Akatombo Akatombo komentáře u knih

Fimfárum Fimfárum Jan Werich

Vtipné, zábavné, jazykově bohaté. Moc nás baví, děti a dospělé možná ještě víc.

20.01.2020 5 z 5

Hmyz je docela jiný Hmyz je docela jiný Marcel Safír

Ojediněle poutavě napsaná kniha o životě hmyzu. Dozvíte se v ní spoustu zajímavých a neuvěřitelných informací, zároveň je zábavná a čte se lehce. Láska autora k přírodě a hmyzu zvláště je nakažlivá. Po přečtení téhle knihy se na ty mrňouse už nebudete koukat jako dřív! Navíc psaná krásným jazykem. Je hodnotnější než kdejaká encyklopedie. Doplněná fotografiemi autora. Vřele doporučuji.

17.07.2020 5 z 5

Betonová zahrada Betonová zahrada Ian McEwan

Divná kniha. Chvílema se mi dokonce zvedal žaludek, což se mi ještě nikdy u knížky nestalo... a to tam ani nic vyloženě nechutnýho nebylo. Nebo možná vlastně bylo... Podle recenzí jsem čekala něco trošku jinýho, myslela jsem, že to bude víc o sexu, což nebyl až tak ústřední motiv knihy. Nebo nebyl ústřední ve smyslu mého očekávání, což teda o ničem nevypovídá. Ústředním motivem je spíš přispůsobení a změna myšlení a hodnot dětí, které zůstaly doma bez rodičů. Už napořád. Je to neskutečně reálný, pokud alespoň trochu máte představu o fungování psychiky, je jasný, že tohle by klidně mohla bejt realita. Když se řekne perverze, předstvím si sex, ale ono to asi tak jednoznačný není, jak se zdá...Občas mě trošku nudily delší popisky scény, ale to se setřelo v poslední části knihy, která byla už hodně syrová. Knihu doporučuju, nemohla jsem se od ní odtrhnout. Ale připravte se, je dost drsná.

17.06.2019 4 z 5

Z chlupaté deky: Pohádky nesmyslů zbavené Z chlupaté deky: Pohádky nesmyslů zbavené Aleš Hejna

Tahle pohádková knížka je bezva. Moc se mi líbí zmínky o výchově rodičů a bezprostřední komunikace mezi dospělými a dětmi, je to tak pravdivé! Především Prapolívka, rázem jsem se ocitla u nás doma :D Nasmáli jsme se, i když tedy Ta ti hlavu neukousne byla fakt síla :D Syn knihu vzal do školy (druhá třída) a vyprávěl dětem všechny pohádky. Smála se kupodivu i paní učitelka (která by byla nejradši, kdyby četli jen to, co jim sama vybere).
Jestli vyjde další sbírka pohádek tohoto autora, rozhodně si ji nenecháme ujít :)

21.05.2023 5 z 5

Devět měst Devět měst Thornton Wilder

Pro mne srdcová záležitost. Lahodná četba, inteligentní humor, ozdoba mé knihovny. Těším se, až pozapomenu a užiju si ji znovu.

19.11.2015 5 z 5

Pohádky z pralesa Pohádky z pralesa Horacio Quiroga

jako dítě jsem ji milovala. když jsem ji přečetla dnes, nechápu proč, pohádky jsou dost drsné.

09.04.2020

Knihy a typografie Knihy a typografie Martin Pecina

Výjimka mezi odbornými knihami. Tahle se dá normálně číst a je dokonce zábavná :) A přesvědčila mě o tom, že typografie a knižní grafika jsou velmi obsáhlé obory, do kterých se bez patřičného vzdělání nemá smysl plést, protože budete nakonec okolí akorát pro smích. Dobře graficky upravená kniha se od té špatně upravené jasně odlišuje, a teď už dokážu i konkrétně pojmenovat čím, což před přečtením nebylo tak lehké. To jsem jen měla pocit, že vypadá "krásně", "lacině", nebo "nepřehledně", nebo, "jako by ji někdo splácnul na koleni". Nechat na knize pracovat zkušeného grafika se rozhodně vyplatí, může zásadně změnit vyznění knihy a buď ji potopit, nebo pozdvihnout. Teď už to vím, díky!

05.02.2017 5 z 5

Kobylka Lajda Kobylka Lajda Jaroslav Podroužek

Milovaná kniha mého dětství. Měli jsme kopii vyfocenou a slepenou z fotografií stran s textem. Marně léta sháním originál...

18.01.2020 5 z 5

Ibikus Ibikus Pascal Rabaté

Nedoceněný komiks, jak to, že se ocitl ve výprodejích pod cenou? Nechápu...Kompaktní, dlouhý, však nikoli rozvleklý příběh jednoho houževnatého muže. Slabého, přitom nezdolného, bezpáteřního, nezničitelného, kluzkého jako had, s duší tak živou, že jej nezabije snad ani sama smrt. Muže, který měl tak silnou životaschopnost, jako šváb či krysa, v boji o přežití se neštítil ničeho. Mockrát se ocitl nahoře a mockrát dole a povahu měl prohnilou, musela jsem jím pohrdat a zároveň se neubránila obdivu a nakonec si ho vlastnně docela oblíbila, hnusáka jednoho...

Za kresbu 10 bodů z 10.

07.05.2019 5 z 5

Holka z H.O.P.P.E.R.S. Holka z H.O.P.P.E.R.S. Jaime Hernandez

Pro mne srdcová záležitost. Holka z H.O.P.P.E.R.S. si v ničem nezadá s prvním dílem. Navíc se tu odpoví na otázky, které vás možná napadaly u předchozího dílu. Kresba opět dokonalá.

03.01.2016

Mechanická Maggie Mechanická Maggie Jaime Hernandez

Já komiksy čtu a tenhle patří k mým oblíbeným. Titulní postavy si musíte zamilovat. Je to soubor povídek, které jsou občas kapku "divné", prolíná se v nich realita s fantazií, ale tak nenásilně, že když se objeví sem tam dinosaurus, ani vám to nepřijde divné. Děj je napínavý, čtivý, přijdete-li mu na chuť, nebude se vám chtít přestat a vrhnete se lačně po dalším dílu, jako já. A kresba je naprosto excelentní.

03.01.2016 5 z 5