4444913 4444913 komentáře u knih

Pacifik v plamenech Pacifik v plamenech Miloš Hubáček

Nemám co dodat,perfektně zpracovaná kniha,podrobná,přesná,ta musela stát práce a času.Ale vyplatilo se,lépe už to snad nejde.

20.04.2019 5 z 5

Moje Británie Moje Británie Karel Kyncl

Dokonalost je pojem relativní ale je to dokonalé.

20.04.2019 5 z 5

Deníček prince George Deníček prince George Clare Bennett

Ta knížka si prostě střílí z Georgemánie,to je nutné vzít.Kdyby tady denodenně tisk rozebíral neuvěřitelné detaily a psal neuvěřitelné nesmysly tak by to zřejmě někdo taky napsal.Jenže čekat info o malém princi,hledat tu nějaké reálie ap.je prostě úplně marné.A jen pro informaci pro názor obsažewný níže-královská rodina prostě plní povinnosti které jinde zasdxtává hlava státu.Plus navíc velká řada jejích členů se věnuje charitě a každoročně pro různé dobročinné organizace získají stamiliony liber(přes dvěstě milionů)No a princeznu Dianu bohužel zajímala hlavně princezna Diuana,to nebyl žádný výjimečný anděl,jen se o dobročinné aktivitě ostatních (tolik)nepsalo.

13.04.2019 4 z 5

Královna Alžběta II. - Pamětní album k diamantovému výročí vlády Královna Alžběta II. - Pamětní album k diamantovému výročí vlády Priscilla Jane Stephanie Roberts

Hezky udělaná kniha k výročí.Nejvíc si cením nepříliš známých fotek,texty vztahující se k jednotlivým rokům jsou až příliš stručné

11.04.2019 4 z 5

Můj manžel a já Můj manžel a já Ingrid Seward

Chtěla jsem dát čtyři ale když může tichšlápek dávat hvězdu dolů za to,že je patrno jak autorka neměla ráda Dianu můžu jít nahoru za její odvahu jít proti proudu a dělat si nepřátele v zájmu historické pravdy.Nebylo proč mít ji rád a autorka to prostě příliš dobře ví.Vyčítala bych jen jako jindy že nejde moc pod povrch v pohledu na hlavní hrdiny,je to takové až moc jak by se chtěli popsat oni sami.Až mi někdy připadá že blízká spolupráce s předměty knížky je na škodu,clověk má možná pocit že za exkluzivní přístup je něco dlužen a výsledek je takový plochý jako tady,děsivě směšný jako u Mortona nebo děravý jak cedník a povrchní u Katie Nichollové,

Život je kulatý Život je kulatý Zuzana Maléřová

Pěkné a zajímavé rozhovory,velmi originální a takové osobní.Fotografie bych označila také za nevšední.Drobná brožovaná knížka co se tváří nenápadně ale je opravdu skvělá.

Eva Olmerová Eva Olmerová Jaroslav Kříženecký

Objektivní asi nebudu,Eva Olmerová a Hana Hegerová jsou pro mě jedinečné zpěvačky,které do toho daly všechno a moc ráda je poslouchám takže jsem si ráda přečetla i knížku.Smutné že takový talent měl takové problémy které ji nakonec asi i doběhly ale pro fanoušky určitě moc dobrá knížka.

09.04.2019 5 z 5

Prezidentův vězeň - Na hradě plném bláznů Prezidentův vězeň - Na hradě plném bláznů Vladimír Škutina

Veselá knížka z neveselé doby při jejímž čtení běhá mráz po zádech,co bylo vůbec možné.Lehké čtivo s těžkými následky.

02.04.2019 4 z 5

Alžběta II. - pravda o jejím životě Alžběta II. - pravda o jejím životě Martin Valeš

Na Blesk ( a jeho hrůzostrašné zpravodajství z britské královské rodiny) dobrý.Nenašla jsem žádné chyby a je tam spousta ne moc známých faktů.

07.10.2023 2 z 5

Kráľovná: Jej život Kráľovná: Jej život Andrew Morton

Klasický Morton.Ukecaný,nepřesný,bulvární.Pokud někdo baští bulvár tak pro něj snad má kniha cenu,jinak je na trhu spousta lepších.

07.10.2023

William a Harry: Bitva bratrů William a Harry: Bitva bratrů Robert Lacey

Malá vsuvka k popisu knihy-"pokud jste četli příběh viděný očima královské rodiny..." tak musíte přestat s halucinogenními houbičkami. Žádná taková kniha neexistuje.Královská rodina prostě mlčí.

24.08.2023 1 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Jelikož tentokrát Erika nebyla obětí mužské šikany četlo se mi to mnohem líp než Noční lov.Jen mi trochu přijde že autor má "problém" schovat vraha mezi ostatní postavy příběhu.Dobře,v Nočním lovu ho propálil sám velice brzy ale stejně už jsem měla tucha,tentokrát tam jeden taky trčel jak bolavý palec strašně brzy ale rozluštění je tedy bomba,to zas jo.Nelogicky jsem začla Nočním lovem,pokračovala Temnými hlubinami a teď se chystám na Dívku v ledu.

24.08.2023 3 z 5

Královna Alžběta II. Královna Alžběta II. Andrew Morton

Nic.Mortin jako vždy.Pokud někdo skutečně chce jednosvazkový kvalitní životopis je Zrazená koruna.Alžběty II.tak kniha Sally Bedell-Smithové je to nejlepší co se dá vzít.Jediný člověk kterého morton z královské rodiny znal osobně byla princezna z Walesu,tedy předchozí princezna z Walesu.O tom jak členové rodiny přijímají knihy o nich napsané neví nic ani nejbližší spolupracovníci dotyčných,natož chlápek se kterým nemluví z královské rodiny ani noha od stolu.Většina je opsána odjinud,vyfantazírována a (ne)pěkně zmanipulována.Jediná Mortonova kniha která za něco stojí je Zrazená koruna.

14.04.2023 1 z 5

Pomsta: Meghan, Harry a válka mezi Windsory Pomsta: Meghan, Harry a válka mezi Windsory Tom Bower

Bower na své poměry docela věcný nicméně ne zcela důvěryhodný je pořád.Některé historky jsou nejen neověřené ale dokonce neověřitelné.K tomu že je to psáno z hlediska paláce-to může napsat jen někdo kdo nezná vztah Charlese a Toma Bowera.Že z toho palác vychází líp je dané tím že na jejich straně kopance ani extrabuřty nejsou zatímco Harry a Meghan se chovali tak že by je člověk přetrhl jak hada.Vrátím se k té neověřitelnosti.Harry a Meghan se vyjádřili že se "někdo z rodiny měl zachovat nepěkně"(upřímně,zapletli se do toho už oni dva když se to podle nich stalo úplně jinak a úplně jindy),Lady Colin Campbell ve své knize práskla že to byla Anna ,Christopher Andersen že Charles ,Tom Bower že Camilla.Na to konto ještě Harry po dvou letech běsnění řekl že rasistický nebyl nikdo z nich.No a teď si to rozmotejte.Zcela nemožné.Mé shrnutí-Harry a Meghan dostali co proto ale jejich jednání si to zasloužilo,palác podle mě nehájí ale tam se prostě chovali jako vždy profesionálně a prostě fungovali dál jako vždy.Mám dvě Bowerovy knihy,tato je určitě ta lepší.Hlavně si cením že si autor dal práci prohrabat a prověřit různé události i když s jeho pohledem vždy nesouhlasím.Př.-jedno Harryho "příliš upřímné "interview z doby dávno před Meghan kdy řekl že se nikdo na post krále moc netřese ale všichni to prostě berou jako povinnost a dělají to nejlepší -má za chybu,já nevím úplně proč.Upřímnost mi nevadí ale ze lží bych vyletěla z kůže..

14.04.2023 4 z 5

William a Harry: Bitva bratrů William a Harry: Bitva bratrů Robert Lacey

V češtině vyšlo druhé přepracované vydání které je tedy opravdu hodně přepracované.Kdysi velice kvalitní autor publikací o královské rodině se spojil s Netflixem který se specializuje na výdělečné ztvárnění historie a historická přesnost jde do kopru.Lacey samozřejmě psát umí a pokud si někdo chce počíst tak prosím ale hledat v tomto spisku věrohodné informace není nejrozumnější počin.Popisovat vpravdě horrorové události jako že královna neměla při televizním projevu na stole za ní fotku Harryho a Meghan což Laceyho Netflixové spoluzaměstnance přimělo přehodnotit svou roli je snad blbé i jako vtip.Při Vánočním projevu je za ní stabilně snad jedině princ Philip,už byl k nevidění i samotný následník trůnu princ Charles..Také v projevu zmínila osmé pravnouče (Archieho)ale NE JMÉNEM tak to vidíte,lidi.No,občas nezmínila ani svatbu někoho z rodiny.Je hrozné že Harrymu a Meghan nebylo palácem dovoleno si vydělávat vlastní peníze zatímco Charles má značku Duchy Original-autor ovšem totálně zasklil klíčový fakt že Charlesova firma naprosto veškeré výdělky do poslední pence vráží do charity a pro něj osobně z toho nejde ani flok což je v pořádku ale prodávat své postavení internetovým platformám jako mělo být Quibi už ale ne.Ubohý Harry se právem zlobí na Williama protože když se narval do uniformy Afrika-korpsu tak mu v tom nezabránil a chudák Harry to zase odnesl za Williama který se těšil ochraně jako budoucí král-inteligent Harry měl 21 roků,to snad mohl mít vlastní mozek,ne?Co "odnesl"za Williama nechápu,promiňte.No a Lacey tvrdí že od té doby se v Harrym "něco zlomilo,ztratil ve Williama důvěru,bůh ví co všechno si uvědomil"akorát že řeč je o roce 2005 a existují stovky pořadů a rozhovorů kde se Harry o Williamovi vyjadřuje jako o nejbližší osobě,příteli a podobně a pokud je někdo fanda a dění kolem Windsorů jen trochu sleduje mohl vidět že spolu oba vycházeli skvěle a později po Williamově svatbě s Kate(2011)tvořili nesmírně sympatické trio a sám Harry se o Kate vyjadřoval jako o sestře kterou nikdy neměl.Prostě kniha pro Sussexmaniaky.Jinak je k mání jmenný rejstřík a tři oddíly chronicky známých barevných fotek plus jsou u jednotlivých kapitol docela vtipné a ostré černobílé karikatury které jsou pro mě na této knize to nejlepší.

07.10.2021 1 z 5

Nancy Reaganová Nancy Reaganová Kitty Kelley

Kniha hodně kousavá a jedovatá.Autorka Nancy nedaruje naprosto nic ale mně osobně se zdá té kritiky až příliš hlavně proto že to kritizované chování vlastně nikomu neubližovalo a paní R.nebyla nějak zlá,útočná nebo hamižná ale jen snaživá,ochranářská a v americkém slova smyslu dokonalá.S dcerou si moc nerozuměli-no těžko mohl být jejich životní styl odlišnější akdybych musela volit tak spíš mámu než dceru..

17.07.2021 3 z 5

Zrazená koruna Zrazená koruna Andrew Morton

Pro maryzku-asi by to dopadlo stejně,král totiž nemá na žádná politická rozhodnutí v Británii žádný vliv,rozhoduje vláda a parlament.Jen je otázka kdy by se Alžběta II.stala královnou,jestli by její otec nežil déle kdyby králem nebyl..

17.07.2021 4 z 5

Princ Philip, jak ho neznáte Princ Philip, jak ho neznáte Ingrid Seward

Tak dostižena a přečtena i česká verze,překlad je občas trošku kostrbatý ale nijak dramaticky.Jak jsem psala dole,knížka je fajn jen bych asi měla poznamenat že je to k Philipovi takový "doplněk",v dobrém i ve zlém skrytě i veřejně se dotýká některých známých událostí -vlastně potvrzuje že (podle mě)chybná mediální strategie královské rodiny je Philipovou zásluhou(protože rozhodl nic neřešit a nechat to plavat),jako druhý bod bych vypíchla událost kolem Charlesovy a Dianiny svatby že Philip na Charlese jako že netlačil jen ho upozornil že jejich známost je dlouhá a ohrožuje Dianinu pověst-tedy zaprvé při Charlesově povaze bylo jasné že ji okamžitě o packu požádá vedený snahou dělat všechno "správně" a za druhé-dlouhá známost??Vídali se " ve vší slušnosti"v divadlech nebo v přítomnosti dalších lidí a měli před svatbou 13!!!!schůzek-to má být dlouhá známost?Jenže Philip prostě nebyl zvyklý o svých názorech diskutovat,prostě to vyštěkal a hotovo.Což skončilo samozřejmě maléry které někdy nemusely být.

17.06.2021 5 z 5

Jiří Hanák ve sloupcích I. - (polistopadová historie) Jiří Hanák ve sloupcích I. - (polistopadová historie) Jiří Hanák

Mám moc ráda fejetony a Jiří Hanák mě jimi zásoboval léta.Děkuji mu za to,byl skvělý.Není to Karel Kyncl ale pro mě je hned za ním.

09.06.2021 5 z 5

Případ nebožtíka Hrocha Případ nebožtíka Hrocha Margery Allingham

Taky ji mám z nádražní poličky.Docela stručná(asi 140)stran,uhodla jsem vraha ale nerozmotala jsem motiv.Pěkné čtení,další varianta na poklidný anglický venkov,mírně zamilovaného detektiva a spousty svérázných postaviček k tomu.Doporučuji.

07.06.2021 4 z 5