Zrzka se odhaluje

Zrzka se odhaluje https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/191865/bmid_zrzka-se-odhaluje-z3x-191865.jpg 4 350 52

Zrzka série

Zrzce Grace jde všechno jako po másle. Zkouší svou vysněnou roli v muzikálu na Broadwayi a telefon jí zaplavují „žhavé“ textovky a fotky od jejího miláčka Jacka Hamiltona, kluka, na kterého si brousí zuby snad každá ženská od západu po východ. Bože, vždyť Jack je filmová hvězda a na vrchol dokáže neomylně dovést nejen Grace, ale i svou kariéru… Co na tom, že Grace žije v New Yorku a Jack v Kalifornii? Jenže idyla netrvá dlouho. Vztah na dálku je pěkná dřina, stejně jako nutnost udržet ho před neodbytnými novináři pod pokličkou. Společných víkendů, byť sebevášnivějších, je žalostně málo a Jackovy fanynky? Tak ty jsou jako utržené ze řetězu — nedají mu chvilku pokoj. Kromě toho si na Grace už dlouho dělá zálusk její dávná láska Michael, jenž jí kdysi zlomil srdce a teď ji chce získat zpátky. A když se začne proslýchat, že Jackovy city k nádherné, nohaté bývalce dosud nevyhasly, Grace zapochybuje. Dokáže jejich vzájemné pouto vyvážit nevýhody vztahu na dálku, nebo dá Grace přednost klidu a jistotě, kterou jí nabízí Michael?... celý text

EvikU.
07.04.2017 3 z 5

Nějak jsem čekala víc. Ale to je vždycky chyba. No nakonec dobrý.

MinaHawke
06.02.2017 4 z 5

Musím říct, že první díl byl lepší, ale i přesto se mi druhý líbil. Zase se v příběhu dostaneme dál a mě prostě baví si číst o osudu Bláznivky a George :)

Ennie
03.02.2017 4 z 5

Předchozí díl se mi líbil více. Ze začátku tohohle dílu mi neseděl překlad a dělalo mi problémy se začíst. Naštěstí výrazy, které mě iritovaly, později vymizely a nějak jsem si na styl překladatelky zvykla. Jak je ale zmíněno i v jiných komentářích, byly tam překladatelské chybky jako, že ji rozepínal tričko (a podobně).

Ale děj nezklamal (až na pár maličkostí, které se stát nemusely :D). Jsem zvědavá, co si autorka připravila v třetím díle :).

tatjana1737
07.01.2017 2 z 5

!!! POZOR SPOILERY !!!

Znám příliš špatných obálek na dobrých knihách, takže se snažím nesoudit knihu podle obálky. Obálka Zrzky se mi ovšem líbí, na rozdíl od obsahu. A to mi zrzky obvykle evokují Emmu Stone, kterou nesnáším za to, že se už v několika filmech miliskuje s Ryanem Goslingem, se kterým bych se chtěla miliskovat já. Ou jé!

Nečetla jsem první díl, takže těžko knihu soudit jako pokračování série. Nicméně děj je především šňůrou popisu sexu mezi hlavními postavami, který je tak skvělý a multiorgastický, až je nereálný a nudí. Kdyby autorka tyto scény vypustila, zbyl by cca třicetistránkový lehce předvídatelný příběh. Možná, že číst tu knihu před dvěma dekádami, byla bych z ní mnohem víc odvařená. Viděla jsem ale příliš mnoho amerických romantických filmů, komedií a přečetla příliš milostných příběhů, aby mě ten Gracein nějak překvapoval a něčím obohacoval.

Uznávám, že asi na vteřinu jsem přemýšlela, jestli s Michaelem skončí (z části kladu vinu tomu, že jsem nečetla jedničku), jinak to ale bylo velmi předvídatelné. A scény, v nichž Grace šílí a dělá trapasy mne vyloženě iritovaly. Ne, že bych jí odsuzovala, sama jsem párkrát vyšilovala a vnímala realitu pokřivenou optikou svého duševního stavu, ale u Grace toho bylo nějak moc. Tu scénu na premiéře Jackova filmu bych asi skousla, ale když chystala večeři, spadla u toho na zem, zapálila utěrku apod., to už bylo krapet přehnané.

Oproti Nabíječi, který se Claytonové opravdu povedl, byla pro mne Zrzka spíše zklamáním.

P.S.: Nevím, zda šlo o chybu v překladu, ale v jedné scéně měla Grace na sobě těsné kalhoty, aby jí vzápětí její protějšek vyhrnoval sukni,. A jinde se neustále mluvilo o tom, že na sobě má Jackovo tričko, aby jí vzápětí rozepínal košili... :-/

P.P.S.: Knihu aktuálně prodávají Levné knihy cca za 70,-.

Laf
17.11.2016 5 z 5

Kniha mě moc bavila a bylo těžké se od ní odtrhávat. Ani v tomto pokračování nechybí humorné zápletky. Povedená kniha a můžu jen doporučit :)

Evule114
08.07.2016 5 z 5

Pokračování nemělo chybu, mám dojem, že byl dokonce lepší než první. Víc snad k tomuto dílu ani dodávat nemusím... bavil mě od první stránky po poslední... :-)

ivousekk
28.06.2016 3 z 5

Pokracovani oddechovky. A rekla bych, ze o neco lepsi, nez prvni dil. Tak uvidime, jaky bude ten treti.

Xena011
06.04.2016 3 z 5

Podle mě téměř stejné jako první díl. Chvílemi jsme koukala, jestli někdo tak "blbý" vůbec může být, protože její chování někdy opravdu působilo na věk dítěte. Chvílemi se mi to zase líbilo, ale do reálu to má určitě daleko...nevěřím, že to takhle chodí v USA. Přesto všechno to byla příjemná, snadno čtená oddychovka,

Aymira
24.03.2016 3 z 5

Kvalitou zhruba stejné jako první díl, i když mi tento díl přišel přece jen malinko čtivější a dějově propracovanější. Možná tím, že Grace tu přece jen působí trochu dospěleji, protože je vystavená reálným životním problémům přiměřeným jejímu věku (touha po dítěti, mírná přitažlivost k jinému muži atd.).

Macinka-a
29.01.2016 3 z 5

Dala se ;)

perpe2a
26.01.2016 2 z 5

no čekala jsem víc...

Aracely
11.10.2015 4 z 5

Tak , pokračování ,, Bláznivky " a ,, Johnyho kousáčka " se mi líbilo.
Dokonce o trochu více než první díl ...
Knihu jsem dočetla poměrně rychle. Četlo se to samo. Já bych ubrala trochu toho sexu a jistých výrazů, ale na erotický román se to dalo snést ...
V jednu chvíli mne Grace tak naštvala, že jsem musela knihu zavřít a jít vařit ! ... Naopak Jack se tady choval o dost dospěleji než Grace. Což je k jeho věku překvapivé ...

V knize nebylo tolik humoru jako v jedničce , ale stejně jsem se během čtení usmívala :-)
Autorka píše moc dobře a čtivě.
Rozhodně jsem zvědavá na poslední díl . A doporučuji k přečtení.

Haňulec
16.09.2015 4 z 5

Teto díl byl pro mě trochu více dramatičtější než ten první, a proto musím uznat, že si mi odvíjení tohoto dílu docela zamlouvalo. Chystám se přečíst poslední díl, uvidíme co nám to přinese. Ale za mě, mohu toto knihu jen doporučit. Najdete zde všechno - lásku, zklamání, přátelství...atd. :-)

Karolína18
22.08.2015 3 z 5

Jen nerada přiznávám, že tímto dílem se u mě laťka série Zrzka značně poklesla. Když se Grace neuváženě rozešla s Jackem a následně vyjela po Michaelovi, jsme se musela přemlouvat, abych ji úplně nezavrhla. Dokonce jsem se musela jít zvážit, abych byla chvilku naštvaná na někoho jiného!
Stále si myslím, že s Georgem tvoří dokonalý pár, ale nějak mi prostě nesedlo, jak se oba vyrovnávali se svým rozchodem. Nejvíce mi asi vadí, že zde není již tolik vtipných scén, protože i ty byly charakteristické pro tuto hvězdnou dvojici.
Ale rozhodně knihu doporučuji a ihned se pustím do dalšího dílu.

nai.ivka
26.05.2015 3 z 5

První díl se mi líbil víc, pomalu je mi líto peněz ... třetí díl si přečtu, ale radši nic nečekám, třeba mě ještě překvapí.

Michaela91
23.04.2015 5 z 5

Vtipné, moc dobře čitelné. První díl se mi líbil více ale ani tenhle nebyl špatný. Určitě autorka píše pro čtenáře tak aby je to bavilo.

jitka7
21.02.2015 4 z 5

První díl se mi líbil daleko víc, ale tenhle je taky dobrý. Těším se na další díl :)

lea6493
08.02.2015 5 z 5

vtipné, čtivé. Co více dodat? snad jen, že se těším na další díl :)

Makyt
30.01.2015 3 z 5

Musím říct, že druhý díl je mnohem lepší, než ten první... děj měj spád, oživoval to Michael a Holly s Laneem :-) Trochu více sprosťárem, ale celkově - líbilo se ;-)

Mikik
12.01.2015 4 z 5

Mně se kniha líbila, vtipné pasáže jí určitě nechybí a zapochybování Grace je naprosto pochopitelné. A milostných scén je tu taky dost:-) Takže určitě jsem za druhý díl ráda:-)