3366 3366 komentáře u knih

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

(SPOILER) Vkládala jsem do této knížky velké naděje a jak to jen říct: ,,Asi mé nepatrné rozhodnutí vybrat si nějakou knihu do čtenářské výzvy mělo děsivé následky."
Ale teď vážně. Kniha je oddechovka, žádné velké přemýšlení se nekoná, i když se to tak tváří. Já měla knihu přečtenou za jeden den a je možné, že po přečtení vám zůstane malý hlásek, který se vás bude ptát: ,,Kdybych šla s Honzou na rande, dopadl by můj život jinak?" Nedopadl, kniha nás vede k pomalému a stále jasnějšímu zjištění, že to, co vypadá jako unikátní nabídka je ve skutečnosti jen hra mozku člověka, který si nepřeje umřít.
Není to zrovna psané čtivě (nebo hrál roli překlad?), ale některé pasáže jsou zdlouhavé a i opilý kamarád ve 3 ráno, vám dokáže předat větší moudrost o životě. Jestli tato kniha je první v žebříčku knih v Čtenářské výzvě o milovnících koček, tak je mi možná i líto všech koček.

02.02.2024

Stíny nad zálivem Stíny nad zálivem Lucy Clarke

(SPOILER) Pardon, ale co jsem to četla. Dokonce jsem si musela udělat účet zde na Databázi, protože nechápu tak pozitivní hodnocení této knihy. To, že text je zdlouhavý, místy se těžko v něm orientuje, to beru. Ale ta zápletka? Kluk před sedmi lety utopí svého nejlepšího kamaráda, donutí svoji matku lhát, naváže milostný vztah s přeživší matkou svého mrtvého kamaráda a aby z toho všeho vyšel nejlépe, tak lže a manipuluje. A díky tomu jeho matka ztratí na konci svoji kamarádku. Tohle není přitažené za vlasy, to je úplně mimo realitu.

29.01.2024