Zrádné srdce a jiné povídky

Zrádné srdce a jiné povídky https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/108812/bmid_zradne-srdce-a-jine-povidky-VLR-108812.png 5 37 2

Soubor čtyř povídek od mistra hororového a detektivního žánru. Titulní příběh, Zrádné srdce, je psychologickým hororem, který přesným detailem choré mysli vykresluje vraždu starého muže duševně nemocným vypravěčem. Oko starého muže mu připomínalo oko skupa. Bylo bledé a modré, pokryté blankou. Bál se toho oka a chtěl se ho zbavit. Připravil se, že starce zabije. Po sedm nocí, přesně o půlnoci, chodil s lucernou k němu do pokoje a díval se, jak spí. Osmou noc se stařec vzbudil a vykřikl: "Kdo je tam?" Muž mu posvítil tenkým paprskem lucerny přímo do jeho supího oka... Seznam povídek: 1) Medailon 2) Na slovíčko s mumií 3) Zrádné srdce 4) Podlouhlá bedna... celý text

m_martina
29.05.2020 5 z 5

Povídky Edgara Allana Poea jsem přečetla v průběhu let skoro všechny. A stále se k nim ráda vracím. Mají silnou atmosféru a jsou v daném žánru prostě dokonalé.

adrijka
16.05.2013

Příběh Zrádné srdce, je od mistra Poea jedním z nejlepších a nejznámějších povídek. Hlavní hrdina o kterém nic nevíme a neznáme ho , báječně vypráví příběh, který s ním prožíváte, umí Vás vtáhnout do děje a bojíte se s ním, trápíte se s ním a nemůžete to vydržet a nakonec to vzdáte, a přiznáte se policajtům. Je to mitrovské umělecké dílo, psané uměleckým stylem, jen pro opravdové milovníky krásne literatury.