AfroGirl AfroGirl komentáře u knih

Nedej se Nedej se Rainbow Rowell

Tohle je ten druh knihy, který Vám zničí život v momentě, kdy ji dočtete. A protože nechcete mít zničený život, tak si jí přečtete ještě jednou. Pak zase ještě jednou. Pak si přečtete už jen tu část, kdy se objeví Baz. A pak ji čtete zase, protože si musíte znovu přečíst jednotlivé interakce Baz/Simon. Pak si to přečtete ještě, jen tak, protože si pro jistotu nosíte už 3 měsíce sebou kamkoliv, kdyby náhodou přišla chuť. A pak se už dostáváte do té části, kdy tu knihu znáte zpaměti, ale stejně je to málo, tak si ji objednáte ještě v dalších 2 jazycích, které ovládáte.

Miluju ten příběh. Miluju Baze se Simonem. Chudáčka Baze, který nakonec vyhrál úplně nejvíc. Hlupáka Simona, který to všechno měl celou dobu před očima.

Ta kniha je "pro dospívající mládež". Je mi 25 a jsem si naprosto jistá, že žádná kniha mne v životě už víc nepotěší a nenadchne. Až taková hrozný magor do toho jsem...

20.08.2018 5 z 5

Ptolemaiova brána Ptolemaiova brána Jonathan Stroud

Miluji tu knihu. Je to moje nejoblíbenější a přesto nedokážu dost dobře říct proč. V mé knihovně je tato kniha nejvíce ošoupaná, protože za ty roky, co ji mám jsem ji četla minimálně 20x a to nepřeháním. Bartimeus jako postava je skvělý, jeho přístup, jeho vtip a hlavně jeho vztah jak s Nathanielem a nebo Kitty. Upřímně konec mě hrozně naštval, protože takhle jsme si to rozhodně nepředstavovala, ale s tím nic neudělám. Přesto, pokud bude hořet dům, tuhle knihu zachráním!

11.08.2013 5 z 5

Říše bouří Říše bouří Sarah J. Maas

Tak jo.
Musela jsem si dát 14 denní odstup od napsání komentáře, jinak bych tu jen ječela jak malá upištěná holka. (Ječela jakože nadšením)
Podle mne zatím nejsilnější díl z celé série. Propojení postav do "jedné" dějové linky, byl sice silně předvídaný krok, ale i tak nejlepší zážitek. Například Manon, která pro mne nebyla tak super zajímavá v minulých dílech (já vím, sem asi jediná no!), ale tady fakt příjemně zářila v celé partičce. A vlastně i Elide žejo..
Při čtení posledních asi 100 stránek jsem ustavičně brečela- nadšením, naštvání, dojetím i totálním nefér vztekem. A brečela jsme v autobuse/ve vlaku a bylo mi to jedno, jak jsem všem na očích. Ten konec jsem musela hodně těžce prožít :D Konec je prostě totálka...
Možná bych uvítala méně částí o „pronikání“ - intimnějším sblížení určitých postav jistým velice intimním způsobem, který bych možná před pár lety ve svém mladším věku vítala s nadšením, teď mi to tam z nějakého nevysvětlitelného důvodu prostě nesedí. Nepotřebuji to tam. Nehodí se mi to k tomu zbytku děje. Stačilo napsat, že si to přece „spolu užívají“. Jednotlivé pohyby a praktiky si možná mohla autorka odpustit. Dle mého.

28.11.2018 5 z 5

Jsem roztříštěná Jsem roztříštěná Tahereh Mafi

Abych byla upřímná, prvních 50 stránek mě opravdu moc nebavilo. Normálně o rozečtených knihách pořád přemýšlím ale o této nejdřív vůbec. Na styl psaní jsme si nemohla zvyknout a prostě nevím. Ale pak... Bombozní. Vážně. Neuvěřitelné. Nádhera. Úplně lituji svého prvního dojmu z knihy, protože jsme se opravdu sekla. Jen mě mrzí, že jsme ji přečetla tak hrozně rychle.

01.10.2013 5 z 5

Vyvolený Vyvolený Marianne Curley

Celý příběh je strhující, postavy dobře vykreslené a samotná jejich ,,magie" nebo jak by se tomu dalo říkat je ojedinělá. Moc ráda tuto knihu znovu pročítám

30.11.-0001 3 z 5

Warcross Warcross Marie Lu

Byla jsem před čtením této knihy trochu skeptická. Víte jak, když to každý chválí, kdoví jaké to doopravdy bude. No .. ale.. Ona je fakt dobrá. Fakt masakrální čtivý příběh. Knihu jsme prostě musela přečíst za jeden den (i když potom vstávání do práce po 4 hodinovém spánku nebylo úplně potěšující).
Moc se mi líbí styl psaní autorky. Jednoduché věty. Žádné složité popisy, i když se Vám autorka snaží představit něco super nového sci-fi virtuálního a inovativního – už abychom byli taky na tak vysoké technologické úrovni, abychom mohli tento virtuální svět taky zažívat :/ .
Před velkým finále jsme si nedokázala představit, jak na tak málo posledních stránkách, dokáže být všechno vyřešeno, takže mi přišlo jasné, že kniha bude mít pokračování. Ale to, jak přišel úplně jiný zvrat v ději a konec? To jsem teda nečekala.
Takže knihu hodnotím fakt pozitivně. Sice mne mrzí ten čtecí čas. Kniha sice ve standartní tloušťce, ale čtecí čas pro mne tak na max 6 hodin? Škoda!!

28.11.2018 4 z 5

Velikost L: Pár kil navíc nikoho nezabije Velikost L: Pár kil navíc nikoho nezabije Meg Cabot

Mec Cabot píše prostě skvěle. Píše sice pro mladší slečny, předem vám je tak nějak jasné, co se stane a jak to dopadne, ale kdo by nemiloval ten styl psaní? Knihu jsem četla několikrát a pořád mě baví.

11.08.2013 5 z 5