Zvieratá a ich úžasný svet

Zvieratá a ich úžasný svet https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/526042/mid_zvierata-a-ich-uzasny-svet-654e8c3c37f49.jpg 5 3 3

Pútavá kniha Zvieratá a ich úžasný svet Ríša zvierat je omnoho rozmanitejšia, než si väčšina z nás dokáže predstaviť. Preskúmajte ju s touto knihou a objavte nové fascinujúce zaujímavosti o známych aj neznámych živočíchoch. Prečo je leňoch taký pomalý? Koľko vody vypije ťava? Čo sú zač valabia, viskača alebo axolotl? Odpovede na tieto a mnohé ďalšie otázky spolu s nádhernými ilustráciami, pôsobivými fotografiami a úžasnými faktami zo sveta zvierat nájdete v tejto pútavej knihe pre celú rodinu.... celý text

Literatura naučná Obrazové publikace Příroda, zvířata
Vydáno: , Albatros (SK)

An Anthology of Intriguing Animals , 2018

evelýny
25.10.2023 5 z 5

Výpravná kniha s krásnými ilustracemi zvířat, které doprovází krátký, přesto výstižný text o jejich životě, včetně poutavé, mnohdy neznámé zajimavosti. Každému zvířeti je věnována vždy jedna dvojstrana.
Pro mě nádherná, neodolatelná, úžasná kniha, která zaujme nejenom milovníky fauny. Díky krátkému textu je vhodná pro děti.

,,Klokani si plivou na přední nohy a pak si je olizují. Pomáhá jim to ochladit tělo ."

,,Když jde tukan spát, obrátí hlavu a svůj těžký zobák si opře o záda."

,,Kosatkám se přezdívá velryby zabijáci, ovšem ve skutečnosti to žádné velryby nejsou. Jde o obří černobílé delfíny."

P.S.: Fascinující kniha o fascinujících zvířatech.

Ben Hoare
anglická