Alduin Alduin komentáře u knih

Bratrstvo probuzených Bratrstvo probuzených Jacques Attali

Jedinečná kniha, ukazující moudrost v moři hlupáků. Z knihy je jasné, že Židovští i muslimští intelektuálové si nesmírně vážili a respektovali Aristotela jako filozofa, ba někteří dokonce i jako božího proroka, který nebyl vyslán Bohem, ale stal se jím pomocí vlastního rozumu. V oceánech pokryteckých věřících, kteří hlásají, že lidem není souzeno myslet, nýbrž věřit, se objevují světlé bytosti obohacující svět o racionalitu, dokazující velikost lidské inteligence. Kniha je excelentní, zvláště v nynější době, kdy muslimy zná západní svět pouze jako hloupé loutky v rukou Imámů, jsouci odhodláni se odpálit na náměstí a dostat se do ráje.

21.08.2014 5 z 5

Andělé a démoni Andělé a démoni Dan Brown

(SPOILER) První dobrodružství profesora Roberta Langdona je velice chytlavé, čtivé a zajímavé. Některé situace mi připadají přitažené za vlasy, takže mi to k vysokoškolskému profesorovi, přestože kdysi sportovně plaval a i nyní je zdatný plavec, moc nesedí. Střetává se zde víra a věda, celé je to prolnuté konspiračními teoriemi s říznou akcí, lovestory samozřejmě také nechybí a ještě se stihne obvinit CERN ze satanismu. Hlavní záporák je vysoký představitel církve a tak, jak je to u Browna zvykem, se zde objevuje i jakýsi elitní zabiják. Problémy hlavního hrdiny s policíí jsou samozřejmostí. Celkově je to výborná kniha, která by neměla chybět v knihovně žádného dobrodruha.

21.08.2014 5 z 5