99jana99 99jana99 komentáře u knih

Gazely Gazely Patrik Hartl

Připadá mi, že najednou mají spisovatelé pocit, že kniha musí obsahovat nějaké to sprosté slovo, jinak se nebude prodávat, neumím si vysvětlit, proč tam musí být, když to šlo v předchozích knihách i bez nich. Já za to naopak hvězdu ubírám,protože jsou v knize naprosto zbytečně a vadí mi to. Jinak je kniha psaná čtivě, jak jsem u pana Hartla zvyklá.

23.11.2023 4 z 5

Hodinky od Ašera Hodinky od Ašera Zuzana Dostálová

(SPOILER) Kniha mě zaujala hned od začátku, velmi čtivě napsaný příběh Heleny a Karla. Co všechno se může v životě přihodit, aby jste přišli o všechno? Asi bych uvítala pokračování s příznivějším koncem, ale vždycky všechno nemůže končit pohádkově. Doporučuji.

01.11.2023 5 z 5

K moři K moři Petra Soukupová

Mě styl paní Soukupové nesedí, nechápu věty bez sloves, strohé. Příběh plný deprese, kdy už děti se snad rodí nešťastné, smutné, zlé a takto je to až do dospělosti, pak smrti a do konce knihy, kdy si všichni ubližují a nechápou se.

23.08.2023 2 z 5

Mačacia stopa Mačacia stopa Dominik Dán

Musela jsem několik knih čekat, než se dozvím, jak to bylo s paní Hildou a jejím manželem. Opět skvěle napsané, moc mě to bavilo.

28.07.2023 5 z 5

Podívej se podruhé... Podívej se podruhé... Dagmar Digma Čechová

Třetí kniha, kterou jsem od této spisovatelky četla a opět mě bavila. Zajímavé téma a Oldřich to celé vyřešil skvěle.

15.05.2023 4 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Tuhle knihu jsem stále odkládala s pocitem, že mě nebude bavit. Spletla jsem se. Bavila mě od první kapitoly. Čtivě napsané , pěkně se to proplétalo, ale nebyly zmatky v postavách, vždy bylo jasné o kom kapitola je. Za mě doporučuji.

29.03.2023 5 z 5

Děvčátko Děvčátko Martin Goffa

Přečteno za jeden den, nejlepší ze série Marka Vráze, Miko mě bavil zatím víc, až teď to bylo skvěle napsané od začátku do konce. Walta naprosto chápu , za mě kladná postava knihy, která neměla už co ztratit….”nesuď , když nechodíš v mých botách “ řekl Walt

20.11.2021 5 z 5

Přiznat vinu Přiznat vinu Martin Goffa

Tak opět skvělý pan Goffa. V půlce knihy jsem si říkala, že se to začíná vléct, že mě to přestává bavit, že mi chybí Miko Syrový, ale pan Goffa umí a ví, a proto přijde část Přiznat vinu, která má spád a přečtěte jí jedním dechem. Konec je překvapivý, skvělý, děsivý....

03.06.2021 5 z 5

Nemusíš! Nemusíš! Dagmar Digma Čechová

Opět skvěle napsaná kniha paní Čechové. Střídají se kapitoly dvou hlavních hodinek a snad poprvé jsem u knihy dobře odhadla konec. Těším se na další knihu této spisovatelky a doporučuji přečíst.

08.03.2024 5 z 5

Revizor Revizor Nikolaj Vasiljevič Gogol

Taková rychlovka do výzvy. Nejdřív jsem si říkala, že to bude utrpení, ale nebylo při počtu stran, které kniha má.

07.05.2023 3 z 5

Jak dostat tatínka do polepšovny Jak dostat tatínka do polepšovny Marie Poledňáková

Tak já jsem si knihu užila úplně stejně jako si vždycky užívám film. Smála jsem se a vlastně jsem ráda, že to bylo napsáno stejně jako film. Skvělá oddychovka.

18.04.2023 5 z 5

Polednice Polednice Jiří Březina

Kniha se opět čte velmi dobře, ale dějově mě Promlčení bavilo víc. Určitě si přečtu další knihy pana Březiny.

01.08.2022 4 z 5

Pět malých prasátek Pět malých prasátek Agatha Christie

Nejdřív jsem si říkala , co na tom všichni mají tak skvělého , vždyť je to hromada jmen, která se mi pletou, po prvním díle bych čekala konec, ale přišel druhý díl a můj zájem stoupal a na konci nemůžu než dát pět hvězd. Celou knihu si myslíte , že znáte pachatele a v poslední kapitole vás Poirot vyvede z omylu a nabídne nečekaný zvrat.

18.03.2022 5 z 5

Mezi dvěma ohni Mezi dvěma ohni Martin Goffa

Již několikátá kniha p. Goffy a opět nemůžu jinak než 5 hvězd. Mě to prostě baví. Má to napětí, humor... Už se těším na další knihu

21.03.2021 5 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Nejdřív jsem si říkala, že sice zajímavé čtení, ale tak na tři hvězdy, žádné "přečteno jedním dechem", ale část, kde se vydali do pohoří, knihu posunul na plný počet hvězd. Konec byl opravdu..... víc čtení už by moje nervy neunesly, naprosto strhující

01.02.2021 4 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Kdyby to šlo, dám i více hvězd, nejdřív jsem se sice musela srovnat se stylem psaní, chyběly mi dialogy v uvozovkách, na které jsem zvyklá, ale po pár stránkách už ne. Skvělé, poutavě napsané. Dobu, o které se v knize píše hodnotit nemůžu, protože nikdy nepochopím, kde se vzalo v člověku tolik zla, aby dokázal takto zacházet s druhým člověkem. Nepochopím, kde se v Zuzaně brala síla dál žít. Každopádně jedna z nej knih co jsem četla.

22.01.2021 5 z 5

Nevieš dňa, nevieš hodiny Nevieš dňa, nevieš hodiny Dominik Dán

Opět příjemná detektivka Dominika Dána. Má to spád, ale žádné napětí, spíš příběh, což mě nevadí.

20.04.2024 4 z 5

Rekonstrukce Rekonstrukce Viktorie Hanišová

Ach jo, ty konce paní Hanišové..spíš nekonce. Zajímalo by mě, jestli je to záměr a paní Hanišová ví co tím chtěla říct, nebo jí dojde dech a tak to nechá nedokončené. Kniha mě zaujala od první stránky, je napsána velmi čtivě, takže doporučuji.

26.02.2024 5 z 5

S tváří beránka S tváří beránka Magda Váňová

Knihy paní Váňové mě zatím bavily všechny, a u této je to stejně. Příběh Violy a její zavistivé kamarádky se četl moc dobře. Těším se na další knihu této spisovatelky.

03.02.2024 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Všechny knihy paní Mornštajnové, včetně Listopadu, jsou pecka, ale tahle je pro mě bohužel zklamáním. Nezlehčuju určitě téma knihy, ale samotnou knihu hodnotím jako velmi slabou, několikrát jsem měla chuť ani jí nedočíst, ikdyž je napsaná čtivě. K malé cacoře jsem necítila vůbec žádnou lítost, spíš mě štvalo jak lhala, přemýšlela a tím dokázala ublížit nevinným. Špatně je v knize i to, že stačilo kývnout a byl odsouzen nevinný člověk, tomu nevěřím. Kniha jak je napsaná mi nesedla.

24.05.2023 2 z 5