99jana99 99jana99 komentáře u knih

Primární důvěra - úhel pohledu Primární důvěra - úhel pohledu Martin Goffa

Tak tohle bylo zatím nejlepší od Goffy, pět hvězdiček nestačí. Ani mi nevadí otevřený konec, protože pokud to nedopadlo pro Mika dobře, tak to vědět nechci. Goffa píše čtivě, vtipně,popisuje reálné scény, vůbec nevadí, že není na každé stránce napětí. Zato v každé knížce Miko řídí poté, co se něčeho napil:-(

09.05.2021 5 z 5

Tři kamarádi Tři kamarádi Erich Maria Remarque (p)

"Pat" řekl jsem "Pat". A bylo to poprvé co mi neodpověděla. Tento konec mě dostal před 30ti lety, stejně jako teď. Krásně psaný příběh tří kamarádů a jedné lásky. Má první kniha v životě , kterou jsem četla podruhé.

07.11.2020 5 z 5

Chalupa Chalupa Pavlína Křivánková

Příběh dvou naprosto odlišných žen, které spojoval jeden muž, manžel a milenec. Kniha mě bavila od začátku až do konce. Čtivě napsané.

14.03.2024 4 z 5

Jednou nohou v hrobe Jednou nohou v hrobe Dominik Dán

Tak tenhle příběh mě moc bavil. Ikdyz už jsem asi “přejezená toho pošťuchování a první výslech Zaborského to bylo o nervy než se vymáčknul, ale pak se to rozjelo a jelo to až do konce. Vracení se v příběhu mi nevadilo.

26.12.2023 5 z 5

Kyselé třešně Kyselé třešně Lenka Chalupová

Kniha se mi četla moc dobře, ikdyž je to smutná doba. Skvěle popsané postavy, příběh , který zaujme. Těším se na další knihu paní Chalupové a doporučuji.

30.11.2023 5 z 5

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

Závěr knihy mě naprosto dostal a to několikrát. Vadilo mi přeskakování z jedné osoby na druhou, ale chápu, ze takto to muselo být.

18.05.2023 4 z 5

Kronika volného pádu Kronika volného pádu Martin Goffa

I přesto, že jsem si kovidovou dobu užila v práci, vyčerpaná hlavně psychicky, tak díky této knize vím, že někteří doma to měli asi horší, super pohled z druhé strany. Čtivě napsané, to pan Goffa umí. Opět mě kniha bavila a doporučuji, ikdyz je hodně depresivní.

04.02.2023 5 z 5

Tajomný závoj Tajomný závoj Dominik Dán

Po předchozích knihách mě tato bavila o hvězdičku méně. Asi mi vadily zbytečně dlouhé opisy některých situací, jakoby autor potřeboval zaplnit stránky. I tak super a doporučuji.

27.01.2023 4 z 5

Četla jsem na konec série s Mikem a moc mě to bavilo. U povídky Julo jsem se fakt pobavila, stejně tak u Zuzanky :-). Mám pocit, že kdyby pan Goffa psal "o ničem", tak by o tom dokázal psát čtivě, zajímavě a s humorem. Tento spisovatel mě opravdu baví.

20.05.2021 5 z 5

Anna ze Zeleného domu Anna ze Zeleného domu Lucy Maud Montgomery

Krásná knížka, ikdyz venku pršelo, měla jsem při čtení knihy pocit , že mi v pokoji svítí slunce, kvetou fialky a rozkvétají stromy... Anna místy hodně upovídaná, ale plná fantazie, nadšení... dojemný konec, jsem ráda, že jsem se rozhodla pro tuhle knihu ze čtenářské výzvy.

14.04.2021 5 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Tohle jsem přečetla jedním dechem. Krásně napsaný příběh psa. Není co dodat, prostě přečtěte.

22.03.2021 4 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Tleskám paní Lednické, jak skvěle dokáže psát. Vůbec nevím, co bych měla napsat k hodnocení, ale určitě doporučuji přečíst a těším se na třetí díl.

21.02.2021 5 z 5

Žiješ iba dvakrát Žiješ iba dvakrát Dominik Dán

Četla jsem hned po knížce Cela číslo 17a opět jsem nadšená. Za mě hodně povedené, čtivé.

29.03.2024

Krycí jméno Studentka Krycí jméno Studentka Milena Štráfeldová

Kniha mě moc bavila, čtivě napsané, nemohla jsem se od příběhu odtrhnout. Hrozná doba nesmyslných výslechů, omezování a zavírání lidí za odlišné názory.

01.01.2024 5 z 5

Dlouhá trať Dlouhá trať Viktorie Hanišová

Tak tohle se mi četlo nelehko, ale rychle. Paní Hanišová umí psát. Je to kniha povídek a v každé jiný problém. Moc se mi to líbilo a doporučuji.

31.10.2023 5 z 5

Silný příběh, těžko něco komentovat, určitě obohatil mé vědomosti, ale první půlka knihy byla pro mě čtenářské trápení a proto musím ubrat hvězdy.

22.04.2023 3 z 5

Bremeno minulosti Bremeno minulosti Dominik Dán

Opět skvělý Dominik Dan,začala jsem číst hned po dočtení V tieni, že se dozvím víc o kostře vykopané v lese, ale nestalo se tak. Takže musím číst další díl, na což se ale těším.

02.11.2022 4 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Krásná knížka, četla se dobře, s blížícím se koncem se zvyšovalo mé nadšení z knihy, na posledních stránkách jsem se usmívala a zároveň měla slzy v očích. Určitě doporučuji.

29.05.2021 5 z 5

Pomocnice Pomocnice Freida McFadden

Chápu vysoké hodnocení knihy. Kniha má tři části, při čtení 1.jsem si říkala, že je to sice čtivě napsané, protože mě to nutilo číst dál, ale že to není to co bych chtěla ještě někdy číst. Nechápala jsem proč by si někdo měl nechat líbit to, co hlavní hrdinka. A pak kniha skočila do 2. části a už se nedalo přestat číst. Skvěle vymyšlené , ve 3.části jsem se i pobavila. Doporučuji.

25.04.2024 5 z 5

Liščí tanec Liščí tanec Lenka Chalupová

Od knihy jsem se nemohla odtrhnout. Perfektně napsané. Těším se na další knihu paní Chalupové.

18.12.2023 5 z 5