Víš, co má v plínce myš?

Víš, co má v plínce myš? https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/209722/bmid_vis-co-ma-v-plince-mys-6NW-209722.jpg 5 81 27

Půvabná kreslená knížka známého belgického spisovatele a ilustrátora Guido van Genechtena, která se brzy stala světovým bestsellerem. S textem básníka Hynka Viléma pobaví jemným humorem, a navíc naučí vaše dítě chodit na nočníček. Druhé vydání.

Pro děti a mládež , Pro nejmenší

Vydáno: , Lukáš a syn (Barrister & Principal)

Mag ik eens in je luier kijken?

Akvabela
21.07.2023 5 z 5

Prohlédla jsem ji s dcerou nespočetněkrát. Svěle vymyšlená knížka. Dceru moc bavila.

neluse
22.01.2023 5 z 5

geniální!

Gaeberys
07.07.2022 4 z 5

Kniha naše děti velmi baví, od doby dlouho před odplenkovaním až do doby dávno po odplenkovaní. Odchlipovací plínky to samozřejmě nepřežily ani jedna, ovšem s tím se počítá.
Poznámka pro překladatele - nejedná se o ovečku, ale o kozičku (dle bradky) - do rýmu by to také zapadalo ;-)

Jana_H
29.03.2022 5 z 5

Milá kniha s plínkami plných bobků a jediná miška chodí na nočníček. Samozřejmě chodit na nočníček naučila i své zvířecí kamarády. Syn 2,5 let má knihu opravdu rád.

Péťa Z.
15.01.2022 5 z 5

Pro naši Adélku velmi přitažlivá knížka, u které jsme si hodně povídaly. Neočekávala jsem, že se díky ní naučí na nočník. Ale jako motivace určitě bezva. Verše jsou snadno zapamatovatelné, takže je Áďa vyžaduje opakovat, i když zrovna knihu nemáme při ruce. :-)

yaoiyuri
31.10.2021 4 z 5

Doslova kniha o hov**, ale udělaná vcelku zajímavou a vtipnou formou s "edukativním" přesahem. :D Nevím, jak se k ní staví děti, protože v mé přítomnosti prošla rukama jen 3 dospělým.

HŠ
27.09.2021 4 z 5

Kniha zapůjčena od kamarádky, které se odplenkování díky ní podařilo. Naše 19měsíční dítě to zabaví, ale jen do té míry, že by rádo chtělo otáčet stránky, což by neprošlo bez úhony. A samozřejmě trhat plínky. Knížka je krásně vtipná.

Sutuscula
08.10.2020 5 z 5

Já osobně tu knížku nemusím a vždy ji schovám někde hluboko pod ostatní. Dcera ji ale jednou za čas objeví, vytáhne a celá šťastná volá " bobkýýý! Pečteme bobkýýý!", takže u dětí to úspěch má. A to je ostatně cílem. Co se odplenkování týče, nespoléhala bych, že knížka pomůže. Největší frajeři jsou totiž ti s bobkama v plínách. Ale stačí ji schovat a je po problémech ;).

Gaeberys
03.09.2020 4 z 5

Styl knížek "o hovínku" nemám ráda. Nicméně tato kniha má své kouzlo a baví. Odplenkovat nijak zvlášť nepomohla, ale účel zábavy plní.
Snad jen škoda překladu u "ovečky", která je podle obrázku kozou a klidně by se do rýmu hodila i správná varianta "kozičku" ... :o)

haki34
03.03.2020 4 z 5

pro nejmenší čtenáře / prohlížeče...kde se samozřejmě zapojí i malé prstíky při skoumání a rozbalování plínek..vtipné veršovačky a motivace děťátka k používání nočníčku, jak to dělá šikovná myška...
mně se líbila, další tip na dárek pro mrňata trénující vylučování mimo plínek a jejich rodiče...

Aknel26
09.10.2019 5 z 5

Přistupovala jsem k těmto knížkám dost skepticky, ale buď jsou tak dokonale uzpůsobeny dětské duši, nebo jsme skvěle vystihli načasování, kdy je vytáhnout, každopádně myška i pejsek (Už nechodím na nočník) zafungovali přesně tak, jak měli.

Runkyna
22.05.2019 4 z 5

Za nás super úspěch knihy jako literatury. Ale o krok zpět ve snaze odplenkovat. Dceři se líbily právě ty plínky. Závěr s nočníky se rozhodla ignorovat. Snad kdyby i nočníky byly odklápěcí bylo by to lepší.

Lutzka
28.04.2019 4 z 5

Vtipné :-) Oceňuji i to, že je překlad zveršovaný. Jestli to dětem pomůže k naučení na nočník se teprve uvidí...

bibi.r
10.03.2019 5 z 5

Tuhle knihu jednoznačně ocení každý rodič, který chce své dítě odplenkovat.
Otvírací okénka děti milují :).

Arturo.Bandini
08.01.2019 5 z 5

Koupil jsem synovci na loňské Vánoce (rok 2017, kdy měl rok a půl). Hned všem zvířátkům utrhl přilepené plíny a kadit a čůrat do nočníku se později naučil po svém. Mně se ale knížka i tak moc líbila, synovec asi přidá hodnocení, až bude starší. :)

oolinkaa
20.08.2018 5 z 5

tak to je opravdu vtipná kniha :D pobaví, a ještě naučí (snad) přechod z plenek na nočník a na wc..:)

SlamLenka
29.07.2018 5 z 5

Hravý způsob, jak děti odnaučit z plen a přejít na nočník. A pobaví to i dospěláka! =)
Kniha ale nabízí i více možností, rodiče si totiž mohou s dětmi povídat i o jednotlivých zvířátkách z knihy, mohou si říkat, co třeba jedí, že zrovna v jejich plínce to vypadá takhle. Opravdu dobrých knih pro nejmenší děti není mnoho, tahle ale mezi ně určitě patří.
** přečteno díky mé kamarádce - sběratelce divnoknih **

Weweuka
20.02.2018 4 z 5

Doprovodný text nás s dcerkou nebaví, maminka vymyslela vlastní příběh. Ale odklápěcí plínky mají úspěch už několik dní... Samozřejmě utrpěly značné šrámy, každá z nich byla nejméně jednou otevřena z jiné strany, než autor předpokládal.
Protože dcera úspěšně hlásí potřebu nočníku, ztotožňuje se s postavou myši a učí i své hračky- včetně dřevěného vláčku-jak jej používat.

Ikkju
26.12.2017

Mlaďásek přečetl, pochopil a pozor POINTA, myšce prázdnou plínku utrhl :o

Všiml jsem si toho až později, a zatímco jsem se nechal unášet několika úspěchy v tomto směru, a dal mu plnou zodpovědnost, pročež vyklopil svůj náklad místo do nočníčku na koleje, což je sice běžné na opravdové železnici, ale dřevu to dvakrát nesvědčí... Život je někdy složitější než jak se to popisuje v knížkách x)

Knížka má celkem chytlavé rýmy..

M-arta
12.12.2017 5 z 5

Poklad ve věku, kdy se dítě má učit používat nočník - knížka vyznívá jednoznačně motivačně a navíc obsahuje dětmi milovaná vyklápěcí překvápka (zde při zkoumání plenkového obsahu jednotlivé zvířecí havěti). Na to, o jaké jde téma, je to mile vtipné i vkusné. Obrázky doprovází krátký veršovaný text, který mne nějak nadstandartně nenadchnul, ale za to, jak jsme se u ní pobavili a jak ji dítě milovalo, to naprosto přehlížím. Bezva nápad!

pro děti od 2 let exkrementy, trus odplenkování

Guido Van Genechten
belgická, 1957
2014  92%Víš, co má v plínce myš?
2002  93%Matýsek a Jája
2002  95%Matýsek
2018  76%Už nechodím na nočník
2021  91%Víš, kam chodí kakat myš?

Kniha Víš, co má v plínce myš? je v