adabraz adabraz komentáře u knih

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Darcy a její knížky jsou opravdu něco. Nejedná se jen o obyčejný trochu strašidelný příběh. Opravdu napínavá, strašidelná, vtipná a super knížka.

28.04.2023 4 z 5

Maryša Maryša Vilém Mrštík

Dobrá divadelní hra, která se nebojí ukázat syrovost a realitu života.

26.04.2023 3 z 5

Deník Anne Frankové Deník Anne Frankové Anne Frank

Upřímně, u této knihy mi bylo několikrát opravdu hodně smutno. Bohužel toto byla/je realita, kterou musela/musí některé rodiny žít. Po dočtení jsem si najednou začala opravdu hodně vážit toho, jaký život mám. Je to napsané dobře a určitě by si to měl přečíst každý. Tato kniha zůstane navždy v mém srdci kam se hluboce zaryla.

01.10.2022 4 z 5

Kniha se hezky čte, určitě přináší skvělá moudra. Určitě si ji někdy znovu přečtu. Stojí za to.

01.10.2022 5 z 5

Tahle kniha se mi moc líbila. Byla depresivní - to ano, ale velmi mě fascinoval konec.. Děj byl maličko táhlý ale to mi vůbec nevadilo. Hlavní postava je opravdová hrdinka.

01.10.2022 4 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Myslím, že tuto knihu zná opravdu hodně lidí. Mně se na ní líbilo vyobrazení lásky - pozitivního citu, mezi strachem a chudobou v době války. Lucie mi připadala dost chladná.. zároveň o to víc mě překvapil konec knihy.

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Knížky od této autorky mám moc ráda. Občas mám problém s velkým počtem podezřelých, ve kterém se prostě musíte naučit vyznat. Děj byl zajímavý a do konce mě nenapadlo, kdo byl opravdu skutečným vrahem.

24.07.2023 4 z 5

Jeho balík Jeho balík Penelope Bloom

Sarkasmus hlavní postavy je opravdu skvělý. Bez něj by tento příběh byl suchý a stereotypní. Děj se de facto pořád opakuje - záhadný bohatý sexy muž a žena v nesnázích. Na odpočinek a pobavení ale stačí :).

30.03.2023 3 z 5

Její třešničky Její třešničky Penelope Bloom

Tahle knížka byla další ze série "oddechových". Získala si mě pro vtipné situace a humor, kterého je v ní požehnaně. Pokud chcete čtení u kterého se pobavíte a zrelaxujete, doporučuji :).

09.10.2022 3 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Vím, že tato kniha má hodně svých obdivovatelů, avšak mě nikdy neoslovila. Nebyla pro mě zajímavá, spíš depresivní. Znovu už bych ji číst nechtěla.

01.10.2022 2 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Opravdu zajímavá a napínavá kniha. Líbilo se mi, jak postupně odkrýval děj příběhy všech přítomných lidí.

27.03.2022 4 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

V první půlce knihy jsem se trochu nudila. V té druhé už bylo hodně zvratů a zajímavých událostí. Konec mi přišel maličko uspěchaný ale celkově za mě doporučuji :).

10.11.2023 4 z 5

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

Opravdu úžasná kniha. Po dlouhé době fakt krásná romantická kniha, plná radostí a starostí. Má vše, humor, překážky, lásku, smutek a hlavně skvělý děj i konec. Doporučuji.

24.10.2023 5 z 5

Muž bez tváře Muž bez tváře Dennis Jürgensen

Skvěle napsaná, brutální detektivka. Opravdu doporučuji.

13.09.2023 5 z 5

Neuvěřitelné příhody žáků Kopyta a Mňouka 1 Neuvěřitelné příhody žáků Kopyta a Mňouka 1 Miloslav Švandrlík

Zábavné čtení, které nejen pobaví ale i ponaučí a vrátí vás do dětských chvil :).

26.04.2023 4 z 5

Moře vzpomínek Moře vzpomínek Fiona Valpy

No, nebudu lhát. U této knížky jsem si párkrát pěkně pobrečela :D . Je opravdu hezky a dojemně napsaná.. příběh je skvělý, zajímavý, plný zvratů a životních příběhů. Výstižně poukazuje na to, že život dokáže být velmi krutý, smutný a chaotický. Stejně tak ale krásný, zajímavý a jedinečný. Doporučuji.

13.04.2023 4 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

První kniha od autora co jsem četla. Občas mi Harry lezl trochu na nervy, ale postupem času jsem si na jeho osobnost zvykla. Kniha je brutální a vtipná zároveň, což se mi na ní opravdu líbilo. Není to jen klasický mord o ničem :).

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

První kniha od Larse Keplera, kterou jsem četla. Zaujala mě hned od začátku do konce. Je maličko brutální a hypnotické stavy jsou popisovány možná maličko zbytečně zdlouhavě. To ale ději a celkově knize neubírá na hodnotě. Vřele doporučuji.

01.10.2022

Smrt krásných srnců Smrt krásných srnců Ota Pavel

Povídky jsou zajímavé avšak dost ponuré, což se z názvu asi dalo čekat. Dobře a rychle se čte.

01.10.2022 3 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Za mě je tenhle díl Harryho Pottera úplně nejlepší. Miluju celý děj, postavy, zvraty, úkoly , atmosféru. Skvěle se čte ️.

01.10.2022 5 z 5