alca-212 alca-212 komentáře u knih

Rotvajler Rotvajler Ruth Rendell

Přemýšlela jsem, kterou knihu si v rámci ČV přečtu ještě jednou. Kandidátů bylo dost, nakonec jsem se rozhodla pro moji oblíbenou Ruth Rendell. Knih od ní mám doma nepočítaně, vybrala jsem Rotvajlera. A jako bych četla poprvé, nepamatovala jsem si vůbec nic :-). Autorčin styl psaní mě opět dostal, čtení jsem si užila.
Paní spisovatelka asi nebude pro každého, přesto ji ráda doporučím.

20.07.2023 5 z 5

Pražská zima Pražská zima Madeleine Albright

Přečetla jsem si anotaci a tak nějak jsem čekala, že na pozadí války bude vyprávěn příběh rodiny Madeleine Albright, že rodina bude stát v popředí.
No, bylo to přesně naopak.
Madeleine popisuje dobu, události a občas se zmíní, co se dělo s její rodinou.
Kniha jako taková je asi dobrá, má zde i vysoké hodnocení, ale já pro ni nejsem ten správný čtenář. Směrem ke mně to bylo takové to házení perel :-).
Tři hvězdy. Bohužel.

28.02.2023 3 z 5

O krok pozadu O krok pozadu Henning Mankell

Kniha mě bavila od začátku do konce, jasných pět hvězd :-)

25.01.2023 5 z 5

Hlasy kostí Hlasy kostí Johan Theorin

Ráda jsem se po delší době opět setkala s postavami  z Ölandu. Gerlofovi přeji pevné zdraví, těším se na další knihy s ním :-).

02.01.2023 5 z 5

Minulosti neutečeš Minulosti neutečeš Anders Roslund

Kdyby byl v anotaci jen náznak toho, o co jde, kam nás příběh zavede, po knize bych nesáhla. A to by byla škoda :-).
Těším se na další díl.

23.10.2022 5 z 5

Páté roční období Páté roční období Mons Kallentoft

I když drsný, za mě zatím nejlepší díl série. Jsem zvědavá, jak to bude s Malin i lidmi okolo ní dál.

05.05.2023 5 z 5

Příšeří Příšeří Ragnar Jónasson

Huldu jsem si oblíbila už v prvním dílu - obyčejná starší žena, se kterou se život nemazlil.
Druhý díl časově předchází prvnímu a když se dívám na anotaci třetího dílu, vracíme se ještě více do minulosti. Zajímalo by mě, jestli to byl autorův záměr od začátku a nebo se rozhodl pokračovat až po úspěchu prvního dílu...
Obě knihy se mi líbily a rozhodně doporučuji k přečtení.

29.12.2022 5 z 5

Letní smrt Letní smrt Mons Kallentoft

Skvělá detektivka.
Lehce nadsazený závěr panu spisovateli ráda odpustím :-).

30.09.2022 5 z 5

Má je vina Má je vina Clare Mackintosh

Já prostě nejsem thrillerová... Vždycky si říkám, že přiště už ne, ale nevydržím.
Nicméně jsem dočetla.

07.04.2023 3 z 5

Mlha Mlha Ragnar Jónasson

Kdo četl knihy postupně, ví, co Huldu čeká a přesně z tohoto důvodu se mi do knihy moc nechtělo. Jí ten pomyslný krajíc spadl vždy namazanou stranou dolů...
Samotný příběh stejně jako celá série mě moc bavil. Doporučuji.

23.03.2023 5 z 5

Podzimní vražda Podzimní vražda Mons Kallentoft

Začátek možná o malinko slabší než první dva díly, za mě ale stále skvělá detektivka.
Jsem moc ráda, že jsem sérii s Malin začala číst až teď, kdy už je u nás přeložených plno knih, takže nemusím čekat na vydání dalších dílů a můžu směle pokračovat v četbě :-).

06.12.2022 5 z 5

13. hodina 13. hodina Richard Doetsch

Kniha byla zajímavá, čtivá.
I když jsme se vraceli v čase, děj se posouval kupředu, vše do sebe postupně zapadalo.
Na pět hvězd to ale podle mě nebylo.

23.10.2022 4 z 5

Odplata Odplata Anders Roslund

Na rozdíl od Boxu 21 mě kniha bavila hned od začátku, nemohla jsem se od čtení odtrhnout. Pak se do toho začala míchat politika a to už tak skvělé nebylo. Konec to ale napravil :-).

21.04.2023 4 z 5