aajuska aajuska komentáře u knih

Marťan Marťan Andy Weir

Skvělý, na to, do jaké situace se hrdina dostal, vtipné a s nadhledem. Občas sice trochu moc fyzikálních, chemických, technických a vědeckých detailů, ale tady to má smysl. Jsem zvědavá na filmové zpracování, ale nevěřím, že to může fungovat bez deníkové formy a trochu se bojím, že to na plátně sklouzne k patetickemu hrdinskému dojaku, čemuž se právě předloha úspěšně vyhýbá.

15.09.2015 5 z 5

Smrt papaláše Smrt papaláše Jan Bauer

Tak do 3/4 mě to jako ryze průměrná oddychovka na dovolenou vůbec neuráželo, ale "rozuzlení" to posílá do háje. Prostě nějak to s tou vraždou zametem.. A proč se na posledních čtyřiceti stranách najednou objevila další s ničím nesouvisející linie? Jako by tam vražda byla jenom kvůli nálepce "detektivka", která prodává.. Kdyby to autor napsal jen jako příběh, který ukazuje zákulisí novinařiny za komunismu, nebylo by to špatné. Prostředí redakce Vesnický listů je na tom totiž rozhodně to nejzajímavější.
P.S. Hodnocení by mělo být ještě o hvězdičku nižší kvůli té spoustě chyb v textu, chybějící slovíčka, hlavně předložky, chyba ve jménu atd., dost to ruší.

25.07.2015 2 z 5

Místo pro tajnosti Místo pro tajnosti Tana French

Rozhodně čtivé, také je fajn rozdělení na dvě časové linie, díky čemuž čtenář postupně odhaluje souvislosti. Kniha je ale přeci jenom trochu moc dlouhá, výslechy holek se opakují, některé popisy prostředí jsou zbytečně zdlouhavé, jakoby poetické, bez motivu magie by se kniha také obešla. Tana French přesto rozhodně patří mezi nejlepší současné autory detektivek (a že jich je..).

24.09.2015 4 z 5

První dojmy První dojmy Charlie Lovett

Krásná oslava čtení a literatury. Baví příběh že současnosti i smyšlené pozadí vzniku Pýchy a předsudku. Bohužel ke konci je zápletka přitazena za vlasy a dostáva se k tomu, co Sophie v předchozím ději sama kritizuje - neverohodnosti a nerealnosti. Ale možná to byl záměr.. Každopádně plus za nápad a čtivost.

15.09.2015 4 z 5