Zpověď farářky

Zpověď farářky https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/521014/bmid_zpoved-fararky-y9z-521014.jpg 4 155 155

O životě farářky už jste četli. Teď se připravte na cestu do jejího nitra. Faráři i farářky jsou neustále připraveni naslouchat ostatním. Co se ale děje v jejich duši? Martina Viktorie Kopecká dává v nebývale otevřené zpovědi nahlédnout do svého vnitřního světa. Co si myslí o celibátu a založení rodiny? Jak vnímá vážné nemoci a odcházení svých farníků? Je ze služby někdy unavená? A jaké podoby může mít duchovní praxe v době zaměřené na výkon a hmotné statky? Sbírku nadčasových úvah doplňují rozhovory, v nichž nejznámější česká farářka vůbec poprvé promlouvá i o nečekaných tématech.... celý text

adlen
15.10.2023 5 z 5

Stejně skvělá jako Deník farářky. Všem doporučuji. Ač jsem heterosexuální nevěřící (Tomáš ) přijde mi Martina Viktorie úplně úžasná. Přibližuje víru i nám, co tomu nerozumíme.

orinka3
15.10.2023 5 z 5

Knihu jsem dostala darem stejně jako tu předchozí, sama bych si ji asi nekoupila. Ovšem velmi příjemné překvapení! V souvislosti s aktuálním ruchem okolo autorky jsem se obávala bulvárního ladění její Zpovědi. Místo toho jsem našla spoustu hlubokých úvah, filosofických zamyšlení. Dobré čtení.

DennisMoore
14.10.2023 4 z 5

Deník farářky se mi líbil víc - moudrá a vtipná procházka liturgickým rokem byla přirozenější, autentičtější. V případě Zpovědi jsem měl problém s formou rozhovorů, které Tomáš Novotný nevede příliš zajímavě a je na nich zkrátka znát, že se s Martinou Viktorií Kopeckou domlouvali na otázkách a že odpovědi nejsou spontánní, ale jsou (až moc) promyšlené a často nejspíš i později napsané. Není to samozřejmě špatně, pokud to ovšem není poznat. Rozdíl mezi úrovní úvodů kapitol, které napsala M. V. K. sama, a mezi rozhovory tam prostě je. Navíc se občas stalo, že v rozhovoru přišla řeč na něco, o čem bylo psáno právě v úvodu... Zdá se mi zkrátka, že Zpověď farářky vznikla rychleji než bylo nutné. Napovídá tomu i počet různých překlepů a nedoklepů.

Etilik585585
12.10.2023 5 z 5

Kniha pro mne byla, celkem milým překvapením. Dobře se četla a myšlenky v ní obsažené jsou podány čtivě a srozumitelně . Doprovodné rozhovory pak jednotlivá témata ještě hlouběji vysvětlují či spíše osvětlují a doplňují.
Autorce bych rád vyjádři svůj obdiv , za její otevřenost a odvahu.

Jana512
08.10.2023 5 z 5

Martina Viktorie Kopecká nazvala tuto knihu jako zpověď, ve které vyznává své názory o všem, co prožívá, co hledá a jak žije. I když je to upřímné vyznání, jde s kůží na trh.

Ctenar1202
07.10.2023 5 z 5

Kniha Zpověď farářky je sondou do jejího života a velice citlivě a upřímně se v ní zpovídá nám čtenářům. Martina se do podvědomí lidí dostala nejen svou první knihou Deník farářky, ale i účastí ve Stardance. I o této soutěži v knize vypráví a tímto tématem kniha začíná. Z vesela do vážna až smutna. Ano, přesně tak na mě celá kniha působila. Martina se zcela odhalila a pustila nás do svého nitra. A za to klobouk dolů, protože na to ne každý má.

V knize se ale nedočteme jen o Martině, ale i o Bibli a náboženství a to mnohem víc než tomu bylo v Deníku farářky. Mě osobně naprosto nadchnul rozbor modlitby Otčenáš. Nejsem věřící, ale miluju kostely a ano tahle modlitba se mi vždy líbila. Takže když jsem o ní začala číst a snažila se porozumět výkladu, bavilo mě to moc.

Martina je takovým psychoterapeutem pro své farníky, ale nejen pro ně. Přišlo mi však, že ji lidé využívají a hlásí se ke zpovědi či terapii i jen proto, že Martinu znají. A chtějí se s ní setkat. Martina ve své knize píše, že na bohoslužbu může přijít kdokoli...i nevěřící a poslechnout si kázání. Nebát se. Však kostely jsou pro všechny.

Sama sebe líčí jako člověka, který se snaží všem vyjít vstříc a splnit nesplnitelné a pracovat na 100 % a nepolevit. Maličko jsem cítila z vyprávění, jako kdyby byla chvílemi odevzdaná a vyhořelá. Ten tlak médií. Známá tvář má prostě svá pro a proti.

Každopádně kniha je úžasná a může sloužit mnoha lidem jako taková forma psychoterapie. Je v ní vylíčeno proč se nám dějí určité věci a jak s nimi pracovat. A to se mi líbilo moc.

Jane2016
28.09.2023 5 z 5

Martina Viktorie Kopecká, farářka a velmi inspirující žena. Pamatuji si přesně, jak jsem si cítila, když jsem dočítala její předchozí knihu s názvem Deník farářky. Tolik krásných myšlenek a zážitků na jednom místě. Tolik naděje. Zkrátka, po dočtení jsem věděla, že Martina je mi sympatická nejen svou tvorbou, ale i jako člověk.

To, že vyšla další kniha Zpověď farářky mi udělalo neskutečnou radost, protože jak zmiňuji výše, předchozí kniha byla skvělá.

A Zpověď farářky je více osobnější, syrovější, ale o nic méně kvalitní. Dozvídáme se spoustu názorů autorky, například na celibát, založení rodiny, ale uděláme si i představu, jaký život má farářka a jaké jsou její hodnoty.

Také tu chci zmínit, že veškerý obsah knihy mě ještě více utvrdil v tom, jaký je Martina krásný a pokorný človíček. A pěvně věřím a doufám, že ostatní čtenáři to budou mít zrovna tak.

Věřím, že o knize teď ještě hodně uslyšíme! A pokud ještě autorku neznáte, tak Vám jak Zpověď farářky, tak Deník farářky doporučuji všema deseti!