Adush Online Adush komentáře u knih

Milion světů s tebou Milion světů s tebou Claudia Gray (p)

Skvělé zakončení. Zajímavé zápletky, bylo to mega. Příběh mě opravdu držel. Rozhodně se k této sérii někdy vrátím.

10.05.2019 5 z 5

Mráz nebo noc Mráz nebo noc Sara Raasch

Tak jsem to konečně po měsíci a půl dočetla. Ne, že bych neměla chuť, ale spíše nebyl čas. Možná proto jsem si knihu tolik neužila, jako ty ostatní. Na konečnou fázi knihy jsem si ale našla čas a dočetla zhruba 150 stran za pár dní. Je to příjemné ukončení trilogie a jsem za to ráda. Bavila mě a velké plus za všechny krásné obálky. Díky za to. Příjemná oddechovka a určitě si všechny přečtu znova.

13.11.2018 5 z 5

Led nebo oheň Led nebo oheň Sara Raasch

Už mě to tolik netáhlo jako první díl, možná to bylo tím, že jsem knihu četla už příliš dlouho a chtěla jsem číst něco jiného. Po týdenní pauze jsem posledních pár desítek stran dočetla jedním dechem, opět se děj rozjel a trojka bude ještě docela zajímavá.
Je super poznat ostatní národy - jejich způsoby života, barvu očí/vlasů/pleti, za to dávám velké plus :)

07.08.2018 4 z 5

K hříchu i k modlitbě K hříchu i k modlitbě Milena Lenderová

Co říct? Je to pěkná kniha a čtenář získá spoustu zajímavých informací o životě ženy ve společnosti. Knihu jsem dočetla zhruba jen do půlky, a zbytek jsem jen proletěla, jelikož zde na mě byla spousta informací.

12.06.2018 4 z 5

Cizinec Cizinec Arno Strobel

Kniha se četla dobře. Jediné co mi vadilo, byla špatná orientace v tom, jestli je zrovna kapitola Erika nebo Joanny. Jasně, střídalo se to, ale přesto mi to vždycky trvalo. Klidně jejich jméno mohlo být v podnázvu kapitoly, která stejně neměla název. Po přečtení některých komentářů tady musím souhlasit, že konec byl hodně zrychlený. Líbilo by se mi nějaké zakončení "Po letech".

12.06.2018 4 z 5

Slon pro Karla Velikého Slon pro Karla Velikého Dirk Husemann

Kniha mě bavila a četla se dobře. Čekala jsem jiný závěr a zklamalo mě, že ve skutečnosti byl život slona poněkud odlišný.
Oceňuji určité historické výroky, historické názvy, nebo latinu, které byly od zbytku textu odlišeny kurzívou. Také se mi líbilo prolnutí s historií - tím myslím, např. použití pojmů palimpsest (vyškrábaný a znovu použitý pergamen) nebo pemza (brusný nástroj pro hlazení pergamenu), apod.
Vyprávění z pohledu slona mě překvapilo, ale jelikož to byly asi jen 2 krátké kapitolky, nemuselo to tam být vůbec, a nebo mělo kapitol z pohledu slona být více.

Knihu doporučuji těm co mají rádi historii a zároveň také příběhy. Je jasné, že z tak málo doložených pramenů se nedá napsat čistě pravdivý příběh, ale jsou zde zobrazeny i osoby, které doopravdy existovaly a to příběhu dodává své kouzlo.

A těším se na Zloděje hedvábí :)

12.03.2018 5 z 5

Panská rasa Panská rasa Catrine Clay

Jelikož jsem nikdy o experimentu Lebensborn neslyšela, bylo to pro mě něco nového. Líbily se mi příběhy dětí, které se vrátily zpět ke svým rodičům. Kniha rozhodně stojí za přečtení příběhy se pěkně prolínají s odborným textem.

06.12.2017 5 z 5

Tisíc kousků tebe Tisíc kousků tebe Claudia Gray (p)

Knihu jsem četla jako odpočinkovou mezi ne příliš pozitivními knihami do školy. Příběh měl ze začátku pomalý rozjezd, ale poté jsem se do něj dostala. Líbilo se mi carské Rusko a jeho způsoby. Od té doby co odjeli z Londýna mé sympatie k Theovi se přesunuly k Paulovi a zůstalo to tak až do konce. Příběh prostě chytne a nepustí. Těším se na pokračování. :)

13.11.2017 5 z 5

Dobrovolným vězněm v Osvětimi - Neobyčejný život Witolda Pileckého Dobrovolným vězněm v Osvětimi - Neobyčejný život Witolda Pileckého Adam Cyra

Kniha mě zaujala právě při návštěvě Osvětimi, kde jsem ji i zakoupila. V odborném textu jsem se občas ztrácela v záplavě jmen, ale samotné hlášení už bylo čtivější.
Je zajímavé pohlédnout na Osvětim z jiné stránky - četla jsem knihu "Utekl jsem z Osvětimi" a ta je napsána vězněm z Birkenau, popisuje kruté podmínky v Březince, ale Witold byl vězněn přímo v táboře Auschwitz, kde se mu dařilo "lépe".
Jsem za knihu ráda, mohu alespoň porovnat. A dále se chystám na "Noc" od Elie Wiesela, snad mi také přinese další zajímavé poznatky.

08.11.2017 4 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Kniha byla čtivá, přečetla jsem ji celkem rychle, abych věděla, jak to dopadne.. Celou dobu mi byl "děda" odporný.. O hvězdičku míň kvůli stylu psaní. Moc se mi nelíbilo, když to občas bylo z pohledu detektiva, občas z pohledu Anne, Marca... neustálé přeskakování bez systému.

12.04.2017 4 z 5