Alex.rrr Alex.rrr komentáře u knih

Lev, čarodějnice a skříň Lev, čarodějnice a skříň C. S. Lewis (p)

Asi budu terčem kritiků, ale mě se to nelíbilo. Nevím, proč není zařazená v knihách pro děti. Chvílemi strašně dětinské. Největší pecka bylo objevení Santa Clause?? Jako proč? Absolutně nebylo nutné tohle do děje tahat. Poté už mi jedový lid muchomůrek přišel v pohodě… V závěru nepřemožitelná čarodějnice, které se staletí báli zemře během chvilky.. a přívlastek k Edmundovi „spravedlivý“ mi po jeho „zradě, kolem které se točí polovina děje přijde trochu neadekvátní. Pro děti super, ale pro dospělého nee. Závěr, kdy se děti vrátí do své doby a do svých mladých těl… no, proč tedy kniha byla ? vůbec není rozepsáno, jak vládli. Líbily by se mi příběhy z jejich doby vlády jak rostli v cizí kouzelné zemi a ne jen takový skok o x let a pak se vrátí zpět jakoby se nic nestalo.

09.02.2018 2 z 5

Vzpoura goliardů Vzpoura goliardů Vlastimil Vondruška

Rozhodně je příjemná změna, že Oldřich ustupuje do pozadí děje a případ řeší spíše jeho dva pomocníci. Děj je napínavý a čtivý. Celkově není ale překvapující než jiné díly ze série. Taková oddechovka.

06.02.2018 4 z 5

Čarodějův synovec Čarodějův synovec C. S. Lewis (p)

Uf, tak tohle bylo na mě moc. Chápu, že je to pro děti a mládež, což jsou i např. Čáry života a nepřišlo mi, že by se tam s dětma mluvilo jako s blbci…samé jééé, áách, no néé... Děj je chvílemi tak absurdně a přihlouple popsaný, že jsem chtěla knihu ideálně zahodit. Poté se bojíme, že umře maminka hlavního hrdiny. Na jednu stranu pohádka, na druhou nervák. Nevím, mě tento díl vůbec neoslovil a jsem ráda, že to bylo celkem krátké. Na další díly se těším, věřím (alespoň podle filmového zpracování), že zde se bude na co těšit. Ale abych nebyla jen negativní, bylo hezké přijít na to, jak vznikla kouzelná skříň a jak vše začalo, i když by se to dalo popsat rychleji a mnohem lépe.

06.02.2018 2 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Pro mě byl toto asi nejlepší z dílů. Měl spád a překvapivé zakončení. Konečně jsme Fosterovou viděli i jako normální ženu. Sice některé pasáže mi přišly takové až absurdní a nerealistické, s tím, že jsem si říkala, jestli je to možné, že to nezjistili dřív nebo nezkoumali dřív, ale to se děje vlastně i v běžném životě, tak to uvěřitelné asi bude :) Kniha se celkově dobře četla a má v závěru zaděláno na pokračování. :)

05.02.2018 5 z 5

Horrorstör Horrorstör Grady Hendrix

Tato kniha opravdu příjemně překvapila. Viděla jsem jí na netu a přišla mi vtipná. Po zjištění, že tento úlovek je z LK za 19,- jsem si říkala, že nemohu nic ztratit. Katalogové zpracování na motivy Ikey je skvělé. Příběh je napínavý, ve správnou dobu strašidelný a děsivý. Říkala jsem si, jaké bude zakončení a překvapilo! Skvělá kniha! Rozhodně večer už nebudu jezdit do Ikey a doporučuji nečíst večer sama doma u Lacku nebo na sedačce Norsborgu…:D

01.02.2018 5 z 5

Doktor Proktor a vana času Doktor Proktor a vana času Jo Nesbø

Tento díl je rozhodně lepší než první. Trochu mi to připomínalo Výlety pana Broučka a scéna s Eiffelem trochu Cimrmana :). Děj je překvapivě poutavý a velice dobře se čte. Autor ubral i na ilustracích, což hodnotím velice kladně.

31.01.2018 4 z 5

Učedník Učedník Tess Gerritsen

Škoda, že nejdou udělit půlhvězdy. Byla bych na 4,5. Příběh je skvěle napsaný, ale bez přečtení Chirurga, bych se v ději ztrácela. Napětí provází celou knihou, jen mi příběh připadal skoro stejný. Zakončení trochu jako z filmu, ale proč ne. Určitě se těším na nějaký další díl ze série. Stále se mi líbí, že ač je kniha o brutálních zločinech, není nic nechutně popsáno. Čehož si cením.

29.01.2018 4 z 5

Chirurg Chirurg Tess Gerritsen

Perfektní příběh napínavý od první stránky do konce. Skvělé zpracování. Podvědomě řešíte případ spolu s policií a netušíte do posledních stran, kdo je tajemný chirurg. Skvěle napsané a propracované dějově. Hodně mě překvapilo, že autorem je žena. Ač je kniha „silnější kafe“ není tam nic nechutného na odvrácení očí od knihy. Opravdu skvěle napsané a poutavé. Kniha si zaslouží 5 hvězd.

23.01.2018 5 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

První díl byl dokonalý a Sova krásně navazovala. Místy byla pro mě knížka slabší, ale rozhodně to vylepšil závěr. Na autorovi se mi líbí, že to není kniha vždy s happyendem. Nebojí se nechat utrpět ztrátu i hlavním postavám, což mě udržuje v napětí do poslední chvíle. Oproti prvnímu dílu Mia neustále neřeší své problémy chtíčem spáchat sebevraždu, i když to stále je ve hře. Trochu do pozadí se přenesl i náš vyšetřovatel Holger. Mluví zde za sebe pouze případ. Zvláštní příběh a rozhodně se těším na pokračování.

18.01.2018 5 z 5

Playground Playground Lars Kepler

Knížku jsem si vybrala, protože mě lákalo její ojedinělé téma a chtěla jsem už začít číst něco od Keplera. Bojím se, že jsem asi nezvolila tu pravou knihu. Děj mi přijde takový nedotažený. U celkem detailně popsaných pasáží, jsou další, kde si říkám „proč“, ale nedozvím se nic ani na konci knihy. Evidentně se po smrti můžeme těšit na říši, kde pokud nebudu umět anglicky nebo čínsky si ani neškrtnu. Hlavní hrdinka padá do smrti a vrací se jako na návštěvu do kina. Kniha celkově neurazí, ale ani nenadchne. Napínavost scén je spíš vytvořena na krutosti než promyšlené zápletce.

16.01.2018 3 z 5

Skryto v Paříži Skryto v Paříži Corine Gantz

UUUF, tak dočteno. Rozhodovala jsem se mezi 2 a 3 hvězdami. Příběh z Paříže…ok, ale neskutečně předvídatelný…, evidentně každá žena, co má existenční problémy doma sundá boty od Manolo Blahnika a jde čalounit nábytek a brousit parkety, že na to asi nemají… Přitom v knížce není toto vůbec potřeba zmiňovat. Další postava Lola – exmodelka z Ameriky, co doma bydlí v zámku… a třetí pipina je bohatá, protože šetří a nic neutratí. Do Annie se zamiluje její neskutečně bohatý přítel. Zázrakem přestane oplakávat mrtvého manžela, který ji podváděl a z kukly vyrazí motýl a pro radost, i když nemá peníze (okolo čeho se knia točí) si pro radost koupí Chanel NO.5 a vyhodí z lodi šátek od Hermése… Byly chvíle, kdy jsem se u knihy zasmála, ale celá mi přišla bez obsahu a za měsíc nebudu vědět o čem je. Autorka strávila příliš mnoho u Rosalind a Divokého anděla. Doporučila bych méně telenovel a čtení jen pro dívky na dovolené, kde fakt nemáte co jiného dělat..

11.01.2018 2 z 5

Nesmírný Nesmírný Jussi Adler-Olsen

Tak tento díl se mi moc líbil. Rozhodně jsem zvědavá, jak to celé bude pokračovat. Zajímavý námět. Knihou provázelo napětí a stránky u tohoto dílu utíkaly samy.

05.01.2018 5 z 5

Sběratelé ostatků Sběratelé ostatků Vlastimil Vondruška

Moje poslední kniha v roce 2017 :). Jsem ráda, že jsem dočetla tento druhý díl. Je napínavý a už se těším, až se začtu do pokračování. Příhody Martina jsou skvělé. Je zajímavé sledovat názory na současnou dobu mocenskou, tak na jeho milostné zážitky. Těším se, jak to celé dopadne. Kniha se čte velice dobře, není zde moc postav na zapamatování a příběh se nevleče. Za mě plný počet hvězd.

31.12.2017 5 z 5

Marco Marco Jussi Adler-Olsen

Přemýšlela jsem na 3 nebo 4 hvězdičkami. Příběh se mi celkově moc líbil. Byl to dobrý nápad a vykreslení je hodně realistické, ale přebývalo mi v knize tak cca 100 stran Marcova útěku. Čím víc aktivně utíkal, tím víc se to stávalo až nereálným, což byla škoda. Větší počet hvězd jsem dala za dobrý konec a za to, že policie nepřišla úplně na vše, jak jsme se v knize dočetli. Jinak je to klasika jako předchozí díly. Skvělý Carl a jeho prupovídky, Asad s velbloudy a prostě Rose. Určitě nevynechám další díl.

30.12.2017 4 z 5

Záhada zlaté rakve Záhada zlaté rakve Jurij Jakovlevič Perepjolkin

Pokud někoho baví historie, resp. konkrétně Egypt, tak pro laika i už pokročilejšího čtenáře, je to správná volba. Laikovi ukáže, jakým způsobem pracují egyptologové na hypotézách a jak pracují s jednotlivými nálezy. Pro zběhlejšího čtenáře je detailní výklad jednotlivých fragmentů skvělým obohacením.

28.12.2017 4 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Pěkné oddechové čtení. Nehodí se popisovat jednotlivé pro a proti, protože by to napovědělo moc budoucímu čtenáři. Nicméně, kniha se četla velice rychle a hlavní hrdinka je reálná a sympatická. Trošku mi chybí rozšifrování, jak byla nalezena poslední oběť. Jinak všechny PROČ byla v knize vyřčena. Určitě se těším na další díl.

22.12.2017 4 z 5

Složka 64 Složka 64 Jussi Adler-Olsen

Chvíli jsem se bála, co to bude, ale nakonec jsem se krásně začetla. Takhle bych si představila správný příběh odložených případů. Něco bylo malinko přitaženější za vlasy, ale na čtivosti to neubralo a nějak mi to ke knize i patřilo. Příběhy Carla i Asada mám ráda, tak to byla další z povedenějších. Provedení celým životním příběhem Nete a hlavně zakončení bylo luxusní. Velmi dobrý nápad.

12.12.2017 4 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Už podle názvu se mi kniha líbila a dlouho jsem zvažovala jestli 3 nebo 4 hvězdy, ale s porovnáním dalších 4hvězdových bych asi knihu přecenila. Děj je zajímavý a čtivý, celkem neobvykle zasazený, za což bych dala malé plus. Chvílemi jsem se ze srdce zasmála průpovídkám Asada a Carla, ale co mě trošinku vadilo bylo moc povrchové poznání okolních postav i když měli v ději větší význam. V knize je až moc nečekaných náhod, aby to opravdu byly jen náhody. Asi bych zatím řadila k slabším dílům, nicméně si přečtu ráda další.

30.11.2017 3 z 5

Hovor se smrtí Hovor se smrtí Chris Carter

Knihu jsem si přečetla na doporučení skoro jedním dechem a opravdu je to síla! Skvělý napínavý příběh. Jako u jedné z mála detektivních příběhu jsem do posledních stránek neměla podezření, kdo je hledaným pachatelem. Od knihy dostanete vše co očekáváte – napětí, prožitek děje s postavami, propracovanost, spád. Bála jsem se brutality, ale v poměru k jiným knihám je to v normě, ale ano, násilné scény nejsou nic pro slabé povahy. Naprosto skvěle napsané a čtivé. Rozhodně lepší než Nesbo a podobní. Myslím, že nezůstanu jen u tohoto dílu série. Pro milovníky detektivek rozhodně doporučuji.

22.11.2017 5 z 5

Prodavači ostatků Prodavači ostatků Vlastimil Vondruška

Celkem příjemná změna po jednotlivých detektivních příbězích. Souvislý příběh mladíka prodírajícího se ne zrovna složitým světem se všemi jeho nástrahami. Moc se mi kniha líbila, chvílemi jsem si říkala, proč musí mít takovou smůlu a jindy, jak to, že mu to prochází? Určitě stojí za to přečíst a těším se na další díly.

20.11.2017 4 z 5