Adiemus Adiemus komentáře u knih

Talár a dres Talár a dres Dick Francis (p)

Bohužel mě celou dobu rušil často neobratný překlad a s imaginární slzou v oku jsem vzpomínala na Jaroslavu Moserovou.

20.12.2019 3 z 5

Když Klepiš potkal Klepiš Když Klepiš potkal Klepiš Robert Novotný

Skvělá kniha.

26.10.2019 5 z 5

Paklíč Paklíč Eduard Fiker

Překvapení. Fikera jsem měla zaškatulkovaného jako autora například Série C-L (zfilmované jako Na kolejích čeká vrah), ovšem tohle je jiný rank. Chvilku jsem měla podezření, jestli nejde o variantu na film Těžký život dobrodruha, ale vývoj příběhu připomínal spíš absurdní situace z Fuksových Nebožtíků na bále a přes počáteční skepsi jsem se nakonec výborně bavila. A propos, Václav Knop jako interpret audioknihy je skvělý.

19.08.2019 4 z 5

Zašmodrchaný svět Zašmodrchaný svět Ota Ulč

Lituju, že pana Ulče neznám osobně. Pravda, ve své sbírce pohlednic mám jednu jím podepsanou, leč není adresována mně.

10.10.2017 5 z 5

Mouchy naší doby Mouchy naší doby Ota Ulč

Ota Ulč je má krevní skupina. Pořád mě překvapuje, kolik názorů máme shodných. Jenže já je bohužel neumím tak přesně vyjádřit.

10.10.2017 5 z 5

Tělo a krev Tělo a krev Michael Cunningham

Pro mě nejčtivější Cunningham. Zvláštní, že je tu přirovnáván k Irvingově knize V jedné osobě, já si během četby několikrát připomněla Irvingova Pravidla moštárny.

18.09.2014 5 z 5

Cizí dítě Cizí dítě Alan Hollinghurst

Dojem z knihy dost kazí místy toporný překlad, jako by překladatelka neměla cit pro češtinu.

18.09.2014 4 z 5