1.kopretina 1.kopretina komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Není to špatné, ale že bych z toho padala na záda...

29.09.2018

Pokušení být šťastní Pokušení být šťastní Lorenzo Marone

Úžasné! Nemám slov, musela bych opakovat to nadšení, vyjádřené v předešlých komentářích. Poslouchala jsem a lépe bych to nevyjádřila: "Kvůli takové četbě na pokračování budu ráda platit koncesionářské poplatky Českému rozhlasu."

25.12.2021 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Nelibilo.

12.05.2021

Americký císař Americký císař Martin Pollack

Skvělá kniha! Člověk si při tom čtení uvědomí, jak se máme všichni dobře. Porovnáme-li to s nevýslovnou chudobou, ve které žili lidé v tomto koutě monarchie, jejíž jsme byli také součástí. A to bylo před sto lety! To není přece tak daleko.
A další věc, kterou jsem si uvědomila - obchod s nevědomostí a chudobou. Jak lákali naháněči chudé obyvatele Haliče na zlatý americký sen....a přitom jim šlo jenom a pouze o jejich vlastní byznys. Vydělávali na lodních lístcích, na dopravě....atd. Dokonalá podoba s tím, co se děje dnes. Proč se nikdo nepoučí?

24.02.2017

Půjčuji si ráda i knížky načtené - v hudebním oddělení knihovny. A u řady z nich je zážitek mnohem lepší, když to někde čte za mě a pro mě. A zrovna tato knížka je načtená báječně a poslouchat ji do uší je moc fajn. Chodím pěšky do práce.

13.02.2016

Sundat se jak fénix Sundat se jak fénix Martina Babišová

A mně se to líbilo. Svěží jazyk, vtipná přirovnání. Třeba: vypadá jako Twiggy, kdyby jedla. Není to velká literatura, ale je to fajn.

04.07.2023

Amáliina nehybnost Amáliina nehybnost Kateřina Rudčenková

Nedá se to číst. Škoda papíru.

24.04.2022

Za sny Za sny Karin Krajčo Babinská

Asi nejsem cílová skupina pro tuto knihu. Za mě hodně slaboučký a předvídatelný. A nezachránila to ani interpretace od Richarda Krajčo - poslouchala jsem to audio.

10.06.2020

Husákův děda Husákův děda Patrick Zandl

Svěží, vtipné - líbilo se.

07.04.2017 5 z 5

A nakonec Vánoce A nakonec Vánoce Petr Šabach

Nelíbilo. Zdá se mi, že už autor vystřílel prach. Jeho předešlé knihy nasadily laťku a tato se na ni dívá hoooodně zespodu.

22.07.2016

Den opričníka Den opričníka Vladimir Georgijevič Sorokin

Měla jsem i knihu, včera jsem viděla v televizi na Artu divadelní inscenaci s Karlem Dobrým. Celou jsem nevydržela. Asi jsem mdlého rozumu, vůbec jsem to nepochopila.

08.03.2016