Zvěsti

Zvěsti https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/460937/bmid_zvesti-U50-460937.jpg 4 208 208

Nevlastní bratři Kryštof a Tomáš nedovedou najít společnou řeč, Karin pochybuje o lásce ke svému majetnickému příteli, Julián se trápí nevěrou rodičů, Matyáš tají před ostatními svůj vztah, a Daniela se jen snaží zapomenout... Před půl rokem bylo v nedalekém lomu nalezeno tělo jejich spolužáka Erika. Policie se přiklonila k vraždě, pachatele ale nedopadla. Nešťastná událost se ze všech nejvíc podepsala na Erikově bratrovi Matyášovi. Když dojde ve městě k další tragédii, nikomu není jasné, zda se tentokrát jednalo o nehodu, či neúspěšný pokus o další vraždu. Mohlo by to nějak souviset s Erikovou smrtí? Co když je odpovědný někdo, koho znají, někdo, koho považují za přítele? Co se tehdy v noci opravdu stalo? Česká heavy contemporary od autora thrilleru Pamatuj na smrt.... celý text

knihomolkaMist
14.06.2021 5 z 5

To, že mi Alešův styl psaní fakt sedl, jsem věděla už po dočtení knihy Pamatuj na smrt. Od té doby jsem se taky začala těšit na jeho další knihu a ihned po zjištění informace, že vyjde tato, jsem se začala těšit ještě víc!
Miluju to! Ze začátku bylo trochu matoucí množství postav, ale jakmile si člověk zvykne, bude za to množství ještě rád.
Další věc, co se mi líbila byly ty myšlenky... Sakva... Už dlouho jsem nečetla knihu, kde by bylo tolik myšlenek, které bych si chtěla zapsat. I tu jsem to ale musela regulovat, pár kdybych chtěla opsat všechny myšlenky, musela bych opsat velkou část knihy.
Velmi knihu doporučuji a už se moc těším na další :)

Nuttelka
09.06.2021 4 z 5

Na novou knihu od Aleše jsem se moc těšila, jelikož jeho prvotina "Pamatuj na smrt" byla super. Kniha je velmi čtivá, měla jsem tedy problém vyznat se a uspořádat si kdo je kdo, ale líbilo se mi, že příběh je psaný z více pohledů. Cca do poloviny knihy se stále odvíjí děj, seznamování s osudy hlavních hrdinů a stále čekáte, co se vlastně bude dít. A pak se to začne vybarvovat a zjistíte, že na jednu školu v jednom městečku je těch "sígrů" nějak moc :-) Vše dopadlo tak, jak mělo, z jejich osudů a životních ran jsem byla opravdu moc smutná a na to, jak jsou mladí, zažili si toho až moc. A moc se mi líbí Epilog, krásné zakončení knihy.

edith79
08.06.2021 5 z 5

Skvělé. První knížka Aleše Novotného Pamatuj na smrt mě naprosto nadchla. Zvěstem se povedlo to samé. Přečetla jsem je za pár hodin, protože se prostě nedalo odtrhnout. Už nějaký čas nejsem studentkou střední školy, ale to vůbec nevadí, protože ty pocity, které člověk v té době zažíval se nezapomínají. Autor dokáže skvěle vykreslit charaktery postav, dokáže naprosto vystihnout realitu doby, má výbornou slovní zásobu a krásný sloh. Umí vytvořit napětí, dojetí a celou další škálu pocitů. Velký talent. Budu se hooodně těšit na další knížku.

Aprilek
31.05.2021 5 z 5