Akvabela Akvabela komentáře u knih

Jak naučit Edu lítat? Jak naučit Edu lítat? Katarína Macurová

Krasne ilustrace a mily pribeh.

18.11.2023 5 z 5

Strašidelná škola Strašidelná škola Lenka Rožnovská

Kniha se mi moc líbila. Byla moc hezky a nápaditě napsaná. Děti z ní moc neměly, byly zrovna dost unavené a brzy usnuly. Přečtu jim ji ještě jednou. Doporučuji. Moc milé čtení.

10.11.2023 5 z 5

Houbové pohádky Houbové pohádky Jana Burešová

Nedočetli jsme. Bohužel mě pohádky nebavily. Děti se po nich ani nesháněly. Mrzí mě to. Krásné ilustrace.

08.11.2023 2 z 5

Palace Pets - Zrzka Palace Pets - Zrzka Walt Disney

Krásné ilustrace a pár řádků textu. Příběh odpovídá pár řádkům textu.

06.11.2023 3 z 5

Strážkyně pokladu Strážkyně pokladu Jaromír Šlosar

(SPOILER) U této knihy jsme strávili 5 krásných večerů. Je napsaná krásným jazykem, moc hezky a plynule se čte a má opravdu zvláštní atmosféru. Nevýhoda byla, že děti nikdy nedoposlouchaly příběhy do konce, neboť velice rychle usnuly :-). U jiných knih se to tak rychle nestává. Kniha dle mého názoru neobsahuje pohádky jako takové, ale spíše taková strašidelná vyprávění o tom co se komu v kraji stalo ve spojitosti s různými "kouzelnými" bytostmi. Jediné co se mi tam nelíbilo byla jedna kapitola o tom jak unesly vojáci tatínkovi dvě dcery a obě (dospělý si snadno domyslí co nejdříve udělali vojáci dcerám) i tatínka zabili. To mi přišlo na dětskou knihu docela dost drsné.

03.11.2023 4 z 5

O modrém ptáčkovi O modrém ptáčkovi Nika Štěpánková

Milé příběhy, které se mi dobře četly a děti bavily. Moc hezky napsané.

22.10.2023 5 z 5

Jejda a Helemes Jejda a Helemes Miloš Kratochvíl

Povedená knížka s pěknými poučeními, která nevím jestli děti vždy úplně pochopily.

12.10.2023 4 z 5

Barva kouzel Barva kouzel Terry Pratchett

Četla jsem knihu do čtenářské výzvy. Neoslovila mě. K dočtení jsem se nutila.

07.10.2023 3 z 5

Všichni letí na koštěti Všichni letí na koštěti Julia Donaldson

Máme moc rádi knihy této autorky. A rovněž podle nich zanimované pohádky.
Musím ocenit překlad do češtiny. Skvělá knížka.

07.10.2023 5 z 5

Makový mužíček Makový mužíček František Nepil

Milé čtení. Spousta výrazů je na dnešní dobu již archaických, musela jsem je nahrazovat dnešními.

07.10.2023 4 z 5

Krajina s jednorožcem Krajina s jednorožcem Luisa Nováková

Kniha se úplně snadno nečetla. Děj byl zbytečně hodně natahovaný. Vadily mi mystické prvky.

07.10.2023 4 z 5

Dráček Drápek a Království ohně Dráček Drápek a Království ohně Barbora Kvasnovská

Milé čtení pro menší děti. Trávili jsme u ní s dětmi moc pěkné večery.

05.10.2023 5 z 5

Dráček Drápek a Cesta do Lávové hory Dráček Drápek a Cesta do Lávové hory Barbora Kvasnovská

Milé počteníčko pro menší děti. Líbilo se nám.

Plašmyška Plašmyška Kateřina Kubalová

Moc hezký příběh. Mně i dětem se líbil.

Deník vodnice Puškvory Deník vodnice Puškvory Ivona Březinová

Velice hezky a nápaditě pojatý styl této knihy se mi moc líbil. Opravdu povedená vodníkům uzpůsobená mluva.

05.10.2023 4 z 5

Pučálkovic Amina Pučálkovic Amina Jindřich Plachta

(SPOILER) Pana Plachtu jako herce mám moc ráda. Kniha mě úplně neoslovila. Především nereálný závěr mi hodně vadil.

05.10.2023 3 z 5

Ukradený poklad Ukradený poklad Pavel Valach

Začátek prima rozjezd. Pak se trochu zpomalilo tempo a trochu rozvleklo. Nápad moc pěkný. Kniha se dětem líbila.

02.10.2023 4 z 5

Medvídek Paddington Medvídek Paddington Michael Bond

(SPOILER) Dětem 5 a 8 se kniha moc líbila. Nejvice poslední kapitola - Paddington kouzelníkem. Výjmečně byli s výběrem knihy spokojení oba. A chtějí, abych v knihovně zapůjčila i pokračování. Já dosud znala jen filmy a byla jsem překvapená jak milá je to knížka a že v ní vůbec není zahrnuto "zlo" jako ve filmech.

21.09.2023 4 z 5

Víš, co má v plínce myš? Víš, co má v plínce myš? Guido Van Genechten

Prohlédla jsem ji s dcerou nespočetněkrát. Svěle vymyšlená knížka. Dceru moc bavila.

21.07.2023 5 z 5

O prasátku Lojzíkovi – Cesta za nosem O prasátku Lojzíkovi – Cesta za nosem Pavel Ondrašík

Roztomila knizka. Stravili jsme s ni rozesmate chvile. Nektere pasaze jsme museli vzit nekolikrat! :-)

25.06.2023 5 z 5