Ztracená dcera

Ztracená dcera https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/434428/bmid_ztracena-dcera-9FH-434428.jpg 4 214 214

Život se může během chvíle obrátit vzhůru nohama. Jednoho rána se to stane i Ryanovi a Karen Laneovým, když v dětském pokojíčku místo své dcery najdou prázdnou postel a okno otevřené dokořán. Rozbíhá se pátrání. Před nedávnem byl navíc v okolí otevřen dům na půli cesty, který je plný pochybných existencí, a tak podezřelí rychle přibývají. Detektivové ale nakonec obrátí svou pozornost k samotným Laneovým. Ze seznamu podezřelých nelze vyloučit ani jednoho člena rodiny: Karen, která se s dcerou neustále hádala. Ani Ryana s jeho sklony k násilí. A dokonce ani Maddiina třináctiletého bratra Tylera, který z jejího pokoje v noc sestřina zmizení slyšel hlasy. Uplynou dny, týdny, měsíce, a dokonce roky, aniž by se dočkali odpovědí, všichni mají strach, že Maddie zmizela navždy… dokud nepřijde zvrat, který všechny šokuje a vrhne rodinu do víru dávno pohřbených tajemství, jejichž odhalení může zničit jejich životy.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

Missing Daughter , 2019

cornetka
22.10.2020 5 z 5

Další z napínavých thrillerů, který mě bavil od začátku do konce. Děj pěkně utíkal, pořád se něco dělo.

Ja.Yitka
01.10.2020 3 z 5

První část knihy se mi příliš nelíbila, pasáže a podrobné popisy a detaily vyšetřování byly zdlouhavé, z mého pohledu často i zbytečné a hodně podobné všem knihám o zmizelých. Nicméně druhá část knihy měla skvělé tempo, velice napínavé zvraty a prakticky jsem ji nedokázala odložit. Závěr a rozuzlení za mě dobré, jen lehce překombinované a možná trochu očekávatelné, nicméně za mě určitě v lepším průměru thillerů.

kalerat
28.09.2020 5 z 5

Můžu doporučit, skvělé čtení

ArwenAragorn
24.09.2020 2 z 5

Tak já jdu proti proudu. Kniha nebyla špatná, ale ani nijak dobrá. Některé obraty a dialogy se mi zdály krkolomné až směšné (např. Měl ji rád a zajímalo ho její blaho, jelikož byla dobrosrdečná). Zpočátku mě kniha moc nebrala, pak mě začala bavit a přišel závěr, který byl totální fiasko. To už si mohl autor vymyslet cokoliv. A epilog to taky nevylepšil. Navíc v příběhu je spousta nelogičností.
Nakonec jsou to dvě *, ale v hodnocení je připočítána i pěkná obálka.
Po dalších knihách od autora proslulého svými thrillery, jak jsem si přečetla, se dívat nebudu.

ctenarkaEva
19.09.2020 4 z 5

Zcela souhlasím s komentářem VasniveCtenarky. Kniha byla čtivá, děj rychle odsýpal. Líbilo se mi, že v textu se vyskytovalo hodně přímé řeči. Krátké kapitoly měly spád. Jen se mi občas zdálo, že autor se snažil až moc vkládat napětí na konec kapitoly a některé situace nakonec ani dostatečně nevysvětlil. Závěr se mi zdál až příliš nereálný a oproti celému ději odbytý. Ale celkově se mi kniha hodně líbila.

Hella
18.09.2020 3 z 5

Knize se nedá upřít, že byla napínavá a nenechala čtenáře oddychnout. Na druhou stranu to však ten nepravděpodobný a rychlý závěr podle mého názoru strašně moc pokazil. Najednou jsem měla pocit, že autora už to přestalo bavit a na 10 stránkách seknul se vším.

romanka26
12.09.2020 5 z 5

Tak tato kniha byla napínavá od začátku do konce.. Krátké kapitoly, spousta zvratů.. Nedalo se odložit, jedna z nejlepších knih, které jsem letos četla :)

Petronela16
11.09.2020 4 z 5

Veľmi zaujímavé čítanie, aj keď najprv sa zdá, že je to klasika - únos atď, len potom sa to už zamotáva.Ten koniec mi prisiel taký rýchlo ukončený, ale tak v podstate ok, všetko bolo reálne vysvetlené a dotiahnuté do konca.Za mňa fajn, ľahko sa čítalo.

niki7763
02.09.2020 3 z 5

Ze začátku strašně moc jmen. Opravdu kvanta... Později už se děj táhnul a konec mi přišel tak rychlý, jako kdyby autor nevěděl, jak zakončit dílo, tak to vše shrnul do pár stránek, výslechy, nějaká ta podmínka a nazdar... Moc pocitů ve mě knížka nezanechala. Za mě slabší průměr

Kočička911
31.08.2020 5 z 5

Za mě super čtení.. Napětí, svižný děj.
Prostě bezva

Lenka0007
24.08.2020 3 z 5

Maddie je v noci unesena ze svého pokoje. V úvahu přicházejí tři varianty: 1.unesl ji pedofil, 2.utekla, aby mohla randit s chlapci, 3. zabili ji rodiče. Spoiler: Žádné překvapení se nekoná. Za mě průměrný "thriller". Vyzdvihují krátké kapitoly, autor drží čtenáře v napětí, takže v závěru kapitoly se dočtete, že policisté NĚCO našli, nebo že kamarádka zná TAJEMSTVÍ. Škoda, že vše zůstane jen na Vaší fantazii, protože jde přece o vyšetřování únosu a podrobnosti nelze sdělovat ani rodičům ani čtenářům.

VasnivaCtenarka
18.08.2020 3 z 5

Kniha se četla moc dobře. Styl, kterým byl příběh napsán, byl velice jednoduchý. Kapitoly nebyly nijak dlouhé a v knize bylo také mnoho přímé řeči. Což je super, člověk pak má pocit, že děj odsejpá. A taky odsejpal. To rozhodně ano.

Ale tomuto autorovi bych rozhodně nedala za toto dílo nálepku “Nejlepší autor thrileru”. Ale snaha byla – to ano. A toho si také cením.

Já se domnívám, že téma zmizení dítěte je v poslední době už docela ošemetné. V dnešní době je tolik a tolik knih, kde je dítě pohřešované, zavražděné nebo nalezené, že přijít s nějakým originálním námětem – to je opravdu zázrak. Tady ten příběh byl originální, ale už to bylo na můj vkus docela překombinované. V ději se stalo pár věcí, které příběhu nijak nepomohly. Prostě tam byly navíc – snad jen na zvýšení počtu stran. Ale to bych ještě přehlédla, to jsou maličkosti. Ale to, jak se příběh vyvíjel, mi přišlo docela neuvěřitelné.

Tak ráda bych vám tady zaspoilerovala a svou kritiku trošku zkonkretizovala, ale nemůžu vám to udělat. Opravdu si musíte knihu přečíst a udělat si vlastní názor, zda to už autor přehnal či nikoliv. Jak je možné, že cizí lidé poznají více než vlastní rodina? A ten pes? (O psovi se dočtete, nechci více prozrazovat). To bylo jako co? To byl dle mého názoru vrchol zbytečnosti!

Abyste si ale nemysleli, že je to špatná knížka, musím uvést, že do teď jsem kritizovala drobné nedostatky v samotném ději příběhu. Pro mě to mělo pár mušek, ale nebylo to zase tak strašné, jak se může nejspíše teď zdát. Klidně si knihu přečtěte, protože teď zde budu psát ty klady a myslím, že se vám knížka může líbit.

Co se promyšlenosti děje týká, k tomu jsem se vyjadřovala již dříve. Proto tento bod recenze považuji již za uzavřený.

Tempo knihy bylo poměrně svižné. Ale tak akorát, abyste si mohli klást otázky. Policejní vyšetřovatelé brali svou práci skutečně precizně, takže budete svědky velkého množství výslechů, díky kterým si sami budete moci udělat obrázek o zločinu. Místy nás dokonce autor uměl i hezky “našponovat” a vy jste prostě nutně potřebovali hned vědět, co našli v lese. Bylo to tělo Maddie? Našli Maddie? Ale kdepak…. autor tuto otázku odpoví až za několik kapitol. Tím vás také nutí číst dál a dál. To musím autorovi pochválit. Myslím, že se mu povedlo vzbudit ve čtenářích spoustu otázek. Na které odpověď dostanete v průběhu čtení, jiné budou nezodpovězené. Ale těch nezodpovězených zase tak moc není.

Autora musím také pochválit za poměrně dobře zpracované popisy osob a míst. Díky těmto popisům si vybudujete vztah k téměř všem hrdinům. Ať už pozitivní nebo negativní. Stejně tak vám budou před očima naskakovat obrazy dětského pokojíku nebo i lesní cestičky.

Přes pár drobných maličkostí, které mi v knize nesedly, musím říct, že to nebyla špatná kniha. Četlo se to opravdu dobře. Při čtení jste byli součástí příběhu, což je moc příjemné. Autor nás dokázal skutečně vtáhnout. Četlo se to snadno a rychle. Přesto si myslím, že když porovnám tento thriller s ostatními, zaslouží si spíše průměrné hodnocení. Pokud zapřemýšlím o knihách s podobným námětem (zmizení dítěte, únos dítěte), tak i zde jsem četla propracovanější příběhy. Ale i tak to byla fajn strávená chvíle. Já si myslím, že to byla taková odpočinková knížka na jeden dva večery. Prostě taková pohodička.

Určitě si knihu zkuste sami přečíst. Já myslím, že se vám bude líbit. Stejně jako většině.

Usignolo
13.08.2020 4 z 5

Napínavé čtení, které má spád, bavilo mě a byla jsem zvědavá. Místy mi přišly trochu přehnané reakce veřejnosti a médií na některé situace (prý Amerika říkali ostatní) a místy byly chyby, ale nic hrozného. Myslím, že bát se nebudete, ale zvědaví budete :-)

Turante
13.08.2020 4 z 5

Četlo se to velmi dobře, děj svižně plynul a upřímně, ten konec mě dostal, takže za mě super oddechovka.

eva3992
12.08.2020 4 z 5

Jednoho rána se život v rodině Laneových obrátí naruby. Ze svého pokoje v noci zmizí jejich dvanáctiletá dcera Maddie. Rozběhne se rozsáhlé pátrání a z podezdřelých nelze vyloučit ani členy rodiny. Matka se s dcerou neustále hádala a otec měl sklony k násilí. Ani po letech se Maddie nenajde, dokud nepřijde zvrat, který všechny šokuje.

Tak to byl thriller jak se patří :-) Kniha mě moc bavila. V podstatě jsem ji neodložila. Byla velice čtivá, navíc každá kapitola končí tak napínavě, že prostě nemůžete přestat číst. Vyšetřování celou dobu působí věrohodně a vy máte pocit, že podezdřelí jsou úplně všichni.

Kniha je rozdělena do dvou částí – dny během pátrání bezprostředně po zmizení Maddie a poté, o čtyři roky později. První část mě bavila o něco víc. Ve druhé části mi jeden zvrat přišel už trošku přes čáru, ale každopádně konečné rozuzlení bylo super.

Kdo máte rádi thrillery, tak rozhodně doporučuji!

4,5*/5*

Katania
11.08.2020 5 z 5

Tak to se četlo krásně. Přečteno za dva dny. Napínavé a návykové!

Kopec91
08.08.2020 3 z 5

Jednoho rána je Tyler poslán vzbudit svou sestru Maddie a vrátí se s tím, že sestra v pokoji není. Má vyplý mobil, u jejího okna jsou stopy od bahna a o okno je zvenčí opřený žebřík. Rozjede se pátrání, jehož výsledek se dozvíme až na posledních stránkách.

Líbilo se mi, kolik lidí se do pátrání zapojilo, jak byli vyšetřovatelé pečliví. Občas se mi jejich otázky zdály přitažené za vlasy, ale chápu, že nechtěli nic podcenit. Trošku mě ale rodiče Madison a Tylera štvali. Na konci se malé wau dostavilo, ale oba tipy, které jsem měla byly nakonec vlastně správné. Kniha je čtivá, ale už jsem asi náročnější, nebo jsem ji nečetla v pravý čas :)

Bishi
06.08.2020 5 z 5

Na knihu mě nalákala obálka a musím říct, že jsem koupě nelitovala. Zajímavé, napínavé, jednání postav uvěřitelné. Promyšlený příběh.

hanap
04.08.2020 4 z 5

Jak se ze dne na den může změnit život celé rodiny. Velmi dobře napsaná krimi. Ztratí se dvanáctiletá divka v noci ze svého pokojíčku, rodiče zalarmuji policii, sejdou se sousedé, známí, spolupracovnici a všichni se zapojí do hledání divky. Nabízí se otázka utekla, byla unesená? Kdo ji ublížil? Ta kniha mě velmi bavila, možného pachatele jsem neodhalila o to vic mě to bavilo. Velmi knihu doporučuji.

petulkapeta
03.08.2020 4 z 5

Velice zajimava kniha, detektivka jak se patri,podezirate kde koho...a ejhle on to byl nakonec...no to si musite precist :)

thrillery únosy dětí zmizení dětí

Rick Mofina
kanadská, 1959