Acinore Acinore komentáře u knih

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Příběh holčiny, která se narodila ve stejném roce jako já. V šílené rodině. Pokroucení dětské duše v přímém přenosu. Rodina, okolí, systém, všechno špatně. Příběh o tom, jak přemýšlí dítě, co vše se mu může stát a jaké to má následky. Je to těžký čtení, ale paní spisovatelka opět nezklamala.

14.04.2023 5 z 5

Věci, na které nastal čas Věci, na které nastal čas Petra Soukupová

Celou dobu čtení jsem měla pocit dejavu.. Jako by autorka žila s náma doma. Snad se jednou nedopracujeme i k tomu závěru :) ale to je prostě život, tak bych to shrnula. Bylo fajn vidět do hlavy všem účastníkům, člověk to pak přehodnotí i u sebe.

17.01.2022 5 z 5

Vesnice Vesnice Kristýna Trpková

Prosím, dočkám se někdy krimi, kdy nebudu muset řešit emoční vztahy mezi hlavními vyšetřovateli?? To už je tak ohraný, láska mezi mrtvolami. A ještě ty pubertálně rádoby barvitý popisky.. Ne, tohle ne.

Přitom případ na řešení fakt zajímavý, škoda té omáčky okolo.

17.04.2022 3 z 5

Odbočka v lesích Odbočka v lesích Kateřina Karolová

(SPOILER) Nevim, mám smíšený pocity. Postavám táhne na 30 a chovají se jak děti - ještě než se dostanou do lesa. Až tam se prý setkají s drogama, no nevim, spíš bych tipla, že na drogách jedou odjakživa.

04.03.2022 2 z 5

Pod hladinou Pod hladinou Rachel Caine (p)

Tahle série mě hodně baví.. a teprve až teď s novým dílem jsem zjistila, že Rachel Caine loni podlehla rakovině... četla jsem od ní víc knížek a pro literární svět je to velká ztráta, moc mě to mrzí..

29.05.2021

První krev První krev Angela Marsons

První krev, první knížka letošního roku :)

Původně se mi do ní ani nechtělo, říkala jsem si, proč se proboha vracet a vrtat v minulosti, když je tu rozjetejch 11 dílů... ale bylo to super a dalo se to přežít, možná se mi tenhle díl líbil i nejvíc ze všech.

07.01.2022 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Nevím no, chyběla tomu hloubka.. Celkově příběh o ničem, zdejší recenze nechápu. I škoda toho konce, zajímalo by mě jak to bylo dál.

29.01.2020 3 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Škoda toho konce, ráda bych si přečetla jak to bylo dál.. :)

03.05.2019 5 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Není co vytknout :)

31.05.2020 5 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Skvělá jednohubka, přečteno za večer. Člověk podezírá snad úplně všechny, ale vrah je ve finále ten nejmíň pravděpodobný (i když v úvahu přišel taky). Nejde přestat číst, dokud nevíte jak to bylo. Za mě super!

29.08.2022 5 z 5

Zrcadlový muž Zrcadlový muž Lars Kepler

Vážně? Asi to bude tím, že jsem četla jen dva díly z téhle série a prostě mi to nic neříká. Nedokážu se do toho dostat. Joona mě šíleně nebaví (btw opium? Really?), absolutně nechápu zdejší recenze, do čtení jsem se musela nutit, půlka mě nudila tak moc, že by z toho člověk začal pít.. No nic, třeba ji jednou i dočtu.

18.12.2020 2 z 5

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Celá série naprosto super :)

30.08.2017 5 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Super krimi na letní čtení ;-) člověk se nenudí a čte se sama..

24.07.2017 4 z 5

Buď hodná Buď hodná Irena Piloušková

Silný. A těžký čtení. Kdo si něčím podobným neprošel, ten to nikdy nepochopí. Každá z žen v téhle rodině měla svůj příběh.

28.02.2023 5 z 5

Smrtholka Smrtholka Lucie Faulerová

Na tyhle psychodramata už jsem asi stará.. Nedalo se to. Tadam.

10.06.2021 odpad!

Dokonalá smrt Dokonalá smrt Helen Fields

Podle mě zatím nejlepší díl..

15.03.2020 4 z 5

Hora mezi námi Hora mezi námi Charles Martin

Super. I když samo o sobě scifi, však kolikrát člověk přežije havárii letadla a ještě má s sebou doktora co leze po horách, s veškerou horskou výbavou, dokonce s prutem, lukem a šípy.. A se psem :) to už by fakt musel přežít každej.. spoiler - Konec a vysvětlení s Rachel a dětma, to jsem nečekala a za to velké plus.. Jinak klasika, žili šťastně až do smrti..

10.11.2017 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Mně se to teda moc líbilo, přečteno za chvilku ;)

24.04.2016 5 z 5

Silo Silo Hugh Howey

Wow! Konec trošku zdlouhavej, ale jinak to nemělo chybu :) perfektně vymyšleno, máme tu dalšího nadějnýho autora!

04.02.2015 5 z 5

Zvedá se vítr Zvedá se vítr Kateřina Surmanová

Určitě lepší než první díl, i když tam zas trochu strašilo náboženství. Ale fakt jen trochu, takže cajk. Má to hlavu a patu a hezky se to prolíná i s první knížkou. Autorka očividně roste s každým dílem, takže se opravdu těším na další knížku, jestli nějaká bude. Snad jo :)

17.10.2023 4 z 5