Adris - Komentáře

DceraDceraK. Cass

Mně se tento díl velice líbil a myslím si, že jej autorka napsala správně. Dítě, které má odmala všechno a žije v blahobytu, se nemůže chovat jako skromná America. Myslím právě, že Selekce Eadlyn otevře oči a ona se začne měnit. O tom bude tato další trilogie.

25.06.2016

Dám ti slunceDám ti slunceJ. Nelson

Úžasná a nádherná kniha plná energie, krásných citátů, obklopená uměním a krásou lásky. Příběh neměl hluchá místa, krásně ubíhal a na konci už jsem nechtěla, aby konec byl...

(recenze na mém blogu)

13.02.2016

Líbali jsme seLíbali jsme seD. Levithan

Knihu bych doporučila všem věkovým kategoriím. Nikdy není pozdě udělat první krok ke změně. Toto neotřelé, provokativní téma je osvěžující změnou v mnoha neustále se opakujících tématech. Tato kniha je perlou mezi ostatními. Skvost mezi černobílými tématy. Nebojte se jí. Každý si v ní najde něco a síla autorových myšlenek za to opravdu stojí.
Více u mě na blogu v recenzi

30.10.2015

Zimní příběhZimní příběhM. Helprin

Zatím jsem nepřečetla celou knihu, ale již po pár stránkách musím říct, že kniha je velmi těžká na soustředění. Je tam hodně dlouze a do podrobna rozepsaný popis věcí, lidí, zvířat a i děje samotného. Někdy mi to připomíná Pýchu a předsudek nebo Janu Eyrovou, taková květnatá slova. Jak bylo níže řečeno - není to jednohubka. Film vám jen ukáže, o čem to asi zhruba bude. Je to kniha o lásce a magii. Takové romantické fantasy. A to já můžu:)

25.10.2014

RozbřeskRozbřeskS. Meyer

Konečně se vše rozřeší. Akorát mě mrzí jak to skončí mezi Cullenovýma a Vultoriovýma. Chtělo to víc boje. Vůbec bych se nebránila pokračování.

28.12.2014

PrvníPrvníK. Cass

Jelikož jsem znala konec díky zdejším uživatelkám, které se asi nedokáží udržet, nebo co, knihu jsem si tolik neužila. Příběh pokračuje v tempu předchozích dílů a dokázala bych si ji představit rozsáhlejší. Nějak mi na sebe nenavazovaly kapitoly. Hrc prc rychle tam narvat všemožné zvraty, které se v předchozích dílech nestihly a konec. Ale na prvotinu je to dobré, snad příště dostane autorka více prostoru než jen 270 stran.

16.10.2015

Deníček moderního fotraDeníček moderního fotraD. Landsman

Super vtipné, je to sice malá knížečka (za nehoráznou cenu) ale když už nic, určitě se pobavíte.

07.01.2015

Léto, kdy jsme se potkaliLéto, kdy jsme se potkaliR. Constantine

Kniha je správně romantická a i když se v ní nedějí převratné akční scény, přesto je čtivá. Střídají se zde dva vypravěči a tak vidíme dva různé světy. Typické puberťácké problémy, ale i životní zkoušky, jimiž si prochází Bryan jsou dominantou tohoto příběhu. A samozřejmě láska a přátelství.

03.08.2016

Divoká píseňDivoká píseňV. Schwab

Korsaji zubatí s ostrými drápy
vyschlí a kostnatí budou tě trápit.
Malchaji, malchaji, hrozný to zjev,
smrtícím úsměvem sajou ti krev.
Sunaji s očima jak z černé tuši,
písničku zahrají, vezmou ti duši.

Koho by to nedostalo? Tuhle sérii si zamilujete!
Moji recenzi si můžete přečíst zde: http://adrisbooks.blogspot.cz/2017/03/divoka-pisen.html

Manželovo tajemstvíManželovo tajemstvíL. Moriarty

Výborná! Opravdu super od první stránky až do konce. Nenudila jsem se ani chvíli. Nemám ráda dlouhé popisy okolí a nimrání se v citech a pocitech. Tato kniha jde k věci. Je o osudu, o jeho zvrácené odplatě, o tom, co všechno se může lidem stát a další možné alternativy coby kdyby. Prolínají se zde 3 příběhy žen, které si prožívají různé, velice vážné situace (mezi nimi i smrt dcery, dysfunkce rodiny a...manželo strašné tajemství)..........Nebudete litovat!

06.12.2014

MiniaturistaMiniaturistaJ. Burton

Knihu hodnotím na výbornou! Byla jsem neustále napnutá! Pořád jsem si říkala: Aha, to bude takhle....a pak BUM! Ono to bylo úplně jinak.
Příběh není tak docela o miniaturistovi, ale o době, která nebyla vlídná ke zvláštnostem, které dnes bereme za normu. Problémy s církví atd.
Více se o knize rozepisuji na svém blogu (adrisbooks.blogspot.cz).
Určitě můžu jen doporučit:)

19.02.2015

Spáčka a vřetenoSpáčka a vřetenoN. Gaiman

Neskutečně nádherné ilustrace! Šokující příběh. Pokud vás zajímá, jak vypadá uvnitř, mrkněte se na můj blog (www.adrisbooks.blogspot.cz), kde najdete video i fotografie:)

22.11.2015

Dívka, již jsi tu zanechalDívka, již jsi tu zanechalJ. Moyes

Podle mě je tato kniha hned za Než jsem tě poznala! Napínavý děj, emoce až na dřeň, láska, ztráta...No konečně. Po Stříbrné zátoce jsem si potřebovala na autorku upravit názor. Navíc, dvě dějové linie, jedna z první světové, druhá ze současnosti a záhadný, ztracený obraz! Nádhera.

16.01.2016

Bez šanceBez šanceN. Shusterman

Knihu jsem četla ještě před vydáním a překvapila mě svým námětem. Příběh je jednoduše a čtivě napsán, zažijeme akci, lásku, boj, tajemství...No ale proste bomba - rozrezat decko na kousky pro pozdejsi transplantaci jinych lidi, jen proto, ze neni takove, jake si jej rodice vysnili?
Recenze na mém blogu:)

18.02.2016

PádPádL. Kate

Nevím jestli je to v překladu, nebo jestli spisovatelka neumí psát. Někdy mi to prostě nedávalo smysl..? Kolikrát jsem se vracela, zda jsem něco nepřehlédla...Jinak námět se mi hodně líbil:)

29.07.2014

Než jsem tě poznalaNež jsem tě poznalaJ. Moyes

Kniha se mi líbila:)
Recenzi najdete na mém blogu: adrisbooks.blogspot.cz

31.12.2014

Eleanor & ParkEleanor & ParkR. Rowell

Hořkosladká láska dvou lidí, kteří se už nemohou lišit více. Eleanor je prostorově výraznější a s hippiesáckým stylem oblečení z rozvrácené rodiny, kde je otec alkoholik a násilník, žije v jednou pokoji se čtyřmi dalšími sourozenci a jejich koupelna nemá dveře. Park je americko-korejský kluk, z velmi spořádané a milující se rodiny. Tyto dva spojí velká teenagerská láska, kde Park s ní chce zůstat už napořád a vzít si ji (jako to udělali předtím jeho rodiče) ale ona svět vidí reálněji. Nečekejte happy end jako u klasické romanťárny ale osvěžující a zároveň bolavou četbu, stylisticky srovnatelnou s Hvězdy nám nepřály

07.01.2015

Všem klukům, které jsem milovalaVšem klukům, které jsem milovalaJ. Han

Velice povedený román pro mladé dámy. Je mi sice jednadvacet ale napjatě čekám na pokračování. Hodně čtivý, milý příběh a úžasná obálka. V angličtině již vyšlo pokračování s názvem P.S. I love you.

10.09.2015

Kečupová mračnaKečupová mračnaA. Pitcher

Svěle zpracovaný příběh, nemám slov. Opravdu vřele doporučuji:). Pokud chcete vědět více informací (bez spoilerů), mrkněte ke mně na blog:).

24.12.2015

Zamilovaná hypnotizérkaZamilovaná hypnotizérkaL. Moriarty

Kniha je spíše román, neočekávejte thriller jako třeba u Sedmilhářek nebo Manželova tajemství. Je spíš o lásce ve středním věku a budování vztahu. Čtivá jako vždy, avšak nijak neoslnila. Recenze na blogu

28.03.2016

Jeden plus jednaJeden plus jednaJ. Moyes

Opět poutavý, dojemný a laskavý román z dílničky paní Moysové. Její knihy už jsou takříkajíc "klasika" a "kup na jistotu". Kniha mě moc bavila, určitě jedna z těch lepších romancí.

14.06.2016

Políbená ledemPolíbená ledemA. Hocking

Rozhodně lepší a čtivější než první díl! Vracíme se do Skojaru, kde hledáme spojence Dåliga. Je tu trochu romantiky, vice intrik a politiky a par bitek a vraždiček. Autotka se však nezlepšila v popisování akčních scén. Je s nimi hotová za pár vět i s vraždou. Bez emocí. Za což musím srazit bodíky.

Muž jménem OveMuž jménem OveF. Backman

Brečím ještě teď. Ove měl ve všem pravdu. A právě kvůli tomu byl tak nesnesitelný:D.

27.02.2015

MarťanMarťanA. Weir

Geniální nápad, moc se mi kniha líbila:). I když jsem čtvrtině nerozuměla..:D. Ale to "dobrodrůžo" bylo super:)

10.03.2015

Není začNení začD. Glattauer

Skvělá kniha, velmi, velmi čtivá. Hlavní hrdina je sebeironický vtipálek, který v životě neměl moc štěstí. Každopádně se vše v dobré obrátí, když společně se synem pátrají po záhadném anonymním dárci peněz. Napínavé dějství s trochou romantična a humoru:)

18.04.2015

Stránky světaStránky světaK. Meyer

Uzasna kniha! Skvele promyslena, obcas strelena, ale nadherne akcni a napadita!

31.08.2016

První dojmyPrvní dojmyC. Lovett

Zajímavý román, psaný krásným "staroanglickým jazykem" (snažíc se vést knihu v duchu jazyka jež používala Jane Austen). Mnoho ukázek z různých děl Jane, na které si autor vymyslel svůj příběh. Střídá se zde minulost a Janein příběh a současnost a Sophiin příběh. Trochu laděno do detektivního románu. Hodnotím jako pěkné čtení na léto.

23.06.2015

První láskaPrvní láskaJ. Patterson

První láska, další povedený titul od CooBoo, se mi dostala do rukou skoro náhodou. Přivábila mně její krásná, romantická obálka a chuť znovu se začíst do bláznivého teenagerského románu. Čekala jsem oddychovou četbu pro mládež. Dostala jsem srdcervoucí román o životě a smrti.
Celá recenze: http://adrisbooks.blogspot.cz/2015/08/prvni-laska.html

26.08.2015

ElitaElitaK. Cass

Nechápu, proč všichni tvrdí, že je to nejslabší díl! Já si tento díl moc užila, vyvolal ve mě mnoho emocí a myslím si, že bez něj by to nešlo. Zaujaly mě úkoly, které Elita musela zvládat, jelikož to jejich příprava na princeznu vyžaduje. Také jsem si užila mnho akčních i emotivně vypjatých scén. Co mi trošku vadilo byla Američina nerozhodnost. Ale jelikož se podíváme i těm našim klukům pořádně na zoubek, ani se jí nedivím. Zhodnotila bych to jako čtivou, zábavnou knihu. Mě se prostě líbila stejně jako první díl.

11.10.2015

NocteNocteC. Cole

Úžasná, skvělá, nádherná a šokojící! Nemohla jsem se odtrhnout a konec se mě dostal. Sice jsem tršku tušila, že to něco takového bude ale nakonec mě stejně překvapil! Recenzi najdete na mém blogu:).

27.11.2015

Smrtná zimaSmrtná zimaK. A. Boorman

Úžasná kniha, spíše taková mystery ale rozhodně člověka nenudí. Byla jsem neustále napnutá, co se bude dít. Kvalitní četba, doporučuji! Recenze na blogu:)

Čtenář z vlaku v 6.27Čtenář z vlaku v 6.27J. Didierlaurent

Naprosto ze života, rozhodně se nejedná o oddechovku ale o knihu k zamyšlení. A pobavení:). Mě nezklamala! Recenze na blogu.

V TichuV TichuA. Bublanová

Kniha byla velice čtivá a také velice depresivní. Už podle stylu psaní člověk pozná, že je to česká próza. Připomnělo mi to stylem psaní (jednoduché věty, žádná souvětí) knihu Pod sněhem. Atmosférou zase film Pelíšky. Recenze na blogu.

20.03.2016

Kluk na větviKluk na větviD. Wattin

Kluk na větvi se mi velice líbil, hodnotím jej sto procenty, neboť si je právem zaslouží. I co se překladu a korekce týče, také tleskám zvolenému designu. Nejvíce si ale cením opravdu milého a vtipného obsahu, který mě příjemně překvapil.
Kluka na větvi doporučuji jak dětem, tak určitě i dospělým. Zabaví se obě dvě skupiny a ani jedna nebude litovat.
Recenze na blogu.

23.03.2016

Všichni jsme hleděli vzhůruVšichni jsme hleděli vzhůruT. Wallach

Bohužel mě kniha velice nudila. Dost jsem se do ní nutila. Pro mě asi není.

10.06.2016

SégrySégryR. Telgemeier

Velmi zábavný komiks, který vám nabízí přesně to, co prodává.

14.06.2016

Uvnitř mé hlavyUvnitř mé hlavyF. Zappia

Byla jsem natěšená na zajímavou zápletku, avšak dočkala jsem se spíše uhozeného děje, který jsem mnohdy nechápala (totiž - nechápala jsem návaznost různých situací, které jsem si měla asi domyslet), slabé byly i akční a dramatické chvilky. Byla čtivá a nenudila, ale... No zkráka je vidět, že je to prvotina.

02.07.2016

Probuzení Simona SpieraProbuzení Simona SpieraB. Albertalli

Hodně jsem se u knihy nasmála. Neustále jsem tipovala, kdo by Blue mohl být. To, jak čtenáře autorka napíná s jeho totožností až do konce, je od ní velmi dobrý tah. Tohle zkrátka miluju. Takové reálné záhadno:).Užila jsem si i spoustu romantiky a poznala fůru milých lidí. Škoda jen, že autorka nenapsala pokračování - i když není vlastně kam pokračovat, stejně by mě zajímalo, jak šel Simonův život dál.

Knihu Probuzení Simona Spiera rozhodně doporučuji. Je to taková ta kniha, z které na konci máte hezký pocit u srdce. Doufám, že se Yoli nebude bránit vydání dalších knih s podobnou tematikou nebo další počiny Becky Albertali.
Recenze: http://adrisbooks.blogspot.cz/2017/03/probuzeni-simona-spiera.html#more

Krvavé ostříKrvavé ostříS. J. Maas

Musím přiznat, že jsem se u knihy malinko trápila. Trvalo mi hodně dlouho ji přečíst. Nevím, čím to bylo. Novely byly skvěle napsané, příběhy poutavé, ale opět jsem padla v pocitech zpět na první a druhý díl, které jsem vnímala obdobně. Já mám prostě radši tu vyspělou Celaenu a opravdový boj za její zemi.

Rudá královnaRudá královnaV. Aveyard

To byla hrůza. Nuda, hrozné postavy. Předvídatelnost. A to jsem ani HG nečetla. Spíš jak Selekce s magií.

02. květnaodpad!

1 2 3 4 >