Ztracené technologie stavitelů pyramid

Ztracené technologie stavitelů pyramid https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/167365/ztracene-technologie-stavitelu-pyramid-167365.jpg 5 6 6

„Tato kniha je mimořádně závažný a originální počin. Christopher Dunn nade vši pochybnost dokazuje, že Egypťané starověku byli technicky mnohem vyspělejší, než je většina dnešních egyptologů, archeologů a historiků ochotna připustit.“ Dr. Robert M. Schoch, autor knihy Cesty stavitelů pyramid. Po celém Egyptě se i po několika tisíciletích nachází nepřeberné množství dokladů o řemeslném a stavitelském umění, které bychom dnes – v době moderních technologií – byli schopni reprodukovat jen s velkými obtížemi. Christopher Dunn skládá dohromady výsledky své třicetileté práce a přináší až nezvykle podrobnou technickou analýzu známých i méně známých staroegyptských stavebních památek. ... celý text

Literatura naučná Historie
Vydáno: , Fontána (Dobra & Fontána)

Lost technologies of ancient Egypt

antonin.cuprik
11.04.2024 5 z 5

Toto je zásadní kniha mého života. V jedné jedinné knize pochopíte, že historie je jedna velká lež. Náboženství jen nástroj k moci . Rychle pochopíte, že bůh je v každém z nás a osvobodíte se od všech závislostí.

Kulhajs
02.11.2020 5 z 5

Pro milovníky Egypta povinnost. Kniha není přímo záhadologická, ale autor se věnuje technickému provedení, preciznosti, symetrii Ramsesových soch, chrámu v Luxoru, Dendeře, kamenným sarkofágům v Serapeu, jádrovým vrtům a dalším, a to tak precizně, že každému musí být jasné, že kladívka, měď a neomezený počet dělníků s neomezeným množstvím času nebyl způsob, jakým Egypťané stavěli své monumenty. Kniha je doplněna množsvím nákresů a fotografií. Kniha nutí k přemýšlení o tom, jak to vše se starým Egyptem bylo, jak se tato civilizace vyvíjela, čeho dosáhla a jak malinko o ní víme a co je nám díky egyptologii zamlčováno nebo chybně interpretováno.

architektura pyramidy technologie

Christopher Dunn