adabraz adabraz komentáře u knih

Magor dětem Magor dětem Ivan Martin Jirous

Hezká knížka, líbila se mi pohádka o skřítcích :)

19.02.2024 3 z 5

Šťastná kočka v bytě Šťastná kočka v bytě Laetitia Barlerin

Fajn knížka plná opravdu užitečných informací pro lidi, kteří nemají moc zkušeností s kočkou v bytě :). Vše hezky vysvětlené a popsané.

30.10.2023 4 z 5

Jezevčík Jezevčík Leni Fiedelmeier

Fajn knížka pro chovatele jezevčíků :).

21.10.2023 3 z 5

Playground Playground Lars Kepler

Zajímavý námět o posmrtném životě. Jak je u Larse klasika, nechyběla dávka brutality a realizmu. Knížku bych znovu ale číst nemusela.

06.08.2023 3 z 5

Pohádkové pohromy! Paleček Pohádkové pohromy! Paleček Fabrice Colin

Nemůžu říct že je to pohádka pro děti, možná tak dorost :D. Je to celkem brutální..

01.06.2023 3 z 5

Zápisky mladého lékaře Zápisky mladého lékaře Michail Bulgakov

Tento děj jsem viděla nejdříve v seriálovém provedení s Danielem Redcliffem a velmi mě zaujal i pobavil. Po knize jsem sáhla kvůli čtenářské výzvě a nebyla jsem zklamaná :). Realismus a humor vás knihou provedou za jedno odpoledne.

04.05.2023 3 z 5

Její keřík Její keřík Penelope Bloom

Dočtena celá série. Jak jsem psala už u předchozích dílů, děj se pořád dokola opakuje. Nemůžu ale říct, že by mi to vyloženě vadilo. Je to fajn oddechovka, která mi vždy zvedne náladu svým humorem. Pro relaxaci doporučuji :).

03.05.2023 3 z 5

Moje nejmilejší pohádky Moje nejmilejší pohádky Nathalie Monnin

Jak název napovídá, tahle kniha pro mě byla opravdu nejmilejší když jsem byla malá. Moc krásné ilustrace.

26.04.2023 4 z 5

Její tajemství Její tajemství Penelope Bloom

Tuhle sérii jsem si oblíbila. Krátké a zábavné čtení na uvolnění. Trochu mě štval Peter a jeho hraní si na drsného šéfa. Jinak ale jsem se i dost nasmála :)

20.04.2023 3 z 5

Král Oidipús Král Oidipús Sofoklés

Jakožto dílo k maturitě, bych řekla že fajn volba. Hezky se to čte nebo popřípadě je hodně audio nahrávek, které máte poslechnuté například při uklízení :). Zároveň je to zajímavý děj.

02.10.2022 3 z 5

Souboj Souboj Lisa Jane Smith

Řekla bych že tento díl je lepší než první, líbí se mi zápletky, i když jde vlastně pořád o to samé. Vztahy, záporák, boj. Děj je ale i tak super.

01.10.2022 3 z 5

Přírodní péče o pleť a vlasy Přírodní péče o pleť a vlasy Sophie Thompson

Krásné přírodní recepty. Jak na péči o vlasy, kůži tak i soli do koupele. Opravdu hezká, moderní knížečka :).

29.09.2022 4 z 5

Svět podle Lu - Průvodce krásou každé bohyně bez ohledu na váhu a věk Svět podle Lu - Průvodce krásou každé bohyně bez ohledu na váhu a věk Lucie Dolejší

Tato kniha se příjemně četla. Mnoho zajímavých rad a tipů, které určitě využiju :). Líbilo se mi, že kniha je napsaná takovým stylem, že si připadáte jako při rozhovoru s kamarádkou na kávě.

29.09.2022 3 z 5

Zrození Zrození Lisa Jane Smith

Musím říct, že jsem tuto knihu četla pár let zpět, a jakožto fanynka upířích deníků, jsem samozřejmě byla nadšená za další "pokračování". Je zajímavé se dozvídat minulost bratrů Salvatorových a Katherine :).

29.09.2022 3 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Tento díl mám ráda, ale jak už je tu zmíněno párkrát. Je zda maličko hodně nereálných situací, každopádně ale super napínavých, takže to knize neubírá na kvalitě. Jen je potřeba se na to připravit :).

26.06.2022 3 z 5

Jeho banán Jeho banán Penelope Bloom

Fajn kniha na oddech, která mi většinu času hodně připomínala 50 odstínů šedi. Je stručná, věcná, vtipná. Člověk si u ní hezky odpočine.

06.05.2022 3 z 5

Dotek smrti Dotek smrti Gustav Tegby

Jak tu již hodně lidí zmínilo, opravdu není moc o co stát. Hlavní hrdinka je opravdu nepříjemná, a ze zajímavé pointy se nakonec nevyklubalo nic, co by ji vysvětlovalo.. určitě již nebudu číst nikdy znovu.

27.01.2022 1 z 5