička byla uspokojená :-)

07.07.2022 5 z 5

Volba Volba Jakub Trpiš

Co to je? Knihu jsem na straně 174 definitivně zavřel a nikdy více. Pro mě to byla ztráta času, zmatené, zápletka nudná, na některých místech jsem až žasnul, jestli to autor myslí vážně a pasáže kdy měl Tomáš své noční můry, jsem po přečtení dvou snů, přeskakoval. Ta jedna hvězdička je za myšlenku...

04.02.2022 1 z 5

Pláž v Chorvatsku Pláž v Chorvatsku Julie Caplin

Při čtení této knihy jsem měl neustále chuť jíst něco dobrého a okamžitě odjet do Chorvatska :-) moc pěkné oddychové čtení.

26.01.2022 5 z 5

Draculova žena Draculova žena Michaela Ella Hajduková

Je to výborný historický román a já jsem moc rád, že to nesklouzlo k vysávání krve a brakovému upírskému románu. Jen jsem se občas trochu ztrácel v ději, ale to je drobnost, kterou vyváží informace o Vladu Draculovi.

02.11.2021 4 z 5

Skvělá kniha :-) mám chuť jít okamžitě na výstavu Toyen a jejích přátel.

29.08.2021 5 z 5

Kdo šije u Podolské? Kdo šije u Podolské? Lucie Hlavinková

Zajímavý pohled na poválečnou dobu u nás, škoda, že Hana Podolská je jen okrajová postava a moc se toho o ní nedozvíte. Ale jinak je to čtení zajímavé a nechtěl bych v té době rozhodně žít.

25.08.2021 4 z 5

Dokonalá kořist Dokonalá kořist Helen Fields

Tak za mě je druhý díl ještě o kousek lepší než byl první, skvělé čtení.

18.08.2021 5 z 5

Jeden z nás: Príbeh o Nórsku Jeden z nás: Príbeh o Nórsku Åsne Seierstad

Vůbec nevím co mám napsat, tato kniha mě úplně zničila. To je tak skvěle napsané, že máte pocit, že skutečně čtete nějaký thriller, ale přitom vím, že to byla skutečnost a úplně se mně sevřelo srdce.

01.08.2021 5 z 5

Muž s unavenýma očima Muž s unavenýma očima Martin Goffa

Vzhledem k tomu, že je to autorova prvotina, tak super. Mně si kniha moc líbila a těším se na další díl.

23.05.2021 4 z 5

Labyrint duchů Labyrint duchů Carlos Ruiz Zafón

Geniální závěr série. Myslím, že tak za rok si celou sérii přečtu v jednom kuse.

08.03.2021 5 z 5

Tuto knihu by si měl přečíst opravdu každý.

02.03.2021 5 z 5