AlbionFoxyFox AlbionFoxyFox komentáře u knih

Vražedná lhůta Vražedná lhůta Andreas Gruber

Pro mě novinka, která mě nalákala obalem a názvem a okamžitě jsem si zamilovala hlavní postavy a humor, příběh mě chytil a den a půl nepustil. Přesně styl thrillerů, jaké mě prostě baví :)

08.04.2020 5 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Velmi čtivě a parádně napsané, ale nesmírně zamotané a celá detektivní práce je o tom, že se ousedé chodí postupně přiznávat, co vše neřekli a zatajili dříve. Kniha jako taková mě ale moc bavila.

17.12.2023 4 z 5

Nejšťastnější muž na Zemi Nejšťastnější muž na Zemi Eddie Jaku (p)

Lze napsat knihu o holocaustu mile? Zjevně ano. Byť byla místy hodně zjednodušená, zanechala ve mně hluboký dojem. Na YouTube jsem si pustila Eddieho projev po přečtení knihy a měla jsem slzy v očích.

17.04.2023 5 z 5

Hlad / Žízeň Hlad / Žízeň Jozef Karika

Neskutečně napínavé, děsivé. Chvílemi jsem musela knihu odložit a některé scény rozdýchat. Možná jediná vada na kráse je pro mě místy nadbytek filosofování a metafyzična, bez toho bych se obešla.

07.02.2023 5 z 5

Most sebevrahů Most sebevrahů Taylor Adams

Neskutečně návykové čtení, byla to jízda, která nešla odložit. ALE místy byla kniha mírně překombinovaná a těžko uvěřitelná. I tak hodnotím 4 hvězdami, neboť čtenářský zážitek to byl parádní.

15.12.2022 4 z 5

Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Štěpán Javůrek

Příběh byl velmi silný, výborně se ukázalo, že nikdy není nic černobílé a že generalizovat a historii zjednodušovat není správné. Kniha se četla úplně sama, připomínala mi knihy paní Mornštajnové a místy mě velmi zasáhla. Život v té době musel být neskutečně těžký, byť válka již skončila a moc bych tuto knihu doporučila všem lidem, kteří si dnes stále na něco stěžují.

19.10.2022 5 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Parádní čtení :)

19.09.2022 5 z 5

Imitátor Imitátor Daniel Cole

Perfektní zápletka, propojení s uměním bylo originální, neskutečně jsem si užívala humor a vtipné situace, poměrně sympatické postavy i tempo příběhu. Závěr byl ale na můj vkus poměrně rychlý a takový nijaký, vadilo mi i to, že od poloviny knihy se vědělo, kdo je vrah a co chystá.

14.09.2022 4 z 5

Ferda Mravenec Ferda Mravenec Ondřej Sekora

Četla jsem 7měsíční dceři a krásně jsem si užila vzpomínky na dětství. Pěkné obrázky a ideální délka kapitol = ideální volba na večerní chvíle s knihou.

13.09.2022 5 z 5

Smrt přichází na prohlídku Smrt přichází na prohlídku Anders de la Motte

Příjemné čtení, velmi sympatické postavy, super zápletka, mírně dávkované napětí a prostě celkově detektivka hodna doporučení. Opět jsem se v autorovi nespletla :)

03.06.2022 5 z 5

Dokonalé ticho Dokonalé ticho Helen Fields

Perfektní případ, opět mě bavili hlavní hrdinové i jejich osobní život, jen u druhého případu mi rozuzlení připadalo hodně narychlo a spíše jako šťastná náhoda. Celkově však kniha byla velmi čtivá a odehrávala se v mém oblíbeném městě, takže musím dát plný počet :)

27.12.2021 5 z 5

Údolí Údolí Bernard Minier

Naprostá většina knihy skvělá - drsný případ, výborné pozadí, nesmírně sympatický hrdina. Byť byla kniha objemná, četla se sama. Trošku, ale ne tolik, abych dala jen 4 hvězdy, mi jednak vadily některé obraty v překladu (to není tedy chyba autora) a jednak až moc rychlý a takový hollywoodský konec.

24.08.2021 5 z 5

Ústav Ústav Stephen King

Mistrovi se zde skvěle podařilo vykreslit stísněnou atmosféru ústavu, vytvořit velmi sympatické hlavní hrdiny a stupňovat napětí. Úvod, o kterém jsem zpočátku přemýšlela, proč v knize je, pak skvěle zacvakl a byla to jízda :)

08.05.2021 5 z 5

Pianista Pianista Władysław Szpilman

Knihu nešlo odložit. Její strohý styl pro mě umocňoval dopad slov a nad příběhem budu dlouho přemýšlet.

28.02.2021 5 z 5

Konec hry Konec hry Daniel Cole

Zpočátku jsem měla problém se začíst, protože jsem předchozí díly četla velmi dávno. Ale díky výborně čtivému stylu, skvělému humoru a různým časovým úsekům, které mě vždy baví, se to rychle zlepšilo a za den a půl přečteno. U návštěvy Wolfových rodičů a reakce na kocoura k Vánocům jsem se smála nahlas :)

30.12.2020 5 z 5

Dokonalá kořist Dokonalá kořist Helen Fields

Přečteno za 2 dny. Výborně stupňované napětí, sympatické postavy, jen mi v tomto díle vadil vztah Luca a Avy, který byl oproti prvnímu dílu horší. Jsem zvědavá, co bude dál.

26.12.2020 5 z 5

Složka 64 Složka 64 Jussi Adler-Olsen

Zápletka mě dostala, miluji Carlův humor a na konci jsem se nestačila divit. Skvělý příběh.

19.12.2020 5 z 5

Zrcadlový muž Zrcadlový muž Lars Kepler

Kniha nešla odložit od napínavého začátku po překvapivý konec, ale nedoporučuji číst, když je člověk doma sám. Snad brzy vyjde další.

08.12.2020 5 z 5

Running Man Running Man Richard Bachman (p)

Poprvé jsem četla kdysi na gymplu, dnes podruhé v rámci plnění starší knižní výzvy. Číst, jak King viděl rok 2025 teď v roce 2020 bylo místy mrazivé - nosní filtry, vakcinace na chřipku, nahrazování knih povrchní televizní zábavou... Místy mi při téhle jízdě nebylo dobře, ale kniha jako taková je parádní.

25.11.2020

Ostrov šedých mnichů Ostrov šedých mnichů Michaela Klevisová

Pro mě to byla první, určitě ne poslední, kniha paní Klevisové, a byla jsem poměrně spokojená. Rozjezd byl sice pomalejší a postav na můj vkus poměrně hodně, navíc každá byla velmi detailně popisována, takže občas jsem se ztrácela a mnohdy jsem se toužila už v ději posunout. Ale každopádně se mi líbilo rozuzlení příběhu i prostředí, v jakém se kniha odehrávala.

10.11.2020 4 z 5