AlbionFoxyFox AlbionFoxyFox komentáře u knih

Byť jsem závislá na HP sérii, tuhle knihu jsem původně číst nechtěla, postupně však na mě začalo vyskakovat jedno kladné hodnocení za druhým, a i když se nerada dávám strhnout trendy, knihu jsem si nakonec pořídila, dokonce si ji hned přečetla a byla jsem nadšená. Poutavé příběhy, lehkost, humor, zajímavé myšlenky. Nejvíc jsem si užívala úvodní části o dětství a poté hlavní část věnovanou natáčení Harryho. Poslední část už mě tolik nebavila, cítila jsem z ní stejné prázdno, jako cítím pokaždé, když Harryho sérii dočtu nebo dokoukám.
Souhlasím, že v textu mělo být méně chyb. To je jediná vada na kráse. V tom vidím výhodu svého povolání učitelky, že na mě sice chyba svítí červeně, ale pokud je text kvalitní, přecházím ji a soustředím se na obsah :)

10.01.2023 5 z 5

Pavouk Pavouk Lars Kepler

Tohle byla jízda. V knize je tak dávkovamý strach a napětí, že jsem měla problémy jít v klidu spát. S tím, že superschopnosti vraha byly přehnané, souhlasím, ale mě to prostě bavilo a dostalo. Doufám, že brzy bude další kniha.

06.01.2023 5 z 5

Vesnice Vesnice Kristýna Trpková

Výborně a čtivě napsané, zajímavý případ i osobnosti vyšetřovatelů, hodně mi kniha připomínala sérii Helen Fields s Avou a Lucem. Konec mohl být šťastnější. Až teď jsem zjistila, že se jedná o druhý díl v sérii, což překvapivě nevadilo a s chutí si přečtu i ten první.

31.12.2022 5 z 5

Lidice Lidice Vladimír Konopka

Oproti Kynclovým Lidicím hodně stručný obsah a nepříjemně tendenční, což mi často kazilo čtenářský dojem.

28.12.2022 3 z 5

Dokonalá tma Dokonalá tma Helen Fields

(SPOILER) Hodně povedená zápletka, děj odsýpal a vtáhnul. Oproti předchozímu dílu ubylo strojených dialogů a vztahových problémů. Jediná vada na kráse pro mě byla příliš jednoduché a obdobné vyřešení obou případů. Stačilo přestrojení a všichni profesionální kriminálníci skončili za mřížemi :)

25.12.2022 5 z 5

Nejkrásnější pohádky o čertech Nejkrásnější pohádky o čertech * antologie

Všechny pohádky se mi moc líbily, četla jsem 11měsíční dceři a mě samotnou to bavilo.

25.12.2022 5 z 5

Dítě z Osvětimi Dítě z Osvětimi Lily Graham

Z knih s tématem holocaustu patřila tato k průměru, byla čtivá a příjemně střídala minulost s přítomností, na druhou stranu byla však až příliš neuvěřitelná a obsahovala až moc šťastných náhod. Navíc mi dost vadily faktografické chyby.

19.12.2022 3 z 5

Most sebevrahů Most sebevrahů Taylor Adams

Neskutečně návykové čtení, byla to jízda, která nešla odložit. ALE místy byla kniha mírně překombinovaná a těžko uvěřitelná. I tak hodnotím 4 hvězdami, neboť čtenářský zážitek to byl parádní.

15.12.2022 4 z 5

Knihonoš Knihonoš Carsten Henn

Neskutečně milá knížka, která zahřeje v tomto mrazivém předvánočním čase. Bylo v ní tolik lásky ke knihám, že mě to hladilo po duši.

12.12.2022 4 z 5

Žárlivost a jiné povídky Žárlivost a jiné povídky Jo Nesbø

Všechny povídky byly čtivé, byť až na Odda jsem u všech odhadla pointu a závěr před koncem. Bylo to velmi příjemné a kvalitně napsané čtení na pár zimních večerů (pokud bych neměla mimino, dalo by se zvládnout za den).

11.12.2022 4 z 5

Kronika města Kocourkova Kronika města Kocourkova Ondřej Sekora

Milé a úsměvné, pro děti i dospělé.

08.12.2022 5 z 5

Achilleova píseň Achilleova píseň Madeline Miller

Moderně a velmi čtivě pojatá řecká mytologie, kniha mě velmi bavila.

07.12.2022 5 z 5

Ženy za zády Ženy za zády Kateřina Tůmová

Plytká a laciná. A kniha je rovněž ztrátou času. Jediné pasáže, které se dají číst, jsou úryvky a výroky opravdových spisovatelů. Z hov*a holt dort neupečeš, ať se snažíš sebevíc.

03.12.2022 odpad!

Dokonalý zločin Dokonalý zločin Helen Fields

Parádní zápletka, napínavé čtení, ale na mě příliš strojených dialogů a zbytečně komplikovaný vztah Luca a Avy. Ale čtení jsem si moc užila.

23.11.2022 4 z 5

Co vás v dějáku nenaučili Co vás v dějáku nenaučili Markéta Lukášková

Kniha byla napsaná čtivě, ale místy velmi povrchně. Většinu věcí člověk se základním vzděláním věděl, ale našlo se dost zajímavostí a perliček. Celkově mohla být kniha podrobnější i závěrečné rozhovory delší.

17.11.2022 4 z 5

Vlk Vlk Samuel Bjørk (p)

Velmi napínavý příběh, zajímavě popletené osudy, čtivé kapitoly, ale toto vše vyústilo v poměrně náhlý závěr bez nějakého vysvětlení, vyvrcholení. Většina knihy byla na 5 hvězd, konec zklamal.

13.11.2022 4 z 5

Devítka: Pravdivý příběh skupiny žen, která přežila hrůzy nacistického Německa Devítka: Pravdivý příběh skupiny žen, která přežila hrůzy nacistického Německa Gwen Strauss

Kniha poskytuje velmi podrobný popis útěku devíti žen z pochodu smrti na sklonku války. Velký prostor je věnován i jejich poválečnému životu, což je oproti podobným knihám velmi přínosné a zajímavé. Problém mi dělalo zorientovat se v množství jmen a v úvodních kapitolách, kde se opakovaně vracelo do minulosti. Každopádně kniha stojí za přečtení.

05.11.2022 4 z 5

Volající Volající Jonathan Dylan Barker

Kniha mě neskutečně vtáhla od první stránky. Je pravda, že ke konci už byl děj místy přehnaný a nereálný, ale na čtivosti to neubralo a já si tuhle úžasnou jízdu maximálně užila.

22.10.2022 5 z 5

Nejkrásnější pohádky o pyšných princeznách Nejkrásnější pohádky o pyšných princeznách kolektiv autorů

Některé pohádky byly krásné, pár jich bylo psáno staršími obraty a náročnějšími slovy pro dítě. Nejvíc vedla pohádka Pasáček vepřů. Hodně se mi líbily ilustrace.

20.10.2022 4 z 5

Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Štěpán Javůrek

Příběh byl velmi silný, výborně se ukázalo, že nikdy není nic černobílé a že generalizovat a historii zjednodušovat není správné. Kniha se četla úplně sama, připomínala mi knihy paní Mornštajnové a místy mě velmi zasáhla. Život v té době musel být neskutečně těžký, byť válka již skončila a moc bych tuto knihu doporučila všem lidem, kteří si dnes stále na něco stěžují.

19.10.2022 5 z 5